Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Nie wchodzą biegi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 205] Nie wchodzą biegi (/showthread.php?tid=17370)



Nie wchodzą biegi - Magister - 03-08-2013 11:58:51

Kilka dni temu kupiłem sobie ogara 205 z papierami zrobiłem nim 45 km i coś szarpneło zgrzytneło i zgasł odpalił bez problemu ale od tego czasu nie wchodzą biegi ani 1 ani 2, gdy chce go odpalić z popychu coś tylko tyka. co to może być?


RE: Nie wchodzą biegi - marcodado - 03-08-2013 12:16:03

Zębatka zdawcza straciła wieloklin lub wałek zdawczy. Odkręć magneto, aparat biegów i sprawdź gdzie padł wieloklin. Jak na zębatce to pół biedy, bo jak na wałku zdawczym to albo zaspawać zębatkę albo rozebrać silnik i założyć nowy wałek (co preferuję).


RE: Nie wchodzą biegi - romeciak - 03-08-2013 12:40:02

Tak jak użytkownik Marcodado napisał ja jeszcze dodam że może to być wina choinki która się pokruszyła jest to dość awaryjna część tego silnika
Lub rozregulowany automat ;-)


RE: Nie wchodzą biegi - szymonpacholik@vp.pl - 04-08-2013 13:21:40

a rusza ci się nóżka od biegów


RE: Nie wchodzą biegi - komarinho - 04-08-2013 13:23:01

mogła ci się tylko blaszka wygiąć pod aparatem zmiany biegów, pod górnym karterem. Też tak miałem.


RE: Nie wchodzą biegi - TheGent - 04-08-2013 19:13:08

A ja miałem tak - (sorki za nieprofesionalne nazewnictwo) tam w głębi silnika idzie taki 'pręcik' i z automatem biegów łączy go taki bolczyk - jeśli wypadł to wystarczy go włożyć na miejsce.
A jeszcze spytam: czy jak wduszasz mocno jedynkę, to skrzypi/piszczy ci coś?