Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) (/showthread.php?tid=17183)



Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - riley2pl - 28-07-2013 21:31:44

Witam

Nie było mnie dość długo.Brak czasu dał się we znaki,ale ukończyłem remont swojego komarka.W linku poniżej są zdjęcia z remontu ułożone chronologicznie od najstarszego do najnowszego.

http://polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Komar/145083

Remont pochłonął około 50 godzin z mojego życia nie licząc zchnięcia farby.Jeśli chodzi o kosztorys.
Komar-150zł
Farby,lakiery,podkłady-80zł
Manetka gazu z linką-15zł
Tłumik-20zł
Kanapa-20zł
Wał-35zł
Łożyska,simeringi-30zł
Kopka-10zł
Razem 360zł

Komarka rozłożyłem do ostatniej śrubki i do ostatniego łożyska.Rama została pomalowana,gniazda na kulki przy widelcu wyczyszczone,każda kuleczka wyczyszczona,nałożony nowy tawot i wszystko dobrze skręcone.Następnie zabrałem się za błotniki.Przedni był w porządeczku natomiast tylny był zmasakrowany.Jakiś cymbał potraktował go młotkiem w 40 miejscach.Trochę się wyklepało ale niestety nie wszystko się dało.W ruch poszła szpachlówka potem podkład i czerwony kolor.Chciałem zrobć coś dla odmiany i błotniki od wewnątrz są czarne a krawędzie błotników mają białe akcenty słabo widoczne na zdjęciach.Następnie przykręciłem stylowy bagażniczek,który był troszkę skorodowany ale szczotka na wiertarke i papier ścierny dały radę.NAstępnie przyszła pora na bak.Bak dostał dużo podkładu 3 warstwy koloru i bezbarwny.Do komara dostałem nowy kranik który założyłem.Wyczyściłem również wciskany korek.NAstępnie zamontowałem kierownicę,która była praktycznie idealna.Wystarczyło troszkę filcu i odrazu zaczęła błyszczeć.Pomalowałem również oryginalne mocowania kierownicy z logiem pegaza.Potem założyłem na kierownicę manetki.Z uwagi na to,że są z duraluminium wypolerowałem je na lusterko a numerki biegów podkreśliłem na biało.Przyszła pora na lampę.Hymm tu było ciężko i poświęciłem jej naprawdę mnóstwo czasu.Lampa był podrapana,poobdzierana ,pomalowana jakimiś podkładówkami i pędzlami,ale całe szczęście był na niej oryginalna naklejka romet bydgoszcz z pegazem na czele ale naklejka oczywiście też była zamalowana.Po ponad pół godzinnym precyzyjnym zdzieraniu farby z naklejki udało się.Jest zachowana idealnie.Naklejkę dokładnie zamaskowałem,wyrównałem resztę lampy i dostała czarny błyszczący lakier i bezbarwny.Klosz był masakrycznie zaśniedziały.Drobniutki papierek ścierny i polerka filcem dała świetne efekty.Lampa wygląda znakomicie.Przedni wahacz rozebrałem pomalowałem,sprężyny wyczyściłem ze starego smaru jak i piachu (gniazda też czyściłem przed malowaniem widelca).Dostały dużo tawotu i wahacz złożyłem.Działa super.Następnie zabrałem się za tylnie lagi.Rozebrałem je na części(w sumie tylko 3).Sprężyna wyczyszczona i nasmarowana zarówno nasmarowany środek amortyzatorów.Zostały wypolerowane a końcówki pomalowane na czarny połysk.Koła- tu było roboty.Odpadający nikiel na obręczach,piach w łożyskach i całe pomalowane pędzlem farbą podkładową.Rozebrałem bębny,łozyska.W ruch poszła wiertarka ze szczotką,papierem ściernym wyrównałem miejsca gdzie odpadł nikiel.Malowanie-zrobiłem sprawdzoną metodę.Cynk w sprayu i na to 2 warstwy bezbarwnego.Cynk zabezpiecza przed rdzą i kamyczkami znakomicie.Na obręcze założyłem dwie nowe opony stomila które dostałem do komarka.Na oponach dodałem białe akcenty.Kulki w łożyskach wyczyściłem,nasmarowałem tak samo korytka.Bębny pomalowałem a rozpieraki od hamulców wyczyściłem i nasmarowałem.W tylnim kole pomalowałem na czarno zębatke która dobrze komponuje się z srebrną felgą.Potem zamontowałem kanapę i na stałe tylnią lampę.Potem złożony został silnik na nowych łożyskach,z zregenerowanym wałem.Silnik włożyłem w ramę.Kolanko hymm było trochę brązowe dlatego potraktowałem je cynkiem.Tłumik przeszedł przez polerkę i pomimo dwóch małych wgnieceń dobrze się prezentuje.Tłumik został złączony na pastę do wydechów oraz oryginalną obejmę.Silnik odpala.Czekam teraz jeszcze na stopki i spinkę łańcucha i będzie pierwsza jazda.Cały komarek jest skręcony na nowiutkich świecących śrubach,nakrętkach i podkładkach które sprawiają ,że dopracowany jest szczegółowo.W najbliższym czasie zrobię zdjęcia na dworze.Wtedy dopiero będzie widać jak wygląda w realu.Wiadomo.Flesz aparatu i ciemna piwnica nie oddadzą pełenego obrazu.Jeśli przeczytałeś wszystko gratuluję.Moje uznanie.Komarek ma po lewej stronie przy bagażniku oryginalną skórzaną saszetkę z oryginalnymi kluczami.Także krótko mówiąc napracowałem się lecz jestem zadowolony ze swojej pracy.


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - alek736 - 28-07-2013 21:46:49

Efekt przed i po jest bardzo widoczny,aż tak dużo remont nie kosztował,ale pięknie wygląda,sam go malowałeś?
Ps Przeczytałem wszystko Big Grin


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - Adamromet.xd - 28-07-2013 21:50:40

no komar zacny


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - koi7 - 28-07-2013 22:38:36

Piękny komar, pracy pieniędzy i serca nie źle włożyłeś.. Ładna robota to się chwali Wink


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - riley2pl - 29-07-2013 00:13:22

Tak,wszystko zrobiłem własnoręcznie


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - theogarowiec - 29-07-2013 10:36:44

Ładnie zrobiony ale jak dla mnie za mało koloru, za dużo czarnego ale jest ok Smile


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - Wojtek3362 - 29-07-2013 11:32:26

Jakiej marki łożyska kupiłeś bo tak tanio? A komar ładny.


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - Przemi998 - 29-07-2013 12:19:12

Pięknie go zrobiłeś mam komara 2352 a marzę właśnie o takim 2350 <3 Big Grin


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - serzie-ogar205 - 29-07-2013 12:36:42

super komarson Wink


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - riley2pl - 29-07-2013 14:19:31

Łożyska SKF-a tanio bo sąsiad prowadzi sklep i sprzedał mi taniej jak hurtowo


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - Adamromet.xd - 01-08-2013 11:38:35

komarek zacny dbaj o niego


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - komarinho - 02-08-2013 00:49:08

Lakier nie jest idealny - słaby połysk. Brak naklejek i niestety białe napisy na oponach. Ogólnie nie podobają mi się komary z czarnymi ramami ale może być Smile


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - lada97 - 02-08-2013 00:58:56

komarinho Lepiej by wyglądał cały czerwony i z samą czarną ramą.


RE: Mój Romet Komar 2350 (ukończony) - riley2pl - 03-08-2013 17:31:39

Zależy od gustu ja miałem taką wizję Big Grin
Zapodaje fotkę po lakierowaniu bezbarwnym,już z naklejkami,stopkami i hamulcem

http://polskajazda.pl/Motocykle/Romet/Komar/145083/1115826