Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Niesłuszny mandat-pytanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Niesłuszny mandat-pytanie (/showthread.php?tid=1597)



Niesłuszny mandat-pytanie - Decybel - 01-09-2011 15:41:47

Nie wiem czy to dobry dział ale najwyżej kosz bedzie

mam pytanie dzisjaj mojej siostrze padł samochód(elektryka) na skrzyżowaniu i pech trafił że psy za nią jechały i ona biedna sama nie mogła go zepchnąć i oni policjanci nadarli sie na nią i wlepili jej mandat 400zł za utrudnianie ruchu zamiast jej pomóc i ona nie przyjeła mandatu moim zdaniem powinna iść n posterunek do ich przełożonego i to zgłosić bo moim zdaniem powinni jej pomóc a na nią się wydrzeć co o tym myślicie co powinna zrobić


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Tomasso94 - 01-09-2011 15:58:14

osobiście jechać do komendanta, i powiedzieć jak to psy ją potraktowały. Ciekawy jestem na jakiej podstawie ten mandat


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Decybel - 01-09-2011 16:25:05

mandat dostała za utrudnienie ruchu ulicznego ale nie przyjęła bo do nie zadzwoniła czy przyjmować czy nie no i powiedziałem jej że w tym przypadku absolutnie nie i namawiam ja żeby jechać na komisariat niby 400 zł to nie dużo ale nie będę policji sponsorować

a i nigdy Nie kupujcie Peugeota 407 gorszego bubla nie widziałem na gwarancji i 6 naprawa czeka przez ok 5miesięcy


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Tomasso94 - 01-09-2011 16:34:47

Francuski samochód, francuska elektryka :F Pozdrawiam także użytkowników Renault Big Grin


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - lukasz247___ - 01-09-2011 16:48:45

Stary sobie kupił 806 i też elektryka zaczęła wariować :F ostatnio centralka przez całą drogę do Katowic kierunki mu migały a teraz zwarcie gdzieś robi i nie ma klimy zegarka radia i nawiewów :F No nie słusznie postąpili Ci owi policjanci dzisiaj jechał ziomek bez pasów i z nad przeciwka niebiescy zatrzymali go na skrzyżowaniu bo mieli ustąp pierwszeństwa a on w ich stronę skręcał i przez szybę powiedzieli: "niech pan zapnie pas i pojechali" :F


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - romek - 01-09-2011 18:00:17

Bym teraz nawet przytoczył konkretny paragraf ale mi się nie chce szukać :F

Zgodnie z prawem w razie awarii pojazdu uniemożliwiającej jego usunięcie z drogi/skrzyżowania DOPUSZCZA się postój w tym miejscu (oczywiście nie np. 3 godziny ale na przykład do czasu przyjazdu pomocy drogowej). Twoja siostra postąpiła więc prawidłowo odmawiając mandatu. Ja bym napisał pisemną skargę na tych buraków do komendanta z dokładnym opisem sytuacji. Pomagać kierowcom to nikt im nie nakazuje ale nie mogli też dać mandatu.


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Mati - 01-09-2011 18:11:26

Dokładnie tak jak pisze romek. Skoro twoja siostra nie przyjęła mandatu, wkrótce dostanie wezwanie na rozprawę do sądu grodzkiego. Tam będzie cała ta sytuacja rozpatrywana i właśnie tam będzie ona musiała udowadniać swoje racje. Niech sobie poszuka tego artykułu, o którym pisze romek i nie naprawiajcie auto, żeby biegli mogli ocenić, że jest naprawdę uszkodzone. W takiej sytuacji ma sprawę już wygranąTongue


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Decybel - 01-09-2011 18:19:34

O 19 mamy na komende jechać a co do sądu to siostra dzwoniła do kolegi który jest adwokatem i opowiedziała mu wszystko i powiedział żeby w żadnym wypatku samochodu nie naprawiać i iść jeszcze dziś na komęde wyjaśnić zachowanie policjantów bo w żadnym wypatku nie powinni sie tak zachować a co do tej sprawy to jest na 98% do wygrania


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - romek - 01-09-2011 18:27:41

No to życzę powodzenia Smile


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Romecio - 01-09-2011 18:39:43

Marcin Ostrowiecka policja to same łajzy..


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Decybel - 01-09-2011 21:42:09

[/u]
(01-09-2011 18:39:43)Romecio napisał(a):  Marcin Ostrowiecka policja to same łajzy..


Żebyś wiedział teraz takich młodych nabrali a to są takie skurw***** że szok

A co do tej sprawy to pojechaliśmy na tą komende i siostra opowiedziała wszystko komendantowi i on wezwał tych dwóch dodam że z domu musieli przyjechać i dał im naganę no i musieli przeprosić a co do mandatu to nie mogli cofną i trzeba sie spodziewać wezwania do sądu :/
Ale ja ich w ogóle nie czaje komendant powiedział że siora w niczym nie zawiniła a policjanci powinni pomóc zepchnąć samochód żeby nie zagrażał ruchowi drogowemu a mandatu nie znieśli więc o co kaman???
Mamy takie zjeb*** prawo że naprawdę nie wiem co za lamus to wymyślił [/u]


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Tomasso94 - 01-09-2011 22:24:12

no to powodzenia Smile


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Aban - 01-09-2011 22:27:28

pewnie za sprawę sądową poniosą oni koszty + zwrotne dla siostry


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Decybel - 01-09-2011 22:50:33

A nie wiecie jak wygra sie sprawę to będzie miała coś w papierach pytam bo ma 23lata i lipa by była jak bu jej naśmiecili


RE: Niesłuszny mandat-pytanie - Gruchu - 02-09-2011 11:25:29

(01-09-2011 21:42:09)marcinbrod94 napisał(a):  [/u]
(01-09-2011 18:39:43)Romecio napisał(a):  Marcin Ostrowiecka policja to same łajzy..


Żebyś wiedział teraz takich młodych nabrali a to są takie skurw***** że szok

A co do tej sprawy to pojechaliśmy na tą komende i siostra opowiedziała wszystko komendantowi i on wezwał tych dwóch dodam że z domu musieli przyjechać i dał im naganę no i musieli przeprosić a co do mandatu to nie mogli cofną i trzeba sie spodziewać wezwania do sądu :/
Ale ja ich w ogóle nie czaje komendant powiedział że siora w niczym nie zawiniła a policjanci powinni pomóc zepchnąć samochód żeby nie zagrażał ruchowi drogowemu a mandatu nie znieśli więc o co kaman???
Mamy takie zjeb*** prawo że naprawdę nie wiem co za lamus to wymyślił [/u]

Każdy mandat ma swój numer i nie można go anulowaćSmile Numeracja musi mieć ciągłość. Jak już wystawią mandat to po ptokach. Nie jestem tego pewien. Wiem od kolegi, który startuje do Policji i uczy się tych wszystkich przepisów. Tak samo, kasa z mandatów idzie do Urzędu Wojewódzkiego nie do Policji.