Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
kanały przelotowe - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: kanały przelotowe (/showthread.php?tid=15872)



kanały przelotowe - dejzak0 - 24-06-2013 23:31:53

powiedzcie mi o co tu chodzi bo nie romumiem jak to zrobić zatkać mam ta plastelina te otwory czy coo Big GrinBig Grin?????? tomasz sałek o tym pisał Big Grin podobno dużo mocy daje
Prace mające na celu usprawnienie silnika zaczynamy od korygowania kanałów w cylindrze. Najwięcej kłopotów sprawią nam kanały przelotowe (płuczące), gdyż są one bardzo wąskie i długie. Bardzo przydatne w dokładnym określeniu kształtu okien w środku cylindra jest lusterko stomatologiczne i plastelina. Ja posługuję się silikonem. Ma to swoje wady i zalety, po założeniu silikonu trzeba odczekać do jego dobrego stwardnienia. Po stwardnieniu silikon przy jego wyjmowaniu z cylindra nie ulega odkształceniu, tym samym wierniej oddaje zarys okna. Plasteliną i silikonem posługujemy się w taki sam sposób. Przygotowujemy sobie taki sam kawałek blachy o szerokości 40 mm, długości 110 mm i grubości l mm. Blachę należy wygiąć mniej więcej do profilu gładzi cylindra (rys. 1).


RE: kanały przelotowe - Łukasz - 24-06-2013 23:38:49

Plastelinąfacepalm roztopi ci sięSmile


RE: kanały przelotowe - dejzak0 - 24-06-2013 23:43:29

wiem wiem sylikon specjalny trzeba Big GrinBig Grin tylko mam je zatkać te otwory nie rozumiem o co tam chodzi czy tylko ten sylikon jest po to eby kształt kanalików wychwycić Big Grin


RE: kanały przelotowe - Romet drajwerV2 - 24-06-2013 23:59:01

lo qrva komedia
Lece po popkron i plasteline ugniatać
Autorowi tematu polecam przeczytać powoli i dokładnie cały ten artykuł na temat tuningu a Panowi Łukaszowi nie wypowiadanie sie


RE: kanały przelotowe - dejzak0 - 25-06-2013 00:03:04

http://www.jawa50.cba.pl/tuningsilnika.html
czytnij se mistrzu od popcornu i wytłumacz????????


RE: kanały przelotowe - Romet drajwerV2 - 25-06-2013 00:10:22

Jakiś taki dobry dzień mam

"Na jednym końcu nawiercamy kilka otworów o średnicy 3 mm, otwory pozwolą nam utrzymać plastelinę lub silikon przy blasze. Aby dokonać odwzorowania zarysu okna należy na nawiercony koniec blaszki nałożyć silikon, lub przykleić obustronnie plastelinę i następnie, wkładając „przymiar" do cylindra, lekko przycisnąć do okna. Po delikatnym wyjęciu możemy odciśnięty zarys okna zmierzyć i sprawdzić z odciskiem drugiego okna pod względem symetrii wykonania. Korygowania okien i kanałów dokonujemy przy pomocy wygiętych pilników iglaków"

Plasteliną robi odciski okien żeby sprawdzić czy jedno i drugie jest identyczne i w razie potrzeby poprawić a nie coś zaklejać.
Panimajesz?


RE: kanały przelotowe - dejzak0 - 25-06-2013 00:13:25

aaa Big Grin to mam rozwiecic te otwory do takiego wymiaru jaki tam on podał ?? i zrobić tak żeby były symetryczne ?? i to wszystko a te całe kombinowanie z ta blaszką po co????


RE: kanały przelotowe - Romet drajwerV2 - 25-06-2013 00:16:38

na tej blaszce masz plastelinę po to żeby w trakcie odklejania nie zdeformować tego.
Dokładnie tak masz te okna doprowadzić do takich wymiarów jakie są podane


RE: kanały przelotowe - dejzak0 - 25-06-2013 00:18:26

ostroo i jak sie te kanaliki powiększy to co lepiej te powietrze leci ??? i silnik sie nie dławi??
robileś już takie kombinacje jak tak to jak wyszło??


RE: kanały przelotowe - Romet drajwerV2 - 25-06-2013 00:29:21

jak się te kanały powiększy i podniesie a ssący opuści to silnik jest w stanie wykręcić wyższe obroty. Powiększenie pozwala dostarczyć większą ilość mieszanki paliwa z powietrzem do cylindra
Jestem w trakcie przerbiania charta po więcej info to tutaj http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=14901