Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka po rmeoncie strasznie dzwoni - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka po rmeoncie strasznie dzwoni (/showthread.php?tid=15471)



Motorynka po rmeoncie strasznie dzwoni - dawcio650e - 12-06-2013 09:17:16

Witam. Zrobiłem remont silnika motorynki łożyska fagi z luzem c3 wał w bdb stanie wiec został stary . Cylinder był w dobrym stanie bo przemierzyli go w zakładzie co robi szlif i stwierdzili że jeszcze pojeździ . Jedynie tłok i pierścienie nowe z CX . Problem jest taki ,że na wolnych obrotach prkatycznie nie dzwoni ,ale łącznie z zwiększaniem obrotów dzwonienie jest coraz bardzie uciążliwe . Na max obrotach okropnie dzwoni czy zimna czy ciepła tak samo . Próbowałem wymeinić i efekt ten sam : pierścienie ,uszczelka pod głowicą (chudsza ,grubsza ,obie naraz i ciul dalej dzwoni ) , głowice . Mam już jej dosyć ma ktoś jakis pomysł .Głos ewidentnie dochodzi z cylindra . Osiągi są dobre nw o co chodzi pierwszy raz mam taki problem a z rometami/komarami robię już z 5 lat .


RE: Motorynka po rmeoncie strasznie dzwoni - krajan - 12-06-2013 13:18:02

Wycisz cylek (wsadz kawałki gumy po między żeberka cylka) Zaznaczam, to nie mój pomysł, ale jednego z naszych userów ....bo co zrobisz? Nie chcę palnąc gafy na forum .... .a wydech (tlumik) jest okey?


RE: Motorynka po rmeoncie strasznie dzwoni - emil200 - 23-06-2013 11:58:12

Zobacz czy sworzeń nie ma luzów na tulejce korbowodu. Albo jest taka opcja że masz wyrobione gniazda karterów (tam gdzie łożyska siedzą).Czy ciężko wchodziły?


RE: Motorynka po rmeoncie strasznie dzwoni - szopen45 - 23-06-2013 12:00:22

może zapłon za wczesny ?


RE: Motorynka po rmeoncie strasznie dzwoni - koi7 - 23-06-2013 12:44:02

Korbowód dzwoni u mnie tak samo jest...