Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wzmocnienie wału jawka... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wzmocnienie wału jawka... (/showthread.php?tid=15227)



Wzmocnienie wału jawka... - Pompuś - 05-06-2013 15:18:07

Siemka Smile
Jest jakiś mocniejszy wał do silnika 223 ? Czy ten oryginalny idzie jakoś wzmocnić ? Smile
Bo szykuje się 50/5 i spawak wyliczony Smile


RE: Wzmocnienie wału jawka... - LukaszzT1 - 05-06-2013 21:01:18

seryjny jesli jest w dobrym stanie bez piłowania wytrzyma długo


RE: Wzmocnienie wału jawka... - budzikjacek136 - 05-06-2013 21:05:16

ewentualnie regeneracja oryginalnego. jednak tu pchasz się zapewne w chińską korbe i chyba kiepskiej jakości łożysko. oczywiście opłaca się to bardziej jak kupic wał dzisiejszej produkcji Wink

łukasz, trochę nie zrozumiałeś pytania kolegi, mówiąc o tym co się szykuje, odrazu dał sygnał że romet nie będzie miał lekko, z takimi rzeczami nie da się spokojnie pyrkac przez miasto Big Grin


RE: Wzmocnienie wału jawka... - LukaszzT1 - 05-06-2013 21:13:57

Ja wiem jak ten romet bedzie miał bo sam mam 50/4 i gazior 21mm,i moze kiedys spawak. I nie pierdzielcie ze sie nie da spokojnie jezdzic,bo sie da tylko trzeba chcieć a jak ktos chce piłowac to juz jego sprawa.U mnie wał jest w idealnym stanie oryginalny,i od zimy do teraz jest w stanie takim minimalny luz na boki Tongue


RE: Wzmocnienie wału jawka... - kondzio310 - 05-06-2013 21:29:37

no luz na boki to musi być, ALe jak masz czeski albo po prostu nie chiśki wał to wystarczająco jest wytrzymały,


RE: Wzmocnienie wału jawka... - Pompuś - 05-06-2013 21:52:26

Ja mam oryginalny, czeski w dobrym stanie bez luzów. A czy jest jakaś "Firma" Wzmacniająca wały ? Smile