Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogarowi brakuje 2 biegu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogarowi brakuje 2 biegu (/showthread.php?tid=15122)



Ogarowi brakuje 2 biegu - Michal97 - 02-06-2013 02:20:44

Ostatnio wyciągnąłem ogara dziadka, który stał trochę w garażu no i postanowiłem zobaczyć czy śmiga Big Grin. W pierwszej kolejności wyczyściłem gaźnik, kranik, bak, wlałem świeżego paliwa, no i odpalił. Gaźnik ciekł, ale wyregulowałem poziom paliwa w komorze pływakowej i było git. Po pierwszej jeździe się zorientowałem, że coś nie gra, bo przecież on ma 3 biegi, a były tylko 2. Przejechałem się jeszcze raz i po redukcji na wyższy bieg trochę mulił, lecz nie aż tak bardzo, a gdy się rozpędził to prawie zamknął licznik, więc, z tego wnioskuję, że nie ma drugiego biegu, bo na 2 by tyle nie pojechał (raczej Big Grin). Jaka może być tego przyczyna??


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - BigSoft - 02-06-2013 02:26:59

Uszkodzony zmieniacz biegów i/lub tryb drugiego biegu w skrzyni. Trzeba rozpoławiać.


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - Michal97 - 02-06-2013 02:33:11

To teraz ile trzeba na naprawę wywalić z nowymi pierścieniami itd. i pytanie czy dam rade rozpołowić silnik sam z poradnikami z neta, no i oczywiście poskładać go do kupy Big Grin Nigdy nie rozpoławiałem silnika, ale trochę grzebałem przy silniku od komarka (tym jajowatym Big Grin).


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - Michal97 - 02-06-2013 04:21:30

Sory, nie pierścieniami, tylko łożyskami (zawsze mi się mylą te nazwy). Jak będę miał kasę to bym chciał w nim generalke zrobić, ale na razie tylko chcę go zrobić tak, żeby jeździł, a z tego co czytałem to jak się już rozpoławia silnik po długim czasie użytkowania to powinno się wymienić chociaż wszystkie łożyska, a o ile dobrze pamiętam to aż taki drogi interes nie jest Big Grin


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - Recanion - 02-06-2013 10:05:00

Powinno się wymienić wszystkie simmeringi, łożyska i uszczelki.


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - BigSoft - 02-06-2013 12:03:51

Zależy jakiej firmy łożyska kupujesz. Ja na silnik zawsze montuję łożyska KOYO i niebieskie simmeringi Corteco. Taki zestaw kosztuje do 150zł w zależności od sklepu, ale na pewno nie zawiedzie. Jednak jeżeli ten remont będziesz robił za nie długo, czyli np do roku czasu, to możesz wsadzić i najtańsze łożyska , np firmy CX i do tego polskie simmeringi (czarne) również tanie jak barszcz. Na krótki czas taki zestaw da radę.


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - Michal97 - 02-06-2013 12:11:44

Ok, na razie chcę zrobić go tak, żeby jeździł przez wakacje, na na jesień chcę go porządnie zrobić jak będzie jakaś kasa z pracy na wakacjach (nowy cylinder, tłok itd). I wracam do poprzedniego pytania, dam radę to sam poskładać z poradnikami z neta czy jest to "czarna magia" dla niedoświadczonych Big Grin. Teoria już jakaś jest, bo dużo czytam na ten temat, ale gorzej z praktyką Big Grin


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - BartuS - 02-06-2013 12:14:28

Dasz rade. Ja jak wymieniałem skrzynie w 023 to też nie wiedziałem nic o tym Big Grin ,a z schematami wszystko poskładasz Tongue


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - Michal97 - 02-06-2013 12:25:40

Dobra, dzięki za pomoc, będą jakieś fundusze to się zabiorę za niego, a jak by coś nie szło to będę pisał o tym na forum Big Grin Jeszcze raz dzięki.


RE: Ogarowi brakuje 2 biegu - BlacKuzaj - 02-06-2013 12:37:59

pewnie łożyska i ci same przeskakują .