Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200]Wbijanie biegu bez sprzęgła . - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Ogar 200]Wbijanie biegu bez sprzęgła . (/showthread.php?tid=14312)



[Ogar 200]Wbijanie biegu bez sprzęgła . - Kokuś - 09-05-2013 21:25:20

Hej . Mam pytanie . Ostatnio w trakcie remontu wymieniłem całą skrzynie i automat , od tego czasu jak wbijam na trzeci bieg , to 1/10 przypadków kończy sie poprostu wbiciem luzu . I jak wiadomo silnik dostaje dzikich obrotów ( daje gaz , bo myśle że jest na biegu ) , i już z 5 razy niechący (chciałem zrobić to szybko , i nie wbiłem sprzęgła ) wbiłem bieg bez sprzęgła , i to niestety na dużych obrotach :/ I tu moje pytanie . Może sie coś z tym stać ? Dodam tylko że u mnie w motorze , cała skrzynia jest wyciągnięta z innego silnika , więc można powiedzieć jest wręcz w idealnym stanie .


RE: [Ogar 200]Wbijanie biegu bez sprzęgła . - kondzio310 - 09-05-2013 21:30:13

Nie rozumiem, po co tak robisz ? Co się może stać ?, skrzynia dostaje po dupie jedyn słowem, raz na jakiś czas ok, ale na stałe tak to nie ma sensu nie używać sprzęgła , To tak jak byś zmieniał buty w biegu,

Więc jak tak robić będziesz to skrzynia za pewien czas idealna nie będzie.

NIe wiem po co chcesz to zrobić bardzo szybko, przecież ze sprzęgłem też można szybko bieg zmienić , nawet szybciej bo jak ci luz wejdzie to sie męczysz, a ja na sprzęgle zmienie bieg i jade bez problemów

Rada, Używać Sprzęgła !!


RE: [Ogar 200]Wbijanie biegu bez sprzęgła . - MichalSR50 - 09-05-2013 21:59:27

Jak wbijesz bieg na niskich obrotach bez sprzęgła, to nic się nie powinno stać. Ja się przyznam, że od pół roku nie mam sprzęgła, ale jeżdżę i jak się umiejętnie się zmienia biegi, nic się nie powinno stać skrzyni. Przynajmniej u mnie po pół roku nic się nie dzieje.
Na wysokich nie radziłbym. Zgrzyt wtedy jest okropny i tryby mogą polecieć.


RE: [Ogar 200]Wbijanie biegu bez sprzęgła . - kondzio310 - 09-05-2013 22:35:59

Mnie też zdarzało się jechać bez sprzęgła, ale gdy zmieniałem bieg, puszczałem go z gazu i dopiero, żeby nie było szarpnięcia, 223 ma mocną skrzynia, ale jak sie posiada sprzęgło to dlaczego go nie używać ?


RE: [Ogar 200]Wbijanie biegu bez sprzęgła . - Kokuś - 09-05-2013 23:17:31

Lol.... nie mówie że sprzęgła nie używam ! Chodzi mi o to , że przez pomyłke 3 czy 4 razy wbiłem bieg bez sprzęgła ! Chyba wiec co to sprzęgło , i po co ono tam jest . Ale dobra.... wiem już o co chodzi , znalazłem odpowiedź gdzie indziej . Dzieki za info . Temat do zamnięcia !


RE: [Ogar 200]Wbijanie biegu bez sprzęgła . - Marwerick - 09-05-2013 23:20:47

proste jeśli działa ci sprzęgło to go używaj i wyreguluj je na prawej pokrywie tam się wkręca albo wykręca śrubke regulacji i luz na lince też wyreguluj