Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak zdjąć Krzywkę? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Jak zdjąć Krzywkę? (/showthread.php?tid=13982)



Jak zdjąć Krzywkę? - Joker345 - 01-05-2013 14:56:01

Jak zdjąć krzywkę? głowię się już drugi dzień i ni "H" nie idzie.. próbowałem już gwoździa wbijać, śrubowkręta, kleszczami ciągnąłem i normalnie nie da się.. macie jeszcze jakieś sposoby?


RE: Jak zdjąć Krzywkę? - LukaszzT1 - 01-05-2013 15:22:46

Ja zawsze sciagałem kombinerkami ciagnąc do siebie i zawsze pomagało.moze masz na jakims kleju zaklejone.


RE: Jak zdjąć Krzywkę? - Boszu - 01-05-2013 15:40:53

Jak nie chce iść w miarę w dłoniach, i musisz ciągnąć kombinerkami, to po między kombinerki a krzywkę wkładaj gumę!!! Grubą gumę! Bo jak zrobisz dziary na krzywce to potem platyny ci będzie w moment ścierać... A nawet mogą ci skakać itd. Ale z reguły ściąga się to za pomocą kombinerek... Pukając od dołu, od góry, od dołu, od góry aż się lekko obrusza a potem łapiesz i ciągniesz do ciebie. A jak ściągasz wirnik, to wystarczy standardową śrubę, chyba 8-kę wkręcać, bo nominalnie jest tam jak gdyby wbudowany ściągacz. ^^

A jak masz osadzone na kleju, to masz po przewalone. Tongue Bo pewnie krzywka pójdzie do wymiany, o ile nie wirnik. To zależy czy uda ci się oczyścić dobrze z kleju i nie naruszyć zbytnio powierzchni... Bo jak krzywka będzie krzywo, to mogą potem występować problemy, co sam się przekonałem.


RE: Jak zdjąć Krzywkę? - Joker345 - 01-05-2013 16:10:07

Jaki klej? Czy był tam oryginalnie? według mnie magnes to tak trzyma.. spróbuje potem z bratem to zrobić.. On będzie trzymać silnika ja kleszczami będę ciągnął.. ;D


RE: Jak zdjąć Krzywkę? - LukaszzT1 - 01-05-2013 16:14:22

oryginalnie tam nic nie było ale wirnik (magneto) trzyma krzywke mocno i musisz mocno ciagnac.


RE: Jak zdjąć Krzywkę? - Joker345 - 01-05-2013 18:19:06

Wziąłem na imadło silnik, kleszczami próbowałem ciągnąłem z całej siły nie ma H nie puściło.. aż tak jest to na magnesowane?
Dobra wyciągnąłem Temat do zamknięcia! Big Grin