Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Przestaje "gazować" z opóźnieniem (/showthread.php?tid=13655)



Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Quake96 - 21-04-2013 15:15:52

Siema Wink

Po przywróceniu iskry przyszedł czas na kolejne komplikacje. Teraz sprawa ma się tak:

Ogar odpala na pycha dość szybko (tak jak dawniej), ale gdy jadę i np. nacisnę sprzęgło i puszczę gaz, to silnik "pałuje się" tzn. daje sobie gazu, mimo że rolgaz odbija prawidłowo i przepustnica w gaźniku też opada na sam dół. Po ok. dwóch-trzech sekundach takiego "pałowania" po prostu gaśnie mi na sprzęgle. Przez to nie da się jeździć, bo gdy muszę przyhamować to on gazuje i gaśnie :/

Co to może być? Dodam jeszcze, że sprzęgło mam dobrze ustawione, bo ładnie łapie. Zapłon jest ustawiony "tak sobie" tzn. Przy wymianie platynek sprawdziłem jak to wygląda i tłok był prawie że w GMP (tak na oko) a platynki akurat wtedy się rozwierały i przerwa była dobra. To możliwe że przez za późny/za wczesny zapłon dzieją się takie rzeczy?

Gaźnik raczej w porządku, bo nic przy nim nie majstrowałem (poza ustawieniem linki żeby przepustnica opadała do końca) a wczesniej (jeszcze na starych platynach) nie było takich problemów. No co prawda po zgaszeniu i zamknięciu kranika, z takiego otworku w gaźniku (zaraz przy króćcu) cieknie benzyna przez chwilę, jakby było jej za dużo, ale to raczej normalne w chińskim Jikovie...

Jakieś rady?


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - romeciarz.1 - 21-04-2013 15:18:51

Możliwe że łapie lewe powietrze.
Wyreguluj gaźnik,ustaw iglicę,popróbuj z zapłonem.


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Rudy102 - 21-04-2013 15:21:09

Lewe powietrze albo za dużo powietrza.


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Quake96 - 21-04-2013 15:24:22

Lewe powietrze powiadasz? Też mam takie podejrzenia, bo szpilki od króćca są do d* i przez to nie da się tego dokręcić do oporu, ale jak się przyglądałem z bliska to nie widać, żeby miało gdzie powietrze wpadać. Ale postaram się to sprawdzić. Podczas jazdy zatkam otwór na filtr i jak go nie zdusi to znaczy że łapie lewe powietrze na połączeniu króciec>cylinder.

Co regulować w gaźniku? Obroty? One były ustawione wcześniej i jak pisałem dobrze jeździł.
a iglicę mam bodaj na środkowym rowku, więc jak mam ją dać?

Chociaż zanim zabiorę się za gaźnik to sprawdzę lewe powietrze i zapłon.


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Joker345 - 21-04-2013 15:53:32

A nie blokuje ci się czasem iglica? Weź zobacz :>


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Quake96 - 21-04-2013 16:03:23

Jak sprawdzałem na zgaszonym, czy przepustnica dobrze opada to nie było problemów. Ładnie odbijało i w ogóle. Obstawiam ten nieszczęsny króciec którym pewnie dostaje się lewe powietrze.


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Tomasso94 - 21-04-2013 16:19:49

Blaszka na iglicy dobrze trzyma? Nie przeskakuje samo z rowka na rowek?


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Quake96 - 21-04-2013 16:32:02

Szczerze to nie sprawdzałem, ale tak jak pisałem nic tam nie majstrowałem więc wątpię żeby się tak nagle samo zepsuło. Mogę to sprawdzić, ale najpierw uszczelnię połączenie króciec>cylinder bo wydaje mi się, że to jest problemem.


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Tomasso94 - 21-04-2013 16:34:23

To się psuje samo częściej niż cokolwiek w tym silniku :F A co do połączenia kruciec-cylinder, zrób nowe szpilki.


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Quake96 - 21-04-2013 16:40:29

Zrób? Tzn jak? Nie idzie ich gdzieś dokupić? Tongue

(21-04-2013 16:34:23)Tomasso94 napisał(a):  To się psuje samo częściej niż cokolwiek w tym silniku :F

Zapłon częściej nawala :F


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Tomasso94 - 21-04-2013 16:44:16

Chyba u Ciebie, bo w większości takich przypadków jest głupia blaszka na iglicy :F

Co Ty chcesz dokupywać, toć to są zwykłe śrubki bez łepków


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Quake96 - 21-04-2013 17:22:52

No szpilki chce kupić :F Wiem, że to śruby bez łepków ale ja nawet takich śrubek chyba nie mam. Mam całe pudło śrubek, ale akurat takich to ciężko znaleźć :/ poza tym nie mam czym łepków potem przyciąć


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Tomasso94 - 21-04-2013 18:02:56

stary, za szpilke zapłacisz 2,50 jak nie więcej, a za dwie śrubki 20 groszy. Jak wiesz gdzie jest motozbyt, to obok jest sklep metalowy, chyba tam masz najblizej. A co do ucinania to nie wierzę żeby ktoś z twoich znajomych nie miał głupiej metalówki :F W sumie to kilkanaście śrub i brzeszczot wyjdzie taniej niż dwie szpilki Big Grin


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Quake96 - 21-04-2013 18:05:20

(21-04-2013 18:02:56)Tomasso94 napisał(a):  stary, za szpilke zapłacisz 2,50 jak nie więcej, a za dwie śrubki 20 groszy. Jak wiesz gdzie jest motozbyt, to obok jest sklep metalowy, chyba tam masz najblizej. A co do ucinania to nie wierzę żeby ktoś z twoich znajomych nie miał głupiej metalówki :F W sumie to kilkanaście śrub i brzeszczot wyjdzie taniej niż dwie szpilki Big Grin

Wiem gdzie jest motozbyt, bo tam kupuje części. Poza tym mieszkam 3 ulice dalej :F A tobie pewno chodzi o Hurtostal na Sienkiewicza.

I wierz lub nie, ale nikt ze znajomych nie ma metalówki :F Ale popytam jeszcze gdzieś to może coś wykombinuje.


RE: Przestaje "gazować" z opóźnieniem - Quake96 - 22-04-2013 22:58:41

Kolejny temat do zamknięcia Wink

Winna była nieszczelność na połączeniu Króciec>Cylinder Wink Wymiana szpilek i dokręcenie całości całkowicie rozwiązała problem :F