Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Uszczelnianie tłumika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: [Ogar 200] Uszczelnianie tłumika (/showthread.php?tid=13512)



[Ogar 200] Uszczelnianie tłumika - Kokuś - 16-04-2013 14:45:35

Hej . Ostatnio czyściłem tłumiczek w ogarze , i chodzi idealnie , ale.... nie ma żadnych przedmuchów na łączeniu cylinder>kolanko ani na kolanko>tłumik . Ale mój problem polega na tym że ogar o wiele głośniej chodzi , czytałem że można go uszczelnić sznurem azbestowym , ale w jaki sposób ? Tylko końcówke tłumika mam owinąć tym ? Czy dławik też ? A i jeszcze jedno , nwm czy to tylko u mnie , czy wszyscy tak macie , otóż , w tłumiku jest : końcówka tłumika , dławik , i to cuś z tym prętem , i u mnie to z tym prętem (nwm jak to nazwać Smile ) wszystko lata , to było w oryginale jakoś zaspawane ? Czy u mnie ktoś sie tak zabawił ? Undecided A no i jak wszystko złożyłem to końcówka z dławikiem strasznie głęboko wchodzi , tak że jak sie patrzy na wydech widać tylko tube.... Undecided Nie bardzo mi się to podoba , czy można jakoś tak zrobić żeby elegancko było widać końcówke z dwoma dziurkami ? Czy pozostało kupić wydech ?


RE: [Ogar 200] Uszczelnianie tłumika - kondzio310 - 16-04-2013 15:06:22

Jest głośniejszy bo jest czysty, a jak nie ma przedmuchów na łączeniu cylinder>kolanko ani na kolanko>tłumik to nie ma czego uszczelniacz bo wszystko jest dobrze, a dławika i tej końcówki sie nie uszczelnia :F


RE: [Ogar 200] Uszczelnianie tłumika - Kokuś - 16-04-2013 15:23:30

Czytałem gdzieś że sie właśnie uszczelnia , niby mój tata robił tak w swoim ogarze 200 , i niby że chodził ciszej niż simsony... nwm ile w tym prawdy . Może niech ktoś jeszcze sie wypowie Smile Ale dzięki za odpowiedź Smile


RE: [Ogar 200] Uszczelnianie tłumika - Quake96 - 16-04-2013 16:30:32

Przeszkadza Ci, że jest głośny? Takie już uroki Ogarów że lubią być głośne. Ja u siebie nawet dławika nie mam, tylko tą wspomnianą "końcówkę z dwoma dziurkami" i nie ma tragedii.

Nawet jakby policja chciała się doczepić to mogą Cię cmoknąć, bo masz seryjny wydech bez żadnych przeróbek, więc to nie twoja wina że takie już były :F

I jak pisze kondzio - pojeździsz trochę, nazbiera się nagaru to troche ucichnie Wink


RE: [Ogar 200] Uszczelnianie tłumika - Kokuś - 16-04-2013 17:31:41

No mi osobiście to nic nie przeszkadza że on tak chodzi , jak to ty napisałeś "Takie już uroki Ogarów że lubią być głośne" i z tym się zgodze . Mnie to nie rusza że se tak pyrka . To jak se ma tak pyrkać , to niech se pyrka Big Grin Nic nie bede robił wtedy z tłumikiem Big Grin Temat do zamknięcia Wink