Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 (/showthread.php?tid=12035)

Strony: 1 2


Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Johny - 01-03-2013 23:07:22

Witam,

Moim pojazdem nr. 1 jest Romet Ogar 200.
Przejechane ma ok 25 tys. km. Myślę że realny przebieg jednak jest nieco wyższy, jak to często w pojazdach tego typu bywa.
Rok produkcji 1988
Jestem jego 3 a właściwie 4 właścicielem i historia nie jest mi tak dobrze znana.

Przy rejestracji i ubezpieczeniu było problemów co nie miara. Dziękować ubezpieczycielowi że przymknął oko na pewne sprawy i pomógł załatwić problematyczne kwestie. Początki u mnie też były ciężkie, przyjechał bez sprzęgła, kopki. Jako totalny laik nie wiedziałem jak to zrobić. po chwili w internecie naciągnąłem linkę sprzęgła i prowizorycznie udało mi się przejeździć ok 100 km latem.

Silnik:
Co tu dużo pisać? Składa się. Nie dałem rady sam go zrobić. Wiem że to proste, ale nie podołałem. Narzędzia wymiękły przy zębatce na wale i oddałem oba silniki do miejscowego speca. Liczę że w przyszłym tygodniu będzie już gotowy. w momencie zakupu silnik jaki kupiłem miał problem ze sprzęgłem i kopką. Poprzedni właściciel miał zamontować nowy silnik, podobno lepszy. Nie był jednak w stanie więc ja postanowiłem że zrobię to sam. To był mój pierwszy kontakt z motoryzacją PRL. Poradziłem sobie znakomicie. Tylko silnik okazał się lewy. biegi nie działały, sprzęgło zapieczone. kicha. Po otwarciu okazało się że wał jest rozkołysany cały i wiele innych. Rzeczy całe to kopka i kosz sprzęgłowy w naprawdę dobrym stanie. Reasumując, silnik się składa.

Przy remoncie wymienione zostanie:
Pierścienie, kondensator, sprzęgło(tarcze, sprężyny, łańcuszek), łożyska, simmeringi, łańcuch napędowy, manetka, kolanko wydechu, drobne rzeczy i części które zamontuje spec dodam później. Spec miejscowy zajmie się tym tak że będzie złożony z najlepszych części i całkowicie poprawnie.

Rama:
Przejechane km raczej nie nastrajają pozytywnie, ale nie ma spawów, jest prosta, lagi całe, bez większych luzów. Lakier przetarty w nie jednym miejscu, ale rdzy nie ma prawie wcale. Jest dobrze. Koła były straszne. krzywe, piasty się rwały. Teraz jestem w końcowym stadium montażu kół herculeca. Aluminiowe, proste z nowymi oponkami. Przednie koło już złożone jak trzeba, tył trzeba podciąć dekiel żeby wszedł w bolec stabilizujący w widełkach i wyczyścić łożysko. Parę elementów ramy jest do wymiany albo regeneracji. to raczej drobne rzeczy. Kwestia dokupienia przy wizycie w sklepie z częściami.

Ogólnie trochę wstyd pokazać. To pierwszy pojazd i na nim popełniłem wiele błędów. Ale wychodzę na prostą.

Zdjęcia dodam na dniach. Chory jestem i nie mam możliwości zrobienia. Może poczekam na silnik...

P.S Czekam na jakąś krytykę i może pochwały. To moje pierwsze chwile na forum.


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Latos - 01-03-2013 23:32:21

No za wiele ci nie można napisać, wzorując się na samym opisie. No ale miejmy nadzieję, że sprawa z silnikiem potoczy się dobrym torem Smile


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - maly - 01-03-2013 23:39:37

Jestem ciekaw jak tam wygląda sprawa z tymi alusiami. Także czekam na fotki Smile
Szybkiego powrotu do zdrowia Smile


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Dawid.xD - 02-03-2013 15:08:56

Po opisie nie wiele można wywnioskować. Czekamy na fotki.


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - RequiredData - 02-03-2013 20:43:02

Daj jakieś fotki to pogadamy.


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - mateusz5625 - 02-03-2013 21:05:52

po opisie obiecującoBig Grin Zdrowia!


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Johny - 04-03-2013 23:37:05

Dziękuję.
Koło z tyłu wyczyszczone i założone na pokaz. poszukam możliwości dodania zdjęć zaraz.


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Johny - 05-03-2013 00:38:14

Dobrze wstawione? Pierwszy raz mój;P

http://zapodaj.net/images/4668fcfaa2e47.jpg
http://zapodaj.net/images/f980d8a111045.jpg
http://zapodaj.net/images/61b1d7ce87b95.jpg


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - kamil97 - 05-03-2013 00:43:42

Nie działają.


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Johny - 05-03-2013 00:45:27

No to nie wiem jak to wstawić. Jakieś rady?


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Marwerick - 05-03-2013 00:50:02

wrzuć na iv.pl i tam będziesz miał jak wrzucić na forum


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Vladimir - 05-03-2013 00:57:31

Poświęciłem się i wstałem z łóżka by poprawić Ci te zdjęcia Wink.


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - kamil97 - 05-03-2013 00:59:50

lub na wstaw.org bez rejestracji, szybko i łatwo.


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Johny - 05-03-2013 01:14:20

Dziękuję Vladymirowi za poprawienie.
Teraz felgi. Co do przerabiania to tylko przedłużyć uchwyty na bolce, na lagu i na tylnym wachaczu. Z przodu jest na styk bo dalej nie chce wejść. Da się żyć. Tylko same felgi mają 16 cali. Śmiesznie małe sa. Po złych doświadczeniach z oryginalnymi liczę na to ze długo wytrzymają. Jak widać na zdjęciach jeszcze trochę pracy mnie czeka przy nim. ma ktoś radę jak wcisnąć lewa rączkę na kierownice?


RE: Z pewną dozą nieśmiałości. Ogar 200 - Marwerick - 05-03-2013 01:18:49

jedno działa reszta nie