Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
praktyka mechanik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: praktyka mechanik (/showthread.php?tid=10742)

Strony: 1 2


praktyka mechanik - mateusz110396729@wp.pl - 19-01-2013 23:46:19

witam. mam pytanie jestem uczniem 1 klasy szkoly zawodowej jako mechanik .
mam praktyki szkolne ktore jak sama nazwa mowi latwi je szkola. moje pytanie brzmi czy od 2 klasy bede mogl zaltwic sobie prywatne praktyki? pozniewaz tam niezbyt wiele sie nauczylem gdy jest zima odsniezamy i wg. a wiem ze tam gdzie sie chce przeniesc jest naprawde dobrze poniewaz sa tam moi koledzy i naprawde sobie radza. i czy zezwoli szkola od nowego roku abym mial praktyki prywatne? moze ktos z was juz mial kiedys taki probloem z gory dziekuje za odpowiedz. tak naprawde wiecej sie nauczylem u wuja niz tam w warsztacie.


RE: praktyka mechanik - S r Ł o A m W e E t K - 20-01-2013 00:26:17

a gdzie masz te praktyki w jakim warsztacie


RE: praktyka mechanik - karaluch8 - 20-01-2013 00:32:10

Odśnieżasz? mudżyna sobie z ciebie zrobili :F
Zapytaj się w szkole nauczyciela...


RE: praktyka mechanik - adrian0069 - 20-01-2013 00:54:03

umowa na praktyki jest chyba podpisywana na 3 lata więc raczej nie pójdziesz tam gdzie twoi koledzy TongueP


RE: praktyka mechanik - mateusz110396729@wp.pl - 20-01-2013 01:26:19

(20-01-2013 00:54:03)adrian0069 napisał(a):  umowa na praktyki jest chyba podpisywana na 3 lata więc raczej nie pójdziesz tam gdzie twoi koledzy TongueP

umowa jest na rok
(20-01-2013 00:32:10)karaluch8 napisał(a):  Odśnieżasz? mudżyna sobie z ciebie zrobili :F
Zapytaj się w szkole nauczyciela...
wiesz nie to ze codziennie odsniezam ale tak sie zdarza czasami i wg mam takiego dziwnego mechanika ktory mnie prowadzi nic mi nie tlumaczy
urywam sie czasem do innego majstra z ktorym najbardziej lubie robic bo duzo tlumaczy spoko koles i wg.


RE: praktyka mechanik - wnusiu94 - 20-01-2013 01:29:56

Pochodź po warsztatach w okolicy, może akurat ktoś będzie potrzebował pomocnika.


RE: praktyka mechanik - wojtekr35 - 20-01-2013 01:47:23

Chyba możesz, moim koledzy co poszli do zawodówki to sobie załatwiali sami praktyki, a Ci co nie załatwili to w szkole mieli praktyki.


RE: praktyka mechanik - S r Ł o A m W e E t K - 20-01-2013 02:00:20

mój tata ma 15 praktykantów w wielogłowach u wiśniewskiego


RE: praktyka mechanik - motoryniarz123 - 20-01-2013 02:23:04

w tym roku też chodzę na praktyki ale u prywaciarza i z względu na różne przyczyny na praktykach, chciałem przenieść się gdzie indziej i co nieco się dowiedziałem :
Umowę możesz zerwać w każdej chwili ale MOŻESZ przez to dostać karę
sądzę że skoro masz umowę tylko na rok to możesz się bezproblemowo przenieść po zakończeniu umowy Big Grin
Nawet teraz po półroczu masz prawo zmienić pracodawcę tylko musisz złożyć wniosek do dyrektora, musisz wówczas podać dobre argumenty, Bez zgody dyrektora nic nie zrobisz...


RE: praktyka mechanik - mateusz110396729@wp.pl - 20-01-2013 16:12:05

(20-01-2013 02:23:04)motoryniarz123 napisał(a):  w tym roku też chodzę na praktyki ale u prywaciarza i z względu na różne przyczyny na praktykach, chciałem przenieść się gdzie indziej i co nieco się dowiedziałem :
Umowę możesz zerwać w każdej chwili ale MOŻESZ przez to dostać karę
sądzę że skoro masz umowę tylko na rok to możesz się bezproblemowo przenieść po zakończeniu umowy Big Grin
Nawet teraz po półroczu masz prawo zmienić pracodawcę tylko musisz złożyć wniosek do dyrektora, musisz wówczas podać dobre argumenty, Bez zgody dyrektora nic nie zrobisz...

dzieki postaram sie polatwic wszystko od nowego roku szkolnego.pozdro


RE: praktyka mechanik - rowler - 20-01-2013 16:28:39

ja też jestem w I kl ZSZ i zmieniam aktualne prywatne praktyki - peugeot konin i idę do wuja, ja załatwiłem to wymówieniem umowy o pracę - jednostronnym ale jeśli pracodawca się zgodzi można zrobić to szybciej i łatwiej - za porozumieniem stron, praktyke możesz zmienić kiedy chcesz, a jeśli pracodawca ci coś mówi że sie nie zgadza lub nie możesz to wręczasz mu wymówienie i kary nie dostaniesz, ja mam osobiście umowę na czas nieokreślony, tak coś pisze


RE: praktyka mechanik - mateusz110396729@wp.pl - 20-01-2013 17:04:07

(20-01-2013 16:28:39)rowler napisał(a):  ja też jestem w I kl ZSZ i zmieniam aktualne prywatne praktyki - peugeot konin i idę do wuja, ja załatwiłem to wymówieniem umowy o pracę - jednostronnym ale jeśli pracodawca się zgodzi można zrobić to szybciej i łatwiej - za porozumieniem stron, praktyke możesz zmienić kiedy chcesz, a jeśli pracodawca ci coś mówi że sie nie zgadza lub nie możesz to wręczasz mu wymówienie i kary nie dostaniesz, ja mam osobiście umowę na czas nieokreślony, tak coś pisze

wlasnie takiej odpowiedzi potrzebowalem . sluchaj a w sql jak to zalatwiles?
byles u dyrektora albo cos?


RE: praktyka mechanik - rowler - 20-01-2013 17:35:43

nie, gadałem z wychowawcą, jest taki specjalny ziomek od praktyk i z panią pedagog, ew jeszcze byłem w sekretariacie i dzwoniłem do cechu i ohp poznań mejla pisałem i wszystko sie od nich dowiedziałem, do szkoły przynosisz tylko świadectwo pracy z zakładu od którego odchodzisz i umowę, którą podpisałeś z warsztatem nowym, w cechu tylko umowę podpisujesz, jak coś wal na gg 10806850 albo pw w razie pytań albo problemów, mi osobiście szef mówił że muszę chodzić do końca I klasy ale jak się okazało to nie prawda i mogę zmieniać co miesiąc praktykę jak mi się tak podoba, tylko w takiej częstotliwości mogę nie zaliczyć praktycznej nauki Big Grin


RE: praktyka mechanik - LukaszzT1 - 20-01-2013 17:44:01

(20-01-2013 00:32:10)karaluch8 napisał(a):  Odśnieżasz? mudżyna sobie z ciebie zrobili :F
Zapytaj się w szkole nauczyciela...

zapie*dalać trzeba Big Grin mój brat na warsztatach to sobie chociaz traktorem z pługiem odsnieża,
A co do tematu musisz sie dobrze popytac w szkole ale watpie aby udało CI,a jesli tak to duzo chodzeia by było i załatwiania.


RE: praktyka mechanik - rowler - 20-01-2013 17:48:37

musi się udać, nie ma ch**a, jest człowiekiem wolnym i ma prawo wyboru gdzie chce się uczyć zawodu, nawet jeśli praktyki ma w szkole to powinien mieć podpisaną umowę którą chcą czy nie chcąc zawsze i wszędzie można zerwać/wymówić