Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
3 ostatnie pytania przed końcem roku - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: 3 ostatnie pytania przed końcem roku (/showthread.php?tid=10161)



3 ostatnie pytania przed końcem roku - jarekomar2350 - 29-12-2012 17:43:53

Cześć chciałem zadać 3 pytania dotyczące Rometa

1.Z czego można wyciąć dobrą uszczelkę do kranika bo mam pecha do uszczelek jak kupiłem kranik to uszczelka gumowa trochę potrzymała a potem cieknie jak zamknę a jak kupiłem nową korkowa to się rozpadła po paru przekręceniach i pozatykała otwory ze nie chciało lecieć paliwo.

2.czy można sprawdzić która cewka świetlna jest zepsuta bo jedna wiem że jest dobra bo jak wyjmę z przodu żarówkę to z tyłu świeci normalnie a jak włożę to obie świecą słabo.

3.problem z sprzęgłem, odpaliłem sobie z 1 tydzień temu komara było -10c i w rącze od sprzęgła poczułem luz którego wcześniej nie miałem i jak wrzucam bieg to dobrze nie wysprzęgla regulowałem sprzęgło i przyniosło efekty ale tez kolejny problem ze jak jadę to sprzęgło trochę ciągnie i moje pytanie to czy muszę wymienić tarczki(mają ok 10tyś przejechane).


RE: 3 ostatnie pytania przed końcem roku - Błażej - 29-12-2012 18:08:14

3. Wina oleju. Jest zimno i olej "zgłupiał" Albo konkretnie rozgrzewaj silnik albo zmień olej

1. Uszczelka z korka jest najlepsza. Kupisz na allegro, albo kup najtańszy kranik do 8 zł na allegro. Są wbrew pozorom najlepsze. Lepsze niż te ze sklepu u mnie po 20 zł...


RE: 3 ostatnie pytania przed końcem roku - Przemek - 29-12-2012 18:28:02

Światła w Romecie tak maja. Im wiecej obrotów tym mocniej świeca i na odwrót.


RE: 3 ostatnie pytania przed końcem roku - jarekomar2350 - 29-12-2012 18:32:59

Przemek,z tymi światłami źle zrozumiałeś wiem ze czym więcej gazu tym mocniej świecą ale musiała mi cewka paść bo w nocy to te światło tak świeci ze drogi nie widać pali się jak świeczka i nie wiem która cewka padła bo jak wyjmę żarówkę z przodu to mocniej świeci ta z tyłu i na odwrót.


RE: 3 ostatnie pytania przed końcem roku - Przemek - 29-12-2012 19:36:53

Moze dałeś gdzieś żarówke 12V i nie ma tyle mocy zeby dał rade świecić.


RE: 3 ostatnie pytania przed końcem roku - jarekomar2350 - 29-12-2012 19:46:19

Nigdzie nie dałem 12v z przodu i z tyłu są 6v. po prostu cewka któraś mi padła i pytam się czy da radę sprawdzić która czy kupić od razu dwie i wymienić.


RE: 3 ostatnie pytania przed końcem roku - BooMike - 29-12-2012 20:03:18

Chyba że Ty na krótkich w nocy jeździsz?? Próbowałeś zmieniać na przełączniku na długie?? A z tym, że świecą mocniej jak wyłączysz z przodu lub z tyłu to standard... Też tak miałem w ogarze, kiedy spaliłem przednią żarówkę, tylna od razu świeciła o wiele mocniejSmile


RE: 3 ostatnie pytania przed końcem roku - jarekomar2350 - 29-12-2012 20:08:39

Ja się pytam czy da rade sprawdzić która cewka padła musiała paść bo zmienianie z krótkich na długie polepsza o tyle sprawę ze widzę lekką mgiełkę światła na drodze o i jeszcze się zapytam czy jak cewka jest padnięta to czy można ją jakoś zregenerować.
nie chciało mi się na razie kupować cewki to zrobiłem sobie tak wyjąłem przednią żarówkę i włożyłem 3,8v żaróweczkę przylutowałem kable do tej żarówki i podłączyłem je pod baterie z telefonu 3,7v i starcza prądu gdzieś na 1 godzinę chodziarz też słabo świeci ale lepiej wiem ze przynajmniej policja się nie doczepi ze świateł nie mam ale muszę kupić 2 cewki jak nie da się sprawdzić która padła .