Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika (/showthread.php?tid=10140)



Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika - Dawido_99 - 29-12-2012 00:37:51

Siema, z komarów chcę się przesiąść na coś większego czyli Charta.
I chciałbym żebyście oszacowali mi czy dużo ksztuje odnowienie ogólne baku i błotników i co moge zrobic z silnikiem żeby czysto chodził to jest link : http://tablica.pl/oferta/romet-chart-210-CID5-ID1PbKF.html#1ea176d221;r:;s:


RE: Co to jest za rzecz? - arasszymaras - 29-12-2012 00:44:48

Nie widzę braków, jedyne co trzeba zrobić to założyć migacze.


RE: Co to jest za rzecz? - szubik16145 - 29-12-2012 00:45:11

Wymienić gaźnik? Pojęcie: nie da się wyregulować jest bardzo abstrakcyjne... może da sie zrobić... Koszt odnowy nie będzie pewnie duży,nie wygląda to wcale źle Big Grin ale Charta ja nigdy nie mieć, niech inni się wypowiedzą.


RE: Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika - Rometfun20123 - 29-12-2012 00:49:36

Fajny chart jeszcze za taka kasę. Ja bym jedynie poprawił te boczki, a baku nie ruszał , tylko nakleił nowa kalkomanie.
Ponieważ malowanie oryginalne jest najlepsze pod względem jakości powłoki lakierniczej, wiem co mówię.
Miałem komara , poprzedni właściciel pomalował go tak że po 5 latach farba zaczęła się łuszczyć.


RE: Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika - Dawido_99 - 29-12-2012 00:50:51

No dobra Tongue Niech się wypowiedzą "chartkorowcy"... O odnowienie mi chodziło zlikwidować drobne rysy wgniecenia.
No tak zastanawiam się nad zakupem


RE: Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika - Przemek - 29-12-2012 00:56:14

Ten gaźnik to na 99,9% bing za 40 czy tam 50 zł z allegro. One maja to do siebie ,ze nie mozna na nich ustawic wolnych obrotów. Jak wynegocjujesz te 50-100 zł to warto.


RE: Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika - Dawido_99 - 29-12-2012 00:59:44

Do czego można się doczepić żeby trochę ceny spuścić?
Na co zwracać uwagę przy zakupie?


RE: Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika - Przemek - 29-12-2012 01:08:29

Musisz mu powiedziec ,ze ten gaznik trzeba koniecznie wymienic a zdobycie takiego oryginalnego graniczy z cudem, a jak sie jakis trafi to duzo trzeba za niego zaplacic. Akumulator to tez koszt od 50 do no powiedzmy 80 zł (ja kupilem za 70 zł). Każdy mankament jaki zauwazysz - rysy czy też rdza itp. Mozesz tez gadać ,ze to i tamto nieoryginalne ale to zazwyczaj nie działa. Próbuj ponegocjować troche przez telefon ale lepiej jest jednak robić to na miejscu.
Szkoda ,ze nie ma tego akumulatora bo nie mozna sprawdzić czy dzialaja kierunki, klakson, tylna lampa i stop. Zobacz czy koła nie biją zbyt mocno.


RE: Odnowienie baku i boczków, regulacja gaźnika - Dawido_99 - 29-12-2012 01:10:45

Okej temat do zamknięcia Tongue Dobra przed sprawdzeniem skombinuje sie jakiś akumulator Big Grin