Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rower Sokół LUX 1973r. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Rower Sokół LUX 1973r. (/showthread.php?tid=54310)

Strony: 1 2 3


RE: Rower Sokół LUX 1973r. - zagore1 - 23-09-2023 10:52:02

(16-09-2023 23:24:54)zaz napisał(a):  Hamulec z tyłu popraw bo pancerz idzie jak by był na przód
Pogrzebałem w sieci i... wygląda na to, że mocowanie pancerza od góry w tylnym hamulcu od góry jest oryginalne. Znalazłem kilka zdjęć różnych Sokołów Lux z takim kierunkiem mocowania. Na linii produkcyjnej, pracownik zamontował przedni hamulec z tyłu, ( przez pomyłkę, albo po prostu brakło mu tylnych, a produkcja musiała iść ) więc następny pracownik na linii produkcyjnej puścił linkę od góry.


RE: Rower Sokół LUX 1973r. - jurek_1961 - 23-09-2023 12:42:20

Z takim mocowaniem przedniego hamulca do tyłu i ewentualnie na odwrót, to nie jest takie proste, bo osie hamulców są różnej długości. Pewnie, że można te osie zamienić..
No ale jeśli w fabryce zabrakło tylnych hamulców, to żeby zamontować tam przednie, trzeba było wymienić te osie - ale trzeba by je mieć....
Ale żeby jeszcze bardziej pokomplikować... Hamulce w Orkanie były takie same jak w składakach. I akurat taki tylny hamulec można było bez problemu zamontować do np. Sokoła, a konsekwencją było poprowadzenie linki od góry.
Można też "namieszać" jeszcze bardziej - Orkana w 1973 roku to chyba jeszcze nie produkowano...


RE: Rower Sokół LUX 1973r. - zagore1 - 23-09-2023 14:12:02

(23-09-2023 12:42:20)jurek_1961 napisał(a):  Z takim mocowaniem przedniego hamulca do tyłu i ewentualnie na odwrót, to nie jest takie proste, bo osie hamulców są różnej długości. Pewnie, że można te osie zamienić..
No ale jeśli w fabryce zabrakło tylnych hamulców, to żeby zamontować tam przednie, trzeba było wymienić te osie - ale trzeba by je mieć....
Ale żeby jeszcze bardziej pokomplikować... Hamulce w Orkanie były takie same jak w składakach. I akurat taki tylny hamulec można było bez problemu zamontować do np. Sokoła, a konsekwencją było poprowadzenie linki od góry.
Można też "namieszać" jeszcze bardziej - Orkana w 1973 roku to chyba jeszcze nie produkowano...
A jeśli się chciało zrobić trochę odrzutów z eksportu, to taka "wada" byłaby idealna.
Ten mój Sokół nie był kupiony w sklepie. Była to typowa wymiana baretowa między zakładami. Cement za rowery...No takie były czasy, trzeba było kombinować.


RE: Rower Sokół LUX 1973r. - zaz - 23-09-2023 14:33:59

Ja bym to poprawił zobacz jak u mnie idzie w Wigry lub zenicie tylny hamulec i zrób tak jak fabrycznie