Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
1, 2 git, 3 lipa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: 1, 2 git, 3 lipa (/showthread.php?tid=46607)

Strony: 1 2 3


RE: 1, 2 git, 3 lipa - rafi555 - 20-05-2018 20:32:45

facepalm Skoro Czesi przewidzieli to po co chociażby zmieniać łożyska czy simeringi Smile.


RE: 1, 2 git, 3 lipa - NoSeLatamTrochu - 20-05-2018 21:51:39

np jak są padnięte to chyba mus ?

a co może zużyć się w gaźniku ?
mogę wstawić gaźnik od kosy ?


RE: 1, 2 git, 3 lipa - seler1500 - 20-05-2018 22:01:02

Gaźnik Big Grin
Dysze, przepustnica i jej gniazdo (wyciera się), gniazdo zaworu iglicowego i on sam, pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem.
Tak jak wymieniasz zużyte simieringi, łożyska czy zębatki, tak wymieniasz zużyty gaźnik.

Tak, możesz jeśli rozstaw szpilek się zgadza.


RE: 1, 2 git, 3 lipa - rafi555 - 21-05-2018 15:27:09

Co dopiero chciałeś mieć oryginał :/. W gaźniku zużywa cię to co kolega wyżej pisał, nowy gaźniczek jikov sobie kupisz i powinno być ok.


RE: 1, 2 git, 3 lipa - NoSeLatamTrochu - 21-05-2018 19:51:23

ehh panowie i po co ta kłutnia ?
Wiecie co mu dolegało ? Może nie uwieżycie ale
zauważyłem że jak na podwórku go odpale to pali z pierwszego a jak pojadę w trasę i robię postój to już mi nie chce odpalić i muszę z pychu my obwinialiśmy gaźnik a to po prostu był kondensator !
gdzieś czytałem że przez to e kondensator się przegrzewa to silnik ciężko odpala i najlepiej dać kondensator w miejsce gdzie nie będzie się grzał
tak też zrobiłem uciąłem i przedłużyłem kabeli i kondensator obejmą przykręciłem do mocowania osłony puszki filtra, oczywiście odpowiednio masując ścierając farbę przykręciłem wymieniłem platynki bo zauważyłem że wytarte i słabo zwierają ustawiłem przerwę, zapłon i pojechałem w tą samą trasę co zawsze motorek na podwórku mogłem odpalić ręką jak i po postoju który robię ok. 10km od domu motorek nie przymula na 3 idzie jak burza lecz jeszcze słabo się zbierał z wolnych wróciłem do domu to na świecy był taki lekki czarny osad (co chyba świadczy o zbyt dużej ilości paliwa?) przetarłem szmatką i była już elegancka brązowa co uświadomiło mi że przedtem gaźnik był dobrze ustawiony (przed jazdą zwiększyłem ilość paliwa w komorze) jutro obniżę poziom tak do kołnieża pływaka, dam znać i porobię zdjęć jak zamontwoałem kondensator więc proszę o nie zamykanie

sorki że się rozpisałem ale to tak dla sprostowania więc proszę mi nie pierniczyć że jikov zużyty chociaż i tak będę wstawiał od piły bo podobno sporo zmniejsza spalanie ale rozstaw śrub taki sam więc założę kolejny wątek gdzie to opiszę
dzięki wszystkim za rady !