Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Podobno Pegaz - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Podobno Pegaz (/showthread.php?tid=38018)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Podobno Pegaz - krystian - 10-12-2015 23:20:09

(10-12-2015 23:09:23)joozek napisał(a):  Mam taką do kompletu. Wyprasować? Big Grin by się do listu zmieściła Big Grin

wsadz do worka foliowego i powietrze wyssijBig Grin tak poproszeBig Grin caly kwartal bede musial na te czesci zapitalacBig Grin wygonili mnie na wolne i dopiero w polowie stycznia wracam, Pegi gola w pracy zostalaConfused musze w sobote podjechac i podkladem trysnac bo 2 raz piachu sial nie bedeBig Grin


RE: Podobno Pegaz - krystian - 14-12-2015 20:04:18

dzis udalo mi sie odwiedzic Pegi i dostala podklad zeby rudą nie zaszla na dzien dzisiejszy wyglada to tak
[attachment=10999]
to bedzie trzeba dopracowac
[attachment=11000]
a tu moja mikro malarnia
[attachment=11001]
jutro pociagne blotniki i pierdolki i prace malarskie narazie zawieszam na etapie zabezpieczenia przed ruda gdyz pogoda nie ta i czas przedswiateczny (psiatac chalupe trzeba)Big Grin


RE: Podobno Pegaz - krystian - 18-12-2015 16:50:33

[attachment=11031]
Dzis z 3letnia przyszla wlascicielka poskrecalismy rameBig Grin Pegi poszla na strych czekac na lakier (mysle ze po nowym roku). Zostalem postawiony pod sciana gdyz wlascicieka zaproponowala jedyny dla niej sluszny kolor - rozowy:F zabieram sie za drobnice, przepatrze co sie nadaje a co do utylizacji. no i silnik:-/musze wejsc w posiadanie sciagacza do magneta bo bez niego ani ruszblink, no chyba ze macie jakis podstepny sposob na zdjecie tego bez sciagaczahmm

joozku czy te czesci, o ktorych rozmawialismy bardzo Ci przeszkadzaja lezac u Ciebie? bo nie chce wysylac na raty tego a wiem ze jeszcze pare rzeczy bede potrzebowal i moze jestes ich szczesliwym posiadaczem, ba! malo tego bedziesz chcial je odsprzedacBig Grin np. ramka lampy bo moja pokrzywiona amorki tylne bo te moje podobno nie orginaly, Big Grin


RE: Podobno Pegaz - joozek - 19-12-2015 00:07:55

Big Grin

Powiadasz różowy Heart też o takim myślałem do mojego 760 Big Grin .... ale się rozmyśliłem.
Części spakowane w pudełeczku leżą i czekają na Twoją decyzje Big Grin
Amorki i ramkę - oczywiście mam - dołożyć do reszty?


RE: Podobno Pegaz - krystian - 19-12-2015 20:08:35

oczywiscie dolozycBig Grin pokazal bys tylko w jakiej formie sa i cena jakaBig Grin
kolor bedzie kompromisem pomiedzy orginalem a zachcianka szefowejBig Grin
wczoraj wybebeszylem czesc silnika i okazalo sie ze ladny to on jest jak jest ciemno i stoi dalekoBig Grin
[attachment=11042]
pytanie laika:prostowac?
[attachment=11041]
odpowiedz laika: no baCool
i jeszcze toto rypnieteFacepalm3
[attachment=11045]
ide podstepem zdejmowac magneto bo mnie nosi, a przeciez nie bede do poniedzialku czekal zeby sobie sciagacz kupicBig Grin zycie jest zbyt krotkie zeby czekac do poniedzialkutease2


RE: Podobno Pegaz - ananas - 20-12-2015 01:25:47

Ja bym nie prostował tego karteru, bałbym się, że pęknie.


RE: Podobno Pegaz - krystian - 20-12-2015 02:14:12

Napisane przez ananas - Dzisiaj 00:25:47
Ja bym nie prostował tego karteru, bałbym się, że pęknie.

tez sie balem, ale juz po strachuBig Grin w imadelku scisnalem i jest gitBig Grin jak to u mnie w rodzinie zwyklo sie powiadac "nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko źle dobrane mlotki"- magneto zeszloCool
a teraz moment na ktory czekalem i powod dla ktorego sie tu zapisalemBig Grin werble prosze!! tr tr tr tryyy...
[attachment=11070]
kto mi to pomoze odpalic?woot pytam powaznie gdyz fotorelacja moze nie wystarczyc, a jak juz pisalem nigdy tego nie robilem. prosze o jakies schematy silnika, lub cokolwiek co pomoze mi go zmusic do puszczenia dymu z rurypeace


RE: Podobno Pegaz - komarinho - 20-12-2015 20:12:34

zweryfikowałes już co jest w silniku do wymiany? Big Grin


RE: Podobno Pegaz - krystian - 20-12-2015 21:44:59

(20-12-2015 20:12:34)komarinho napisał(a):  zweryfikowałes już co jest w silniku do wymiany? Big Grin

na 100% uszczelkiBig Grin reszta przed rozebraniem ramą targalaBig Grin troche przytarty jest tlok ale podobno bedzie jeszcze latal, lozyska bez luzu, nie grzechotaja wiec chyba zostaja i tyle moje oko zweryfikowaloBig Grin jak juz pisalem w silnikach jestem zielony jak trawa na wiosneBig Grin moge Ci pokazac zdjecia czesci lub odpowiedziec na pytanie ale czy cos dobre czy zuzyte to musialbys sam okreslic.


RE: Podobno Pegaz - VRka :D - 20-12-2015 21:55:45

A wał? Ma luzy?


RE: Podobno Pegaz - krystian - 20-12-2015 22:58:30

(20-12-2015 21:55:45)VRka :D napisał(a):  A wał? Ma luzy?

siedzi ciasno jak Azja na paluBig Grin co tam jeszcze trzeba sprawdzic? uszczelki moga byc takie? http://allegro.pl/romet-motorynka-kadet-uszczelki-komplet-2-biegi-i5740820955.html i czy jakies smarowidlo do nich kupowac?
tak wyglada tlok
[attachment=11085]
bedzie latal?


RE: Podobno Pegaz - Piotrek_j - 21-12-2015 00:02:32

Tłok masz przytarty, warto go wymienić zwłaszcza że nie jest to drogi zestaw (tłok+pierścienie).Co do łożysk i uszczelniaczy również polecałbym wymienić gdyż oszczędzi to w niedalekiej przyszłości rozbiórki silnika, od siebie polecam łożyska rodzimej produkcji FŁT nie są aż tak drogie a ich jakość jest wystarczająca na rometa.


RE: Podobno Pegaz - VRka :D - 21-12-2015 00:21:01

Co do uszczelek można takie zastosować z sylikonem ale lepszym wyjściem byłby zakup gambitu i dorobienie uszczelek z gambitu


RE: Podobno Pegaz - krystian - 21-12-2015 12:03:33

(21-12-2015 00:02:32)Piotrek_j napisał(a):  Tłok masz przytarty, warto go wymienić zwłaszcza że nie jest to drogi zestaw (tłok+pierścienie).Co do łożysk i uszczelniaczy również polecałbym wymienić gdyż oszczędzi to w niedalekiej przyszłości rozbiórki silnika, od siebie polecam łożyska rodzimej produkcji FŁT nie są aż tak drogie a ich jakość jest wystarczająca na rometa.

lozysko na wale mozna wymienic samemu czy trzeba oddac do wywazania?


RE: Podobno Pegaz - ciesu - 21-12-2015 13:06:07

Witam, ja kupiłem coś takiego