Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Fioletowy ananasowy chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Fioletowy ananasowy chart (/showthread.php?tid=34753)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Fioletowy ananasowy chart - ananas - 12-05-2015 22:05:17

Malowanie wszystkiego dopiero na zimę, bo przez sezon chcę się nim pocieszyć Big Grin


RE: Fioletowy ananasowy chart - Przemi998 - 12-05-2015 22:16:25

Charcolina na prawde ladna nic tylko pogratulowac zakupu Smile Co do malowania to pomalowalbym tylko te czarne elementy typu rama itp Smile


RE: Fioletowy ananasowy chart - ananas - 12-05-2015 22:24:47

Fioletowe elementy nie są najgorsze, ale jak się zdarzy nadmiar gotówki to można pomalować, bo trochę zaprawek i odprysków jest.


RE: Fioletowy ananasowy chart - Przemi998 - 12-05-2015 22:36:24

Ale to oryginal i jest bardzo dobrej kondycji Smile


RE: Fioletowy ananasowy chart - ananas - 13-05-2015 16:53:20

Wczoraj zamówiłem w końcu nowe obręcze i inne graty, także za niedługo wpadnie parę ładnych, nowych elementów Wink Natomiast dzisiaj kupiłem akumulator 6v 11Ah. Nie trzeba będzie go zbyt często doładowywać? Jak wgl. akumulator mocowany jest w schowku?


RE: Fioletowy ananasowy chart - Barto5050 - 13-05-2015 17:11:48

Na jakieś gumie jest mocowany aku Big Grin


RE: Fioletowy ananasowy chart - ananas - 14-05-2015 22:00:05

Taka mała sesyjka z dnia zakupu:










RE: Fioletowy ananasowy chart - Amator023 - 14-05-2015 22:14:30

Łoooo Ale zejpip charcik xF


RE: Fioletowy ananasowy chart - Kanilox - 14-05-2015 22:38:51

Kurde, nawet nie wiedziałem że tak ładnego charta miałem.


RE: Fioletowy ananasowy chart - ananas - 14-05-2015 22:45:18

Jak byś go umył przed sprzedażą to byś wiedział :F ale żeby nie było tak kolorowo - chart ma krzywą tylną część ramy... Próbowałem prostować, i się wyprostowało, ale teraz jest krzywe w innym kierunku. Nie wiem, czy tak było czy nie. Na szczęście chodzi tylko o rury pod siedzeniem, także elementy mocujące zawieszenie raczej proste. Mam nadzieję, że uda się wyprostować, ale mam wrażenie, jakby coś w fabryce było spieprzone z tą ramą, bo jakoś krzywo pospawane.


RE: Fioletowy ananasowy chart - ananas - 18-05-2015 22:21:49

Ostatnio trochę porobiłem - rozplotłem koła i czekam, aż przyjdą nowe obręcze, szprychy i inne części Wink do kupienia jeszcze łożyska do kół i opona z dętką na tył. Wyczyściłem też trochę rdzy z tyłu ramy i pomalowałem. Nie da się ukryć, żę profesjonalne to to nie było, ale raczej jest lepiej i do zimy powinno dać radę. Niestety zauważyłem też pęknięcia z tyłu ramy. Można na tym jeszcze trochę pojeździć, czy od razu spawać? Błotniki będę dawał teraz do malowania na biały metalic albo perłę Big Grin Aha, i jeszcze zmyłem trochę rozpuszczalnikiem bezsensownie porobione zaprawki. W sumie nie wiem, po co ktoś to całe zamalowywał, jak rdzy i ubytków mało tam jest. Po drugiej stronie baku było to samo. Nie jest idealnie, ale już dzisiaj nie chciało mi się tego dokańczać Wink

Przed:


Po:


Rama po zdarciu farby, nie mam zdjęcia po czyszczeniu i malowaniu:


No i wspomniane pęknięcia. Jest to niebezpieczne?:



RE: Fioletowy ananasowy chart - Simon - 18-05-2015 23:21:06

Jak już go tak bierze, to najlepiej wypiaskować, pospawać i pomalować.
Kolor kolorem, ale szkoda żeby go rdza zeżarła.


RE: Fioletowy ananasowy chart - Stachu.G - 18-05-2015 23:27:31

Napisz na pw odkupię fioletowe elementy i białe błotniki, dam ci dobrą cenę na tyle abyś mógł spokojnie kupić te części w standardowych barwach i wtedy malować je nawet na różowo...


RE: Fioletowy ananasowy chart - ananas - 18-05-2015 23:52:40

Błotniki pomaluję, bo są mocno utlenione, a sprzedawać raczej na razie nie chcę Wink Jak coś było w tym charcie, to niech zostanie. Lakier z boczków i baku chciałbym zachować oryginalny, ale niestety boczki mocno żre rdza na krawędziach. Po odklejenie naklejki "PL" także ukazała się rdza. W miarę możliwości postaram się zrobić jak najmniej widoczne zaprawki. Elementy czarne na zimę idą do piaskowania i malowania proszkowego. Ramę chyba pospawa mi Kanilox przy okazji ogarniania elektryki.


RE: Fioletowy ananasowy chart - Quake96 - 19-05-2015 00:43:33

Ja to bym wolał dla spokoju to wszystko od nowa pomalować a nie brandzlować się, że oryginalny lakier... Ja rozumiem wszystko, ale bez przesady. Jak coś zaczyna rdza wpierdzielać to chyba lepiej porządnie to oczyścić, zabezpieczyć i pomalować jak trzeba...