Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Platynki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Platynki (/showthread.php?tid=19088)

Strony: 1 2 3


RE: Platynki - fosa - 02-10-2013 23:25:13

też miałem niemałe problemy z zapłonem i kupiłem 5 kompletów platynek i to wszystko na nic za każdym razem coś odpadło od styku albo coś ... Pewnego dnia powiedziałem sb dość ! i siadłem i zacząłem myślec z czego te platynki zrobić . Chciałbym ci polecić wykonać platynki samemu a mianowicie ze zwykłego pilnika okrągłego to ostrzenia łąńcucha . Na kowadełko normalnie zgrzewasz acytlenem kawałek pilnika ok 2 mm ucinasz i zgrzewasz a na młoteczek wycinasz z 5 mm i szlifujesz 2 mm aż wejdzie w miejsce starego styku i na końcu zaklepujesz. Dzisiejsze platynki są po prostu wykonane z bardzo miękiego materiału . Nie polecem kupować platynek sklepowych do rometa! Co innego do jawki bo do jawki to już trafiłem. Wracając do samorobnych platynek kadet mi jeździ do dziś i nie mam zadnych problemów z iskrą . Polecam ci tak zrobić pozdrawiam ! Smile


RE: Platynki - lutek - 02-10-2013 23:33:56

no właśnie mam już 3 komplet platynek i na nowych pochodził dzień. ale to co sie z nimi dzieje że takie sa ?
acytelynem ? możesz to jakoś w punktach napisać jak byś mogł ?


RE: Platynki - fosa - 03-10-2013 16:58:29

no to na początek bierzesz platynki i pilniczek okrągły (taki do piły)
1.Usuwasz stare styki z przerywacza
2. Wycinasz z 3 mm pilniczka i zgrzewasz to na gorąco spawarką gazowo możesz też spróbować to pospawać elektrycznie ale na to nie daję gwarancji bo tak nie robiłem.
3. wycinasz z ok 5 mm pilnika i tak 3 mm z tego szlifujesz na kątówce do 2 mm tak aby styk wlazł do młoteczka, potem to zaklepujesz młotkiem.
i to cała filozofia jeśli chodzi o platynki, wiem ze to pracochłonne ale bardzo warto to zastosować .
Dzisiejsze platynki mają słąbe styki i to przez nie wypalają się i nie przewodzą a co za tym idzie wiesz dobrze ... Działaj !


RE: Platynki - lutek - 03-10-2013 20:33:31

no i chyba będe musiał zrobic twoim sposobem ponieważ dziś znów wyminiłem na platynki inne i odpalił , pochodził chwile 3 min łanie , gasząc i odpalając a za chwile zgasł i nie odpalił, iskra jest a on nic .


RE: Platynki - fosa - 03-10-2013 21:02:03

bo to jest taki słaby materiał na stykach przepalają sie jak odpali to chodzi ale jak zgasisz to koniec zrób tak jak mówiłem Wink


RE: Platynki - lutek - 04-10-2013 21:32:20

zanim zrobiłem twój pomysł to jeszcze spróbowałem przyszlifować styki na kowadełku i platynkach szlifierką . na dzień dzisiejszy chodzi i nic sie nie dzieje. jutro zobie trase minimum 5 km i zobaczę jak zda egzamin .


RE: Platynki - fosa - 04-10-2013 21:35:41

ale zastosowałeś mój sposób??? bo jak tylko przyszlifowałeś to zaraz ci sie styki przepalą Sad