Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przerejestrowanie motoroweru - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Przerejestrowanie motoroweru (/showthread.php?tid=11012)

Strony: 1 2 3


RE: Przerejestrowanie motoroweru - typ17 - 17-02-2014 10:29:04

to sprobuj go ogarnac zeby przeszedl przeglad, hamulce, opony, swiatla, sygnal dzwiekowy i ogolnie zeby nic nie wisalo i nie powinno byc problemu Wink bez przegladu bedzie problem z rejstracja Sad i teraz juz bedzie na 2 lata wazny, bezterminowosc zniknela... Tongue


RE: Przerejestrowanie motoroweru - nie_mientki - 17-02-2014 10:31:39

Albo znajdź diagnostę który wbija bez przegląduBig Grin


RE: Przerejestrowanie motoroweru - Jaras - 17-02-2014 20:31:56

Racja, znajdź stację, gdzie ludzie znają się na zabytkach, zagaj dobrze i wpis dostaniesz bez tarabanienia sprzęta, ewentualnie flaszkę trza wziąć i podać pzrebieg, bo teraz to potzrebne i tyle. Jak mój kolega pokazał dowód i zdjęcia swojej jawki to facet aż się wzruszył, bo miał kiedyś taką samą. 10 min i było po sprawie, tylko prosił, żeby przyjechał się pochwalić, jak złoży do kupy. Powodzenia


RE: Przerejestrowanie motoroweru - bartoszek5k - 17-02-2014 23:02:18

Dodatkowe 50zł w dowód (po za opłatą standardową) i musi przejść Smile


RE: Przerejestrowanie motoroweru - Kawka - 18-02-2014 17:29:17

Ja przerejestrowałem pod koniec listopada 2013. W okienku potrzebna była
-umowa K/S
-przegląd
-stary dowód i ewentualnie oc dawnego właściciela (którą wypowiedział ale karteczka była)
+ twój dowód osobisty (wniosek)

Zwlekałem z zapłaceniem OC do... wczoraj czyli do 17 lutego 2014 i troche taniej policzyli oc z 139zł na 119zł w PZU (ze względu na mój wiek/1 pojazd na siebie). Co prawda w zimę nie jeździłem ale faktem jest, że bez OC nie dostanie się twardego dowodu a jak złapią z nieważnym tymczasowym/bez oc to się słono płaci.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - kadek05 - 19-02-2014 20:40:27

Dokładnie tak, urzędnik prosi o ukazanie OC podczas wizyty w urzędzie po twardy dowód, bez niego nie wyda twardego dowodu pojadu. Tak miałem trzy razy podczas rejestracji w 2013r.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - kwiatek83 - 19-02-2014 21:04:41

No ale co tu zwlekać z opłaceniem OC.Tak czy inaczej bedzie musiał to zrobić po dwóch tygodniach.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - Matinek - 19-02-2014 21:31:46

sebon30 ja jak rejestrowałem OGARY (200 i 205) to byłęm w okienku zarejestrowali normalnie bez OC. Bo pomyśl jak zarejestruja a potem ubezpieczysz to jest mnie roboty i wgl. Dopiero jak byłęm odebrać twardy dowód to wołali OC a tak jak za pierwszym razem to nie.
I sam sie właśnie dziwiłęm oni powiedzieli ze jak go zarejestruje to tego samego dnia musze go ubezpieczyc i właśnie tak było zarejestrowałem je i pojechałem ubezpieczyc i juz na nowych numerach.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - motonita - 05-04-2014 09:27:02

eh....

Panowie każdy zarejestrowany pojazd MUSI mieć OC!!!

jest instytucja która czuwa nad tym żeby tak było zwana potocznie UFG, i jeżeli cie capną że nie masz oc to jest kara tak jak miecioch napisał za motorower 600 zł.

Sa też instytucje które mogą zgłosic że pojazd nie ma OC do UFG a jest to miedzy innymi: Policja i Wydział Komunikacji (WK)

UFG może nałożyć kare tylko w roku kontroli... wiec jezeli nie masz OC, a WK zgłosi fakt... ty kupisz OC po przerejestrowaniu to i tak dostaniesz kare...

OC musisz mieć na to co zarejestrowane I NIE MA INACZEj

prócz kilku wyjątków (te które mogą cie interesować toSmile
pojazd zabytkowy
pojazd kolekcionerski
pojazd historyczny
pojazd niezarejestrowany (wyrejestrowany)


RE: Przerejestrowanie motoroweru - 175mateusz - 15-07-2014 12:07:22

Wiem, że odkop ale u mnie w mieście jak przerejestrowywałem komara nikt nie patrzył czy ja mam oc przy rejestracji tak samo jak przy wydawaniu twardego dowodu, także nie wiem od czego to zależy?


RE: Przerejestrowanie motoroweru - Semmao - 15-07-2014 13:17:42

Od tego, że urzędnik jest debilem, czy nie. Przepisy są takie, że nie może wydać twardego dowodu bez sprwdzenia czy OC jest ważne.


RE: Przerejestrowanie motoroweru - 175mateusz - 16-07-2014 09:38:27

Dzięki Semmano, za to że dokładnie wytłumaczyłeś od czego to zależy. W poniedziałek mam zamiar przerejestrować ogara więc zwrócę na to uwagęSmile


RE: Przerejestrowanie motoroweru - 175mateusz - 05-08-2014 13:36:16

przy przerejestrowaniu nikt nie pytał mnie o oc zobaczymy co będzie jak będę odbierał twardy dowód ale myślę, że będzie to samoSmile