Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Prawo jazdy Kat.A1 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Prawo jazdy Kat.A1 (/showthread.php?tid=9218)

Strony: 1 2 3 4


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Błażej - 23-11-2012 22:01:22

Prędkość zabija. Jest to udowodnione naukowo

Więc nie pisz, że lepszy młody i szybki niż stary i zarozumiały


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Artur - 23-11-2012 22:22:47

Aha, czyli najlepszym kierowcą jest uważający się za mądrego "starszy" pan, który wkurza wszystkich kierowców dookoła, ale jest "doświadczony" i "nie piratuje"...
A zabić się można i stojąc w miejscu.


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Taśma - 23-11-2012 22:52:47

Syf robicie Big Grin


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Błażej - 23-11-2012 23:16:29

(23-11-2012 21:37:00)Artur napisał(a):  Gnoicie autora tematu, a pewnie go nawet nie znacie...
Jeżeli ktoś zadaje tak idiotyczne pytanie, gdzie nawet nie chciało mu się wpisać w google.pl hasła "A1 do czego uprawnia"
to Ja go nie chcę znać

Cytat:Aha, czyli najlepszym kierowcą jest uważający się za mądrego "starszy" pan, który wkurza wszystkich kierowców dookoła, ale jest "doświadczony" i "nie piratuje"...

starszy pan przeżył na tyle dużo, że wie iż jeździ się prawą stroną jezdni więc jaki problem masz wyprzedzić/ wyminąć go ?
Tak się jeździ i chyba tylko ciągnik siodłowy z naczepą (potocznie w Polsce błędnie nazywany TIREM) będzie miał problem, ale w mieście ich nie spotkamy

a dlaczego ma wkurzać kogoś, tym że jedzie powoli ? jeżeli jedzie prawą stroną to nic nikomu do tego jak jedzie. Na rowerzystów też ma każdy być wkurzony ?

Uważasz takiego kogoś za zagrożenie ? a jak ktoś będzie w mieście jechał około 100 albo 120 km/h to nie jest zagrożenie ? A jeżeli wyskoczy mu pies/ kot ? a jeżeli dziecko będzie szło ze szkoły i pomyśli "daleko jest to szybko przejdę"

Tego już nie uważasz ? bo to jest młody kierowca i ma refleks ?

Cytat:A zabić się można i stojąc w miejscu.
Poważnie[/i] tak uważasz ? a znałeś kogoś kto w ten sposób stracił życie ?


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Rudy102 - 23-11-2012 23:20:56

Już widzę 14 letniego gówniarza jeżdżącego CBR 600.


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Artur - 23-11-2012 23:23:21

Zbyt dosłownie wszystko odbierasz.
Kto mówił coś o wolnych kierowcach, TIR-ach czy innych traktorach?
Co do pytania - owszem, znam osoby, które uległy wypadkom stojąc w miejscu. A chociażby chodnik, pobocze - wjedzie w człowieczka samochód i co? Ten w samochodzie ma większe szanse od stojącego pieszego...
Nie prędkość zabija, sama w sobie. Zabija prędkość w nieodpowiednich chwilach/miejscach.
Rudy, skoro ktoś by miał A1, to nie może mieć 14 lat Smile


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - naveintre - 23-11-2012 23:33:37

Błażej niby taki doświadczony z ciebie kierowca z prawem jazdy od roku a pierdzielisz farmazony ,że aż głowa boli.
Taki mega prosty przykład. Jedzie ci jakiś dziadek 30 na godzine i szlag cie jadąc zanim. Wyprzedasz go na pierwszej prostej i akurat ktoś ci wybiega na ulice bo sadził ,ze zdąży przed tym dziadkiem. Dziadek może go nie trzaśnie ale ty już gorzej.


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Rudy102 - 23-11-2012 23:34:14

Spójrz na jego profil Arturze. Smile


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Błażej - 23-11-2012 23:41:26

ale skąd ktoś Ci ma wyjechać ? przecież przed przejściem dla pieszych się nie wyprzedza
(nikt nie wyjdzie), nie wyprzedza się przed skrzyżowaniami(nie wyjedzie). Wyprzedza się z kierunkowskazami, więc nikt Ci nie wyjedzie bo widzi twój kierunek i wie, że sygnalizujesz zamiar wyprzedzania

Cytat:Kto mówił coś o wolnych kierowcach, TIR-ach czy innych traktorach?
a ich to nie ma na drogach? na drogach są tylko osobówki i motocykle ?
i jeżeli dla Ciebie ciągnik siodłowy to traktor to współczuję i radzę zasięgnąć wikipedii

Cytat:Błażej niby taki doświadczony z ciebie kierowca z prawem jazdy od roku a pierdzielisz farmazony ,że aż głowa boli.
Farmazony ? głowa Cię boli ? a może napiszesz coś sensownego ? póki co jedziesz jak gnojek w podstawówce
Cytat:Taki mega prosty przykład. Jedzie ci jakiś dziadek 30 na godzine i szlag cie jadąc zanim. Wyprzedasz go na pierwszej prostej i akurat ktoś ci wybiega na ulice bo sadził ,ze zdąży przed tym dziadkiem. Dziadek może go nie trzaśnie ale ty już gorzej.
[/quote]

Czyli zamiast dziadka jadącego 30 km/h w mieście
powinien jechać gnojek na CBR 600 z prędkością rzędu 100 km/h tak ?
Będzie wtedy bezpiecznie, nikt nie wyjedzie przed niego, dziecko ze szkoły wracające będzie czekało aż idiota przejedzie tak ?


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - naveintre - 23-11-2012 23:51:28

Czy ja pisałem o jakimś wyjechaniu? Słyszałeś o zasadzie ograniczonego zaufania? To ,że ty jedziesz przepisowo nie oznacza ,ze ktoś ci nie wybiegnie w inny miejscu niż przejście dla pieszych. Weź też po uwagę ,ze może ktos nie zauważy twojego kierunkowskazu. Tak wiem napiszesz ,ze to jego problem tylko to ty w niego wjedziesz a nie on w ciebie i mimo wszystko ty będziesz miał problem Smile


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Błażej - 23-11-2012 23:59:07

Słyszałem o tej zasadzie. Masz racje ktoś może nie widzieć kierunku i wyjść na drogę. Jednak raczej w miejscach gdzie można wyprzedzać rzadko zdarza się.
Jednak zostaję przy swoim, że lepiej wyminąć bezpiecznie dziadka niż żeby gnojek na CBR bez uprawnień jeździł


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - Irek - 24-11-2012 00:16:33

Pewnie że lepiej jak jakiś dziadziuś jedzie sobie spokojnie 40 km/h niż jakiś gimbus ma szaleć CBR po wsi , i jak już wspominałem sam to niech siebie zabije, jednego pirata mniej oby tylko innym krzywdy nie zrobił


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - chart21050 - 24-11-2012 00:36:56

Przecież jemu nikt nie da CBR a tym bardziej 600. Dla takich dzieci to zrobili zablokowane kible. Jakoś nie mogę uwierzyć żeby jakiś dzieciak z gimbazy nie szalał na CBR 600. Widać co oni robią wstawiają silniki 125cm3 nie po to żeby jeździć normalnie i w miarę ekonomicznie się poruszać tylko żeby palić laka i zapier*alać.


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - naveintre - 24-11-2012 00:38:53

Albo ścinać zakręty na tych wszystkich "ścigaczach" 50ccm przy 60km/h.


RE: Prawo jazdy Kat.A1 - skuter007 - 24-11-2012 00:56:45

Widzę że tutaj sami dorośli (14-18 lat) wyrażają swoją opinię, więc chyba nikt prócz tak "doświadczonych" kierowców, nie powinien się wypowiadać.