Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kolejny problem z T1 ;/ - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Kolejny problem z T1 ;/ (/showthread.php?tid=7331)

Strony: 1 2


RE: Kolejny problem z T1 ;/ - Romet_Pegaz - 04-09-2012 17:16:05

Mam to samo - źle złożony rozrusznik lub zęby Ci się wyłamały. :F


RE: Kolejny problem z T1 ;/ - Pudzianblejd - 05-09-2012 00:16:14

Dobra ten problem już rozwiązałem ale jak to bywa w Rometach rozwiązując jeden problem pojawił się następny Tongue Mianowicie złożyłem wszystko do kupy i chciałem go odpalić, no i próbuję kopnąć a tu zamiast bruum jest chruuup jak by coś o coś tarło. Dodam, że wymieniłem pierścionki bo te co były się zużyły


RE: Kolejny problem z T1 ;/ - Pudzianblejd - 05-09-2012 17:09:10

Dzisiaj ściągnąłem głowicę i cylinder i usunąłem nagar z tłoczka. No ok odwrotnie go założyłem, dobra założyłem tak jak być powinno złożyłem próbuję kopnąć i to samo a po rozebraniu wszystkiego jak próbowałem kopnąć to nic nie chrupało czyli wychodzi na to, że nowe pierścionki są trochę większe od tych starych i nie wiem co teraz zrobić ;/


RE: Kolejny problem z T1 ;/ - MOTÓRZYSTA - 05-09-2012 18:33:39

pierścienie napewno tak by nie robiły posłuchaj dokładnie z którego miejsca dobiega chrupanieSmile


RE: Kolejny problem z T1 ;/ - Pudzianblejd - 05-09-2012 22:42:25

Dobra kumpel dzisiaj do mnie wpadł i mówił, że ten dźwięk jest normalny po wymianie pierścionków, po prostu trzeba je dotrzeć. Ale Romet nie chce dać oznak życia ;/ Świeca jest dobra, zapłon tak jak prędzej ustawiony bo miałem zaznaczone, paliwo dochodzi, iskra jest więc co to może być?


RE: Kolejny problem z T1 ;/ - MOTÓRZYSTA - 06-09-2012 15:37:06

czasem po remoncie może być tak że silnik ciężko chodzi spróbuj odpalić na popychSmile


RE: Kolejny problem z T1 ;/ - Pudzianblejd - 09-09-2012 01:21:02

Dzisiaj Romet odpalił Big Grin wina było ciulowe uszczelnienie, nie polecam czerwonego silikonu firmy K2 ; ) Kupiłem najzwyklejszy silikon za 3zł z motoryzacyjnego o kolorze brązowym złożyłem zamontowałem silnik zalałem oleju i odpalił Smile Jutro założę nową linkę od sprzęgła i łańcuch i zaczynamy docieranie Big Grin