Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zalewa silnik. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Zalewa silnik. (/showthread.php?tid=7229)

Strony: 1 2


RE: Zalewa silnik. - dawid38106 - 31-08-2012 00:12:40

To niech mi ktoś powie co mam zrobić. Ja już wkręcałem śróbkę od benzyn do 1,5 obrotu bo myślałem że ma za dużo benzyny i dlatego go zalewa. A jeśli na górze pływaka jest pokrzywiona ta blaszka to to może być tego wina?


RE: Zalewa silnik. - Feiro - 31-08-2012 00:22:13

Jeśli jest mocno wgnieciona to może być po trochu tego wina ponieważ w komorze pływakowej znajduje się za dużo paliwa i wybija ono poprzez rozpylacz.


RE: Zalewa silnik. - dawid38106 - 31-08-2012 00:27:26

No właśnie ma tylko takie malutkie wgniecenia. No więc jeśli to nie wina tego to czego? Ja niestety słabo się na tym znam, a może trzeba poprostu gaźnik wymienić?


RE: Zalewa silnik. - Feiro - 31-08-2012 00:37:03

Rozłóż na nowo komorę pływakową i upewnij się że blaszka pompki paliwa nie styka się z włożonym pływakiem gdy pompka znajduje się w górnym punkcie.
Jeśli się styka to podegnij ją tak aby nie stykała się z pływakiem. Do tego sprawdź szczelność iglica pływaka-zawór w pokrywce, zrobisz to wkładając pływak w zawór, lekko go dociskając i dmuchając przez otwór którym paliwo wpływa z wężyka do gźnika.

Składając z powrotem komorę pływakową zrób tak:
pokrywkę odwróć do góry nogami, włóż w nią pływak, załóż uszczelkę, nałóż na to gaźnik i odwróć wszystko aby wkręcić śrubki- będziesz mieć 100% pewność że iglica pływaka znajduje się na swoim miejscu.


RE: Zalewa silnik. - dawid38106 - 31-08-2012 00:40:02

ok dzięki jutro spróbuje
aha jeszcze zanim wyczyściłem gaźnik i zanim zaczeło mi zalewać ten silnik to ten silnik mi przerywał co mogło być tego przyczyną?


RE: Zalewa silnik. - Feiro - 31-08-2012 00:49:58

W pierwszej kolejności zapłon-ustawiena przerwy i wyprzedzenia. Zaraz po liczbach najczęstszą przyczyną jest kondensator a następnie świeca. Tak że jeśli dobrze wyregulujesz "liczby" w iskrowniku i zmienisz kondensator i dalej by przerywał to zmień po prostu świecę.


RE: Zalewa silnik. - dawid38106 - 31-08-2012 00:51:10

aha dzięki