Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czy do silnika dwusuwowego musi być zamontowany konkretny typ gaźnika (Ogar 200)? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Czy do silnika dwusuwowego musi być zamontowany konkretny typ gaźnika (Ogar 200)? (/showthread.php?tid=55099)

Strony: 1 2


RE: Czy do silnika dwusuwowego musi być zamontowany konkretny typ gaźnika (Ogar 200)? - Bob_Harley - 10-02-2025 21:26:42

Ładnie nawierciłem od wiertła 2mm zacząłem, no ale tak to już jest z tym Rometem


RE: Czy do silnika dwusuwowego musi być zamontowany konkretny typ gaźnika (Ogar 200)? - pryskawka - 15-06-2026 23:44:27

Hey,
trochę czasu minęło, to pewnie jakieś wnioski są. Jak ten gaźnik się sprawuje? Doszedłeś do jakiś wniosków? Jakie dysze? Stoję przed zakupem nowego gaźnika i jakoś mi się nie uśmiecha kupować Jikova (nawet podobno dobrego Duellsa). Znowu pójść w dellorto i tym podobnym to duża zabawa z króćcami. Do PZ19 są za grosze kompletne gaźniki z króćcem do quadów (po lekkiej modyfikacji powinno pasować). Czy w między czasie pojawiło się coś lepszego, bardziej P&P (nawet droższego)?


RE: Czy do silnika dwusuwowego musi być zamontowany konkretny typ gaźnika (Ogar 200)? - Bob_Harley - 16-06-2026 15:14:57

Praktycznie Ogara nie ruszałem od tamtej pory niestety Smile

Ale tyle co mi sie udało wtedy ustawić to zrobiłem z kilkanaście kilometrów napewno i ogarek szedł aż miło tylko dysze jeszcze musze dać większe, narazie mam 38 małą i 70 główną o ile pamiętam i to dalej mało bo świeca biała, ewentualnie trzeba pomyśleć nad powiększeniem otworków rurki emulsyjnej (czy jak to sie tam zwie) bo tak poza tym to jest niebo a ziemia, zaczynając od fajnej reakcji na gaz, a na kompletnym braku wycieków paliwa kończąc, jeśli zdrowie dopisze i będę w koncu miał więcej czasu to napewno sie zajme tematem i zdam relacje tutaj

Dla mnie nie ma sensu sie pakowac w jakies dellorto bo to duże koszty a taki PZ19 zdaje sie mieć takie same efekty za ułamek ceny i praktycznie pasuje od razu