Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 205 - nie wbija biegów, na pych jedzie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 205 - nie wbija biegów, na pych jedzie (/showthread.php?tid=5336)

Strony: 1 2


RE: Ogar 205 - nie wbija biegów, na pych jedzie - mati123307 - 02-07-2012 21:12:46

moze trzeba wyczyscic gaźnik wyregulowac go jak nic nie da to wymień kondesator ustaw platyny 0,4mm i ustaw zapłon


RE: Ogar 205 - nie wbija biegów, na pych jedzie - Leśnik - 04-07-2012 12:23:07

kondensator do wymiany .


RE: Ogar 205 - nie wbija biegów, na pych jedzie - oggie - 04-07-2012 20:57:13

jest progres co do biegow:
1. wbija 2 na 3 razy, czasami 1 wyskakuje, daje sie ruszyc po wbiciu 1 (delikatnie ze sprzeglem). Podregulowalem biegi jeszcze - bardziej wykrecilem niz w instrukcji pisze.
2. niestety - zawsze przy przelaczeniu z 2 na 1 silnik momentalnie gasnie.

Kondensator podlozylem uzywany - nie widze roznicy. Kupie nowy i podmnieni e na calkiem nowe.

PS. przepraszam za brak polskich znakow - na tym kompie nie mam polskiej klawiatury.


RE: Ogar 205 - nie wbija biegów, na pych jedzie - oggie - 07-07-2012 21:51:08

No i Ogar przejechał dzisiaj pierwsze 20 km od czasów remontu Wink
Z biegami dalej co nieco nie tak - w sensie nadal czasami wbić nie idzie na odpalonym, za to na 2 biegu już się ładnie wkręca i nie gaśnie przy zmianie na 1 (Panowie - dzięki za podpowiedź z kondensatorem!!!), dodatkowo - zapłon przesunąłem o mniej więcej 0,5 mm wbrew wskazówkom zegara.

Do tyłu dostał eleganckie szczęki hamulcowe - znalazłem na złomie za "piwo" - wyglądały na kompletnie nieużywane, żadnych śladów użycie w każdym razie Smile Hamuje elegancko Smile


RE: Ogar 205 - nie wbija biegów, na pych jedzie - Rammbo - 08-07-2012 15:41:02

gratuluję dobrego zakupuSmile, a co do tych biegów to weź kogoś kto z tymi silnikami się trochę bawił i on napewno dojdzie ładu bo my na forum to ci tylko podpowiadać możemy. Powodzenia z ogarkiemBig Grin