Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rozpoławianie silnika S-38 na padała - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Rozpoławianie silnika S-38 na padała (/showthread.php?tid=4770)

Strony: 1 2


RE: Rozpoławianie silnika S-38 na padała - PolakKomar - 13-05-2012 11:08:02

Wał nie ma luzów. Nie mam pojęcia kto się tak zabawiał tym silnikiem (wujek u którego komarek był od nowości mówił, że silnik nie był rozbierany). Nie wiem czy to się opłaca remontować. Lepiej byłoby chyba kupić zdrowy silnik


RE: Rozpoławianie silnika S-38 na padała - Tomasso94 - 13-05-2012 11:11:09

(12-05-2012 19:40:19)Błażej napisał(a):  55 zł kosztuje cylinder i tłok z pierścieniami nowy do komara pseudo 60. To idealna alternatywa i bardzo dobrze się sprawuje

Hah, to poleciałeś teraz Big Grin Ciekawe w którym miejscu to się dobrze sprawuje... 100 razy lepszy cylinder zmd po szlifie niż to puchnące gówno.


RE: Rozpoławianie silnika S-38 na padała - Błażej - 13-05-2012 11:55:52

A miałeś chociaż taki najtańszy zestaw ?
Ja miałem w kilku motorach, Irek miał i jakoś tłukliśmy setki km motorami na tym

wiadomo, że ZMD jest lepszy z oryginalnym tłokiem, albo almotem, jednakże taki zestawik swoje kosztuje. Jak ktoś chce mieć tanio i jeździć, to czemu nie może kupić najtańszego za 55 zł zestawu ?


RE: Rozpoławianie silnika S-38 na padała - Tomasso94 - 13-05-2012 11:59:12

Bo miałem niejeden taki zestaw, i różnica jest bardzo odczuwalna. Wolę wydać 40 złotych na szlif, kolejne 25 na tłok zmd i pierścienie. Dużo drożej nie wyjdzie, a sprzęt jeździ o wiele lepiej.

Dopowiem że na częściach z almotu też bał bym się gdziekolwiek wybrać.


RE: Rozpoławianie silnika S-38 na padała - Irek - 15-05-2012 08:39:23

Też miałem kilka zestawów i najlepszy jest ten cylinder Al-Mot http://skuterdebica.hg.pl/inc/display.php?id=1644 , przed założeniem dokładnie porównałem z ZMD. Al-Mot ma sporo większe płuki (praktycznie zgrane z karterami, minimalny próg , szkoda że zdjęcia mi sie nie zachowały) a motor jeździł super był mocny , żwawy i równo pracował, dużo lepiej niż na ZMd. Do tego tłok miałem ten ZMD z tego samego sklepu.