Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? (/showthread.php?tid=4020)

Strony: 1 2


RE: Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? - Jamaican - 31-03-2012 19:47:37

Jak ustawie 0,4 na GMP i później cofam o 1,8mm tłok w dół, następnie odkręcam śrubki od iskrownika i przesuwam go w lewo, prawo, a przerwa między młoteczkiem i kowadełkiem jest taka sama... nie powiększa się, ani nie pomniejsza.


RE: Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? - Jamaican - 01-04-2012 01:10:03

Przerwa na GMP ustawiona 0,4mm , kondensator wymieniony. Po kopnięciu odpala, ale za chwile gaśnie, nawet nim nie wyjeżdżałem na ulice bo raczej nie ma sensu sprawdzać... nie wiem już sam co może być nie tak.


RE: Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? - MrF4k - 01-04-2012 09:36:51

(01-04-2012 01:10:03)Jamaican napisał(a):  Przerwa na GMP ustawiona 0,4mm , kondensator wymieniony. Po kopnięciu odpala, ale za chwile gaśnie, nawet nim nie wyjeżdżałem na ulice bo raczej nie ma sensu sprawdzać... nie wiem już sam co może być nie tak.

za słaby dopływ paliwa bo wypala paliwo w gaźniku i gaśnie. Zobacz ten kranik no ustaw poziom paliwa w gaźniku


RE: Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? - Jamaican - 01-04-2012 20:07:00

Odginałem ją ciągle, to zaczęło gaźnik przelewać, to doginałem do tego momentu aż przestanie cieknąć i tak zostawiłem, jakiś czas jeździł dobrze. Po wymianie kondensatora nie jeździłem, więc nie wiem czy dalej przerywa. Przed i po zmianie kondensatora zauważałem przebicia na iskrowniku. Raz na jakiś czas pojawiały się drobne iskry.


RE: Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? - Jamaican - 02-04-2012 22:09:19

Kur*a nie mam już siły... od nowa wszystko poustawiane, iskra jest jasna, gruba, blaszka w gaźniku ustawiona, kondensator wymieniony a mimo to dalej przerywa i gaśnie... czy ktoś wie co może być przyczyną?


RE: Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? - NajsowyCzlowiek - 07-04-2012 19:59:37

Miałem tan sam problem tylko ze 2 205 po wielu dniach pracy, w końcu dowiedziałem się co się stało, po rozpołowieniu silnika zobaczyłem ze mam pęknięty cylinder, a pod wysoką temperaturą się rozszerzał tracił na mocy i gasnoł po wymienieniu cylindra śmigał jak opętany Big Grin


RE: Zapłon? Gaźnik? Czy coś innego? - Jamaican - 08-04-2012 18:00:27

Wyczyściłem dokładnie cały tłumik, ustawilismy z wujkiej zapłon według jego teorii, wyregulowalem poziom paliwa w gazniku i jawka odzyła Wink już zrobiłem z 20km i nadal śmiga. jedynie iglice ma wyrobione ząbki i zabezpieczenie się po niej przesuwa. Przez to opada na sam dół i idzie więcej powietrza do mieszanki. Ale myślę, że głównym problemem była świeca - NGK B8HS. Przy wyborze świecy kierowałem się jakością i żywotnością świecy. Zresztą znam się na częściach, bo pracowałem w sklepie motoryzacyjnym i świec NGK sprzedałem mnóstwo. Niestety w tym wypadku NGK nie zdało egzaminu, włożyłem ISKRĘ F95 i jest ok Wink


A Ty w którym miejscu miałeś pęknięcie na cylindrze??