Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard (/showthread.php?tid=37760)

Strony: 1 2 3 4


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - ArcziManYea - 15-11-2015 20:02:09

Weź chłopie czystą szmatę, miskę ciepłej wody, kup Plaka i go umyj i wypsikaj, bo ma ogromny potencjał.


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Richard - 21-11-2015 19:13:17

dziś znowu było troche porobione przy Wigraku Big Grin tym razem kiera
lewa kiera "nowa" prawa oryginał



przy okazji też ostatnio manetki zmieniłem
aktualnie kiera prezentuje się tak Big Grin



RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Richard - 22-11-2015 18:04:04

dziś wypolerowałem koła Smile




piaste trzeba jeszcze dokończyć polerować

chyba moje 2 najlepsze rowery Big Grin



RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Czajka - 22-11-2015 18:10:41

Bardzo fajne Wigry lux Smile nawet kiedyś się pytałem czy nie na sprzedaż. Kolor właśnie super bo rzadki , do tej pory luxy z 82 widziałem tylko w niebieskim.


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Richard - 22-11-2015 19:11:02

ja zanim tego Wigry-lux'a spotkałem widziałem na oczy tylko jednego w kolorze pomarańczowym ale nwm z którego roku był, i wiem też że u mnie w mieście jest jeden Wigry 3 w tym samym brązowym kolorze, jeździ nim jakiś starszy pan


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Richard - 28-11-2015 19:23:47

dziś było chyba najwięcej zrobione ze wszystkich dni przy Wigraku Big Grin
wymieniłem opony, przednią linke hamulca z pancerzem, musze jeszcze ogarnąć oświetlenie, wymienić suport, założyć dzwonek, zdobyć kilka części i bd git Big Grin





to trzeba zrobić na mus bo wygląda brzydko :/


3-biegi Big Grin :3 (do regulacji jeszcze)






pedały trzeba wymienić bo jeden z Rometa drugi ZZR


suport cały też trzeba wymienić bo krzywy (nwm czy to widać na tej focie, jak by co to moge podesłać foto z zaznaczonym gdzie jest skrzywione)




RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - PawełBike - 29-11-2015 16:34:32

Tak wiem znowu się przy*** ale no muszę. Tyle co żeś już przy tym rowerze niby zrobił i on nadal wygląda jakby po 20 latach z zawalonego garażu został wyprowadzony. A od kiedy się syf poleruje? Osobiście nie chce mi się zabierać za koła puki ich nie rozplote, ale rozumiem, że nie jesteś w stanie ich rozłożyć i złożyć, to przed polerowaniem, ba przygotowaniem do polerowania wypadało by też wyczyścić dookoła nypli i chociaż starą szczotką piastę? Niewspominajac o wszechobecnym brudzie który nogawką przy jeździe sam powinen zejść. Hejtowanie hejtowaniem, ale powiedzenie, że przez cały czas pielegnujesz powietrze w dętkach i polerujesz wętyle faktycznie pasuje, bo po takim czasie spędzonym przy tym rowerze tylko to widać.


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Paweł13 - 29-11-2015 17:15:16

Jak ja tak patrze na to wigry to czuje woń taniego browara ale to moje prywatne odczucie bo miałem czajkę ze złomu machniętą pędzlem na taki kolor.


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Richard - 29-11-2015 17:16:54

hahaha, śmieszy mnie to że nie potraficie pomyśleć dlaczego tylko takie rzeczy jak narazie zrobiłem przy tym rowerze


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Walet - 29-11-2015 19:29:12

(29-11-2015 17:16:54)Richard napisał(a):  hahaha, śmieszy mnie to że nie potraficie pomyśleć dlaczego tylko takie rzeczy jak narazie zrobiłem przy tym rowerze

Nie wnikam, ale do przetarcia go ścierką nie potrzeba chyba żadnego poradnika czy książki napraw lub kompletu specialnych narzedzi no i całego wolnego weekendu? Smile
Nic nie daje założenie białych opon jeśli cały efekt szpeci brud, wiadomo że jazda po polnej drodze czy przez kałużę go zbrudzi, ale ten brud na piascie musi spokojnie pamiętać poprzedniego własciciela. Odkręć koło, rozbierz piastę najlepiej i popryskaj to miejsce pierwszym lepszym odtłuszczaczem zakoszonym z pod zlewu. Chwila roboty a jaki efekt.


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - PawełBike - 29-11-2015 21:58:23

(29-11-2015 17:16:54)Richard napisał(a):  hahaha, śmieszy mnie to że nie potraficie pomyśleć dlaczego tylko takie rzeczy jak narazie zrobiłem przy tym rowerze

Masz okazje podzielić się tą wiedzą z nami. Zresztą to nie pierwszy rower który multum razy czyściłeś rozbierałeś a nadal wygląda jak wyglądał


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Richard - 13-12-2015 18:55:26

Wigry dostał dziś "nowy" suport, pochodzi on z Czajki z 1973 roku i jest to mój najlepszy suport jaki kiedykolwiek miałem, i dostał także parę pedałów w dobrym stanie






pytanie, jak poprawine zamontować te odblaski? (poprosiłbym o jakąś fote z bliska jak to jest w rowerze zamontowane)

robota na następny weekend odnośnie tego Wigry czyli wyczyszczenie tego koła i sprawdzenie czy nie ma wżerów na rawce, jeśli nie bd to leci do Wigra



RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - PawełBike - 14-12-2015 16:07:23

Masz takie wżery na bierzni tego supportu, że nie wiem czy przy słoju smaru to nie zeżre zaraz wianków, ale skoro to najlepszy support jaki miałeś....


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Zweitakter - 14-12-2015 19:28:56

Paweł należy sie cieszyć ze łobrobionej łoski nie łopsmakał elektrodom bo korba odlata a klyny nie czymio


RE: Pożegnałem Polo-luxa a przywitałem Wigry-luxa czyli Romet Wigry-lux 1982 by Richard - Richard - 18-12-2015 18:51:01

troche pusta ta kiera, musze w końcu założyć dzwonek i zdobyć napęd licznika na 20"