Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
(Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: (Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. (/showthread.php?tid=36415)

Strony: 1 2


RE: (Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. - Germanizer - 03-08-2015 12:02:14

Ech to ja juz sam nie wiem.... Ale kupie przerywacz, choc na logike tak patrzac to czemu mialby to byc przerywacz... Według mnie nie jest to do końca mówiona wcześniej 13:30 i prawdopodobnie ktoś regenerując wał wbił źle obrócony czop


RE: (Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. - dominik963 - 03-08-2015 12:35:52

A stator w który wkrecasz cewki masz oryginalny czy chiński? Ja jak miałem chiński to musiałem pilowac otwory, żeby przesunąć zapłon, a gdy założyłem oryginalny stator pasował od razu, miał otwory gdzie trzeba.


RE: (Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. - Germanizer - 03-08-2015 12:58:05

Nie patrzyłem tak dokładnie ale wygląda na stary


RE: (Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. - Germanizer - 03-08-2015 13:59:06

Jakoś nie moge zedytować postu mimo uplywu 15 minut no nic... Sciagnalem magneto, stator jest cały ZMD ale przerywacz wygląda na dość wyjechany ale z drugiej strony i tak powinien dzialac no i dziala wlasciwie mimo braku regulacji... Nie wiem, ocencie sami




RE: (Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. - Halski - 03-08-2015 21:26:52

Rozpiłuj te trzy otwory mocujące podstawę tak aby dało się ustawić 3mm i po problemie. Z drugiej strony trochę to wszystko za bardzo zaolejone.


RE: (Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. - BartuS - 03-08-2015 21:40:54

Tak jak kolega wyżej, a co do tego syfu to polecam rozkręcić cały iskrownik i cewki na kilka min zamoczyć w benzynie i wysuszyć na słońcu Tongue Akurat teraz jest ładna pogoda :F Po takim zabiegu nie tylko będziesz miał czysto, ale i światła lepiej świecą Big Grin Przynajmniej u mnie tak jest kolega też tak miał, że mu lepiej światła zaczęły świecić Smile


RE: (Komar) Brakuje mi regulacji na statorze. - Rafku - 04-08-2015 00:55:06

(02-08-2015 14:24:18)Halski napisał(a):  Przestawiony czop wału

To jest ciekawy temat. No bo jak może się przestawić czop wału?? Przecież to jest w praktyce nie możliwe... jakby przestawił się czop na przeciwwadze, to przecież przeciwwagi nie były by do siebie równe, tylko jedna by była bardziej wysunięta od drugiej...

Z kolei, jeżeli przestawiłby się sam czop bez przeciwwagi, to przecież on by szybciej pękł niż się przestawił, one nie są osadzone na żadnych śrubach, czy łożyskach, a prędzej jakoś przyspawane, wklejone, wprasowane, no już sam nie wiem.

Mógłbyś wytłumaczyć mniej więcej o co chodzi? A może i by kolega co ma problem z ustawieniem zapłonu skorzystał Smile