Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
motorynka nie odpala - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: motorynka nie odpala (/showthread.php?tid=31585)

Strony: 1 2


RE: motorynka nie odpala - damiann - 04-01-2015 14:30:08

ok jutro postaram się tak zrobić napisze jakie były efekty mojej pracy


RE: motorynka nie odpala - romet200 - 04-01-2015 16:32:56

Mam nadzieje że będzie wszystko ok.


RE: motorynka nie odpala - damiann - 04-01-2015 18:34:53

zastanawiałem się wcześniej nad kupnem nowego gaźnika ale jutro przeczyszcze tego co mam i spróbuje pobawić się z platynkami bo zauważyłem że się krzywo schodzą więc założe stare i zobacze co będzie również mam nadzieje że będzie ok

i jeszcze zauważyłem że platynki otwierają się 2 milimetry przed gmp czy to może być przyczyną

bo powinny otwierać się 3 milimetry ale 1 milimetr chyba nie robi wielkiej różnicy


RE: motorynka nie odpala - Malibu122 - 05-01-2015 00:10:47

Jak powinny się otwierać 2mm to się ustawia 2mm, i robi to ogromną kolosalną a wręcz światową różnicę Smile


RE: motorynka nie odpala - damiann - 05-01-2015 01:08:12

aha ok jutro postaram się ustawić jak powinno być

czyli 3 mm przed gmp


RE: motorynka nie odpala - Damian4570 - 05-01-2015 01:43:53

3 mm przed GMP, oraz przerwa na platynkach, która jest bardzo ważna! Nie ma co ustawiać tego na oko, za pomocą szczelinomierza ustaw maksymalne rozwarcie platynek na 0.5 mm. Po tym zabiegu powinno być ok.

Wysłane z mojej Xperi Z1 przy użyciu Tapatalka


RE: motorynka nie odpala - Gruby550 - 05-01-2015 01:47:57

ustawiałem szczelinimierzem i nie dao rady najlepjej ustaw na oko to jest romet tu sie nie da usawic tk jak jest ksiazkowo


RE: motorynka nie odpala - Rafku - 05-01-2015 18:24:54

Jak nie dało rady? Skończyło ci się miejsce na podstawie? Jak tak to może masz od komarka, albo co gorsza wał od komarka masz wsadzony i nie idzie zapłonu idealnie ustawić Wink


RE: motorynka nie odpala - damiann - 05-01-2015 18:58:12

ja dzisiaj zmieniłem świece na nową i odpalił chwile pochodził i musiałem go zgasić ponieważ motorynka stała w garażu i za bardzo by zadymiła po zgaszeniu próbowałem ją odpalić i klin mi ścięło więc wyjąłem ścięty klin i poczekam jak znajdę inne koło magnesowe to powinno być ok odpaliła od pierwszego kopa


RE: motorynka nie odpala - buteks102 - 05-01-2015 23:05:58

Nawet jak wał od komara to nie ma tragedi.... ja mam w ogarze wał od komara i jest ok. Rozwierciłem podstawe iskrownika, i ustawiłem te 3mm.

!! Lepiej mieć oryginalny wał ZMD od komara i rozwiercony iskrownik, niż chiński wał do ogara...!!


RE: motorynka nie odpala - damiann - 30-01-2015 16:12:45

witam przedwczoraj dostałem koło magnesowe i od razu je założyłem chciałem spróbować odpalić ale kopniak miałem pęknięty (trzeba było go zespawać) więc próbowałem odpalić motorynkę z popychu odpaliła przejechałem ją w około domu pod górką mi zgasła więc spróbowałem drugi raz odpaliła i dokładnie w tym samym miejscu zgasła więc odstawiłem ją do garażu dzisiaj gdy pospawałem kopniak założyłem go motorynka nie chce odpalić tylko na początku przy pierwszym kopniaku odezwała się a potem nic czy na popych czy z kopa nie chce się odezwać sprawdzałem paliwo dochodzi klin nie ścięło iskra jest jak wybuch wszystko gra tylko nie chce odpalić podlewałem pod świecę i nic
proszę o pomoc