Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pony] Sprzęgło - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Pony] Sprzęgło (/showthread.php?tid=29929)

Strony: 1 2 3


RE: Sprzęgło - buri97pl - 19-10-2014 20:07:58

ok sprzęgło działa kolejny problem to brak całkowitego wysprzęglenia jak wbije jedynkę to szarpnie i trochę ciągnie motorynkę


RE: Sprzęgło - buri97pl - 20-10-2014 20:28:41

naprawdę nikt nie jest w stanie zdiagnozować co nie gra słabe to forum...


RE: Sprzęgło - BartuS - 20-10-2014 20:31:02

Linke wyreguluj mi też trochę ciągnie i nie robi mi to jakiegoś problemu.


RE: Sprzęgło - buri97pl - 20-10-2014 20:45:59

a nie jest to czasem olej?
ale mi szarpie motorynkę i to dosyc porzadnie żeby nie zgasła muszę ja trochę gazować a podkładka pod koszem jest pod kołem zamachowym tez
BartuS wznieś się na wyżyny intelektu Smile
co robi ten seger jak sie go wywróci reguluje luz na sprzęgle?


RE: Sprzęgło - buri97pl - 24-10-2014 22:36:49

Problem dalej nie rozwiązany czekam na jakieś nowe pomysły

sam włożyłem nowy wał i jest on chyba za długi wujek mierzył i był sceptyczny co do tego szajsu z alledrogo.....
CYTUJE pewną wypowiedż na tym forum
" Dzięki wszystkim za pomoc rozkręciłem silnik powymieniałem uszczelki i pierścionki i wolne obroty juz są , a sprzęgło dalej nie działa ale jest tam włozony chyba nowy wał i doczytałem sie ze może byc trochę za długi i blokuje sprzęgło będę
działał jak dojdę co nie hula to opisze"


RE: Sprzęgło - Rafku - 25-10-2014 10:42:35

przekladka miedzy tarcze jest plaska?


pokaz na foto jaką podkladke dales pod kosz sprzęglowy

sprezyne docisku zmieniales?


RE: Sprzęgło - buri97pl - 25-10-2014 19:16:30

podkładka oryginalna taka z fazką
sprężyna oryginalna taka jak była krótka
przekładka między tarcze korkowe jest bo jak by nie bylo to korki by nie istnialySmile
ale mam zalożony nowy wał i podobno on blokuje sprzęgło przed pełnym wysprzęgleniem magneto nie nachodzi na ten nowy wał taj jak na pozostałych 3 co mam Smile jest on dłuższy trochę od tych oryginalnych wałow


RE: Sprzęgło - szczupak54 - 25-10-2014 19:30:27

no to wal do wymiany :F


RE: Sprzęgło - buri97pl - 25-10-2014 19:44:17

extra już się cieszę na 3 rozbiórkę Sad teraz czekam na tych co powiedzą z allegro na mojego maila Smile

i 13 rozbiórkę sprzęgła.......

a można do silnika s38 jajko Smile dac cylinder z 023? pod uszczelke pasują płaszczyzny?

bo sprawdzałem

ok pasuje znalazłem dzięki chłopaki !
Pozdro!


RE: Sprzęgło - LukWowo - 26-10-2014 01:07:41

Daj znać czy pomogła wymiana wału ponieważ mam taki sam problem ze sprzęgłem, też wymieniłem wał na Alledrogo i do końca mi nie wysprzegla. Czekam na info, PZDR.


RE: Sprzęgło - buri97pl - 26-10-2014 15:13:13

ok mozesz na mnie liczyć ale na bank ten wał jest za długi porównywałem go z dwoma wałami oryginalnymi ZMD.
do piatku zrobie Smile
dam znać też czy MULTICAR zwróci mi pieniadze za ten wał....
ale sądzac po ponad 200 negatywnych komentarzach po prostu mnie zleją...


RE: Sprzęgło - buri97pl - 03-11-2014 18:29:40

narazie szukam wałów po kolegach Tongue (bez 2 znaczności ) lecz mam tylko 3 od s38 Smile chyba zamontuje ten co był


RE: Sprzęgło - buri97pl - 30-12-2014 00:22:00

Ok problemem szarpiacego sprzęgła był tandetny chinski wał nie kupujcie tego stracicie czas i pieniądze po za tym nie zwracają pieniedzy za nie
Chinski wał jest mizernej jakości mocno różni się od oryginałów ZMD To ,że ma łożysko igiełkowe to nic nie daje nie polepszy motorowi osiągów a jak się rozsypie w środku ślinika to narobi wiele szkód...


RE: Sprzęgło - Stachu82 - 13-02-2015 23:19:52

Koledzy jestem nowy i wybaczcie jeśli coś nie tak piszę.W każdym bądź razie mam problem z silnikiem 023 w motorynce.Kupiłem i rozbieram silnik. Mianowicie utknąłem przy sprzęgle.Wyjąłem zawleczki ściągnąłem pierścień wszystko ze środka wyszło lekko.oczywiście śruba z zabezpieczeniem odkręcona i wyjęta ale nie mogę zdjąć zbieraka sprzęgła i kosza kosz ma luz ale zbierak ani drgnie.czy coś jeszcze go trzyma czy sie zapiekł na frezach. Proszę pomóżcie 18 lat nie rozbierałem tego silnika ale z tego co pamiętam to chyba powinien wyjść lekko.


RE: Sprzęgło - Rafalnapony - 13-02-2015 23:46:27

Zabierak ci na frezach się zacią.Lekko młoteczkiem popukaj i puści.A co do autora tematu to forum jest super tylko ty nie umiesz google używać,więc proszę mi tu nie odpierniczać.
I do autora.Czy kosz sprzęgłowy ci się luźno na wale obraca i czy idzie go zdjąć ręką?