Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? (/showthread.php?tid=28462)

Strony: 1 2 3


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Semmao - 16-08-2014 01:15:56

Gostek - ile razy można pisać... najpierw OC!

Z legitymacją może być problem, bo wg prawa nie jest to dokument potwierdzający tożsamość. Musisz się postarać o dowód!


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - miszcz - 16-08-2014 01:20:07

W WK musisz okazać dokument tożsamości do wglądu i sprawdzenia poprawności danych. Za OC dwa lata temu zapłaciłem 107pln przy podpisaniu umowy ale po roku już to samo OC pomimo nabycia 15% zniżki kosztowało mnie 121pln.

Co do oc możesz zrobić tak jak ja podpisać nową umowę z aktualną datą i tego samego dnia ubezpieczyć. z tego co mi wiadomo do poprzedniego właściciela fundusz się nie dowalił nawet za 29lat braku OC, a raczej w WK nie będą pytać czy poprzedni właściciel żyje czy nie, lepsze to niż mieć na karku fundusz.


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Sawayer - 16-08-2014 01:23:53

(16-08-2014 01:15:56)Semmao napisał(a):  Gostek - ile razy można pisać... najpierw OC!

Z legitymacją może być problem, bo wg prawa nie jest to dokument potwierdzający tożsamość. Musisz się postarać o dowód!

No dobrze, zrobie jak mówisz, ale to tak mozna ?. przed zarejestrowaniem ? agent to ubezpieczy na moja osobe wtedy ?


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Kaskader na komarze - 16-08-2014 01:27:45

Tak Założy ci polisę a nawet musi.


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Blusik - 16-08-2014 01:33:17

Ojciec placil za polise na rok 40zl 60%zniżek plus za 10 zl ochrona zniżek i mnie wyszło 50 ale samo oc 40 w pzu

Romet 2375 Remont


A tablice to chyba koszt 110 zl czy jakos tak

Romet 2375 Remont


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Sawayer - 16-08-2014 01:35:29

Okej, to w poniedziałek pierwsze co to OC. Zobacze potem w tym WK może jakoś ujdzie bez dowodu osobistego, a jak nie to wyrobię i wtedy się zgłoszę, ważne chyba tylko żeby te OC załatwić i jak narazie spokój tak ?


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Blusik - 16-08-2014 01:36:09

Tak najważniejsze oc

Romet 2375 Remont


Jesli chcesz sprawdzić czy jest jakieś oc na tego chata to wejdź na ufg i tam kliknij sprawdź oc sprawcy czy cos wpisz numer rej i ci wyskoczy lub nie

Romet 2375 Remont


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Sawayer - 16-08-2014 01:41:00

Jak myślicie gdzie najtaniej będzie, w PZU ?


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Blusik - 16-08-2014 01:44:13

Tak pzu zawsze do motoroweru

Romet 2375 Remont


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Sawayer - 16-08-2014 01:49:04

Okej. Teraz trzeba czekać do poniedziałku... i zobaczymy co z tego wyjdzie...

Dzięki.


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - CLAy - 16-08-2014 06:32:37

@Zweitakter

Zawsze miałem ciągłość OC tylko najpierw przerejestrowywałem a potem przenosiłem umowę OC, ale nie ważne bo to nie o mnie temat Smile


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Zweitakter - 16-08-2014 07:39:51

a ja jezdziłem samochodem na pliku 6 umow k/s mając oc na siebie i inne papira jako to przegląd w porzadku
co nie zmienia faktu iz Sawayer dał ciała i padła juz odpowiedz, dupną go albo nie

ja bym najpierw obadał czy stara umowa wygasła czy nie, w zaleznosci od tego albo zaplacił zaległośc-powstałą po smierci wujka jeśli polisa pzredłużyła sie z automatu albo kupil nowe/tu potrzebny mocno zaprzyjażniony agent/ mozna pomyslec bo jak sie sprawa rypnie to UFG ustawowo nie bedzie miał za co wlepić kary jak bedzie oplacone
potem przeglad i ze wszystkimi papierami wk dawszy na msze jak sugerował Semmano


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Semmao - 16-08-2014 11:57:48

CLAy - nie popełniłeś błędu. Rozchodzi się o to, że razem z pojazdem nabywa się polisę, gdyż OC jest na POJAZD, a nie na OSOBĘ. U autora tematu wyszło, że przez swoją niepowagę stracił ciągłość OC kiedy już własność pojazdu była przeniesiona na niego, stąd możliwe konsekwencje ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Dlatego teraz jego najlepszym posunięciem jest wykupienie jak najszybciej OC, gdyż fizycznie wcale go nie ma (!), a potem przerejestrowanie. Wtedy w ubezpieczalni przybiją piecząteczkę i zmienią nr na OC bez problemu.

Jeżeli kupujesz pojazd i OC jest ważne i jeszcze w terminie zdążysz przerejestrować - nie ma żadnego problemu. Smile


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Sawayer - 16-08-2014 11:59:34

Ale powiedzmy że jak załoze nowa polise w pzu, to tamta co była zostanie automatycznie anulowana, czy dalej będzie się mi naliczać ?


RE: Rejestracja na os. niepełnoletnią- Zgoda opiekuna ? - Zweitakter - 16-08-2014 12:28:40

czytania ze zrozumieniem lekcja nr. 40:
RtFM