Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Uniwersal Wigry - - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Uniwersal Wigry - (/showthread.php?tid=25129)

Strony: 1 2


RE: Romet Uniwersal Wigry - - xsaman - 22-03-2015 19:28:36

Kurde ta czarna osłona zdupy wygląda na tym pięknym rowerze daj powrotem białą a jak niechcesz to jej nie wyrzucaj ja dobrą sprzedałem za 40 zł więc możesz jeszcze na niej zarobić ..


RE: Romet Uniwersal Wigry - - Sołtys - 22-03-2015 19:52:53

(22-03-2015 19:17:06)MikeKilo napisał(a):  dostał nową czarną oslonę łańcucha w miejscu kremowej sfatygowanej i ułamanej. Produkcja współczesna, koszt całe (albo i niecałe 5 zł) ale wygląda, jakby robiona na tej samej formie. Moim zdaniem bardziej pasuje do czarnego siodełka i rączek. W sumie mając je na uwadze oraz ślady grzebania przy tym w przeszłości zastanawiam się, czy już ktoś kiedyś tego nie wymieniam - daliby w eksportowym fabrycznie część plastików czarną, a część białą?
W tym czasie w ogóle nie było czarnych osłon, wyłącznie białe. Czarne wprowadzono dopiero w latach osiemdziesiątych. Wszystkie eksporty były w takiej konfiguracji.
Według mnie, ta czarna osłona pasuje mu jak świni siodło. Jest piękny i naprawdę nie warto go tak kundlić, bo to aż razi w oczy. Moim zdaniem, biała osłona idealnie pasuje do białych linek, obudowy lampki i opon z białym bokiem. Oryginalnie była też biała, plastikowa pompka.
A bagażnika szukaj chromowanego. Do wszystkich kolorów pasuje, a wersje eksportowe bardzo często taki miały oryginalnie. Bo w brązowym metaliku raczej niestety nie znajdziesz.


RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 22-03-2015 20:06:12

Na foto z 1 posta tego za bardzo nie widać, bo korba zasłania, ale oryginalna biała osłona była od przodu dość mocno ułamana (przednia ścianka, okolice przedniej śrubki) i też to nie wyglądało za ciekawie - dlatego w ogóle temat ruszyłem. Dzięki za wyjaśnienie kwestii kolorów osłon, na razie zostanie ta czarna, bo przynajmniej jest cała, ale jakbym zdobył gdzie białą w całości, to zakupie i założę.

Co do bagażnika, to dokładnie rozglądam się za chromowanym, bo nie łudzę się, że zdobędę w oryginalnym kolorze. Za pompkami do obydwu moich Rometów również-mam kilka z epoki, ale nie pasujących do tego mocowania przy rurze (za długie).


RE: Romet Uniwersal Wigry - - MikeKilo - 24-03-2015 23:24:08

Fotki będą za parę dni, jak wszystko wypucuję i zamontuję, ale udało mi się dziś zdobyć (ze źródełka podobnego jak większość forumowiczów Wink) chromowany bagażnik Big Grin