Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Simson by Kaskader - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Simson by Kaskader (/showthread.php?tid=24743)

Strony: 1 2


RE: Simson by Kaskader - Marwerick - 16-04-2014 23:20:36

z początku produkcji były białe schowki potem albo 83 albo 84 były już czarne


RE: Simson by Kaskader - krzysiu1505 - 17-04-2014 09:47:39

W moim z 83 są już czarne(mam pewność, że nikt ich nie malował)


RE: Simson by Kaskader - Kaskader na komarze - 20-04-2014 00:16:03

Latos, nie wiem ale ktoś ujowo ten błotnik pomalował spreyem na szybko chyba bo to okropnie wygląda a z lagami to nie wiem bo się nie znam na Simsonach aż tak bardzo.A co do puszki to chyba oryginalna bo nie była malowana może ktoś dla jajek :F tak sobie założył.


RE: Simson by Kaskader - Kaskader na komarze - 05-06-2014 23:09:32

A więc tak... w Simsonie duże postępy, podłączyłem elektrykę zrobiłem kierunkowskazy podłączyłem stacyjkę, wymieniłem automat zmiany biegów bo jakimś cudem był pogięty ale już simek śmiga. poustawiałem zapłon i wyregulowałem gaźnik.Zostało mi tylko wymienić oponę i klosze kierunków bo już wyblakły i nie pasują kolorem do nowego.Przegląd jakimś cudem przeszedł. Jutro wstawię fotki.
Pany jeszcze pytanie... Bo w dowodzie rej. mam wpisane Simson S50 a to jest S51 czy przy rejestracji nie doczepią się do czegoś że coś inaczej? Czy po prostu im powiedzieć że dawny właściciel jak rejestrował, to mogła się wkraść pomyłka i jest tak.Nie wiem jak to z tym jest i wolę się dowiedzieć niż potem mieć jakieś problemy. Z góry dzięki.


RE: Simson by Kaskader - SimeR - 05-06-2014 23:25:52

Hah, kto tam Ci bedzie wiedział że ten to akurat S51 a nie S50 ,my wiemy jaka jest różnica miedzy nimi a oni nie.Poza tym te biale kierunki lepsze Big Grin


RE: Simson by Kaskader - Kaskader na komarze - 05-06-2014 23:27:03

A kierunki to zostawiłem oryginalne tylko klosze wymienię i gitara


RE: Simson by Kaskader - Kaskader na komarze - 02-12-2014 23:11:26

Dobra, Simson sprzedany w dość nie typowym czasie tzn. Wystawiłem Na tablicę, zadzwoniło chyba z 50 osób,ale się umawiali i nie przyjeżdżali. Poczekałem tydzień i odezwał się Pan który mówi, wezmę go bo mam po drodze bo jeżdżę ciężarówką, no to Ja ok dobra, Pan mówi że będzie o 4 w nocy :F
Kupiec zadzwonił, mówi że jest już w umówionym miejscu (Mc'Donald) wychodzę jego nie ma, dzwonię, a On mi mówi że jest i czeka w Zduńskiej woli XD ( miasto odległe ok 30 km ode mnie ). Powiedziałem mu żeby wrócił się i Ja będę czekał i czekam, dzwoni ponownie i znowu pojechał gdzie indziej. Było -5 już lekko pod***wiony, ale podjechał była już 3 godz w Nocy :F spisaliśmy umowę i Simson pojechał.
Fotek nie mam jak stał na pace bo już Mi ręce zmarzły. Sprzedałem zaaa 900 zł niestety trochę straciłem ale cóż. Pierwszy i ostatni raz się tak umawiałem.
Może na przyszłość kupię znowu Simsona, tym przejechałem ok 900km przez ten sezon i nic nie na waliło, nawet od kupna pokrywy od zapłonu nie ruszyłem. Jak dla mnie to najlepszy motor jaki miałem dotychczas.
Można zamknąć jak ktoś zechce :F


RE: Simson by Kaskader - Wojtek3362 - 03-12-2014 20:09:39

Czemu mi nie powiedziałeś że za takie pieniądze sprzedajesz? Zaraz bym się zjawił...


RE: Simson by Kaskader - Kostian - 04-12-2014 00:03:34

Ten merol to w 3 litrach ?


RE: Simson by Kaskader - Kaskader na komarze - 04-12-2014 21:28:04

Kostian, 2.2 CDI
Eh Wojtek Jak bym wiedział to bym powiedział Tobie :F , w Łasku za 1500 zł jest Simson, elektronik, opłacony. Do negocjacji. tu masz link : http://olx.pl/oferta/simson-elektronic-s-51-4-biegowy-zarejestrowany-CID5-ID805Hb.html#c1016b86bc
Ale cieszę się że sprzedałem bo chociaż dokończę ogara.


RE: Simson by Kaskader - Wojtek3362 - 04-12-2014 22:31:56

E tam, za tysiaka kupiłem ładniejszego niż ty mi tu pokazujesz :F Aż się dziwię że takiego ładnego sima za 900zł sprzedałeś.


RE: Simson by Kaskader - Kaskader na komarze - 04-12-2014 23:11:16

Ładny? czy ja wiem, potrzebna była kasa więc wiesz. Może w przyszłości kupię znowu, ale to może.
Tego teraz pełno, to nie muszę się martwić. :F
Na razie ogiera dokończę, zarejestruję i zobaczymy jak z kasą będzie. Big Grin