Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Instalacja elektryczna - opłaca się? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Instalacja elektryczna - opłaca się? (/showthread.php?tid=22375)

Strony: 1 2


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - Damian4570 - 01-02-2014 01:50:55

A jakby trochę wychodziło poza silnik i było odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, to dałoby radę?


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - alek736 - 01-02-2014 13:18:51

(01-02-2014 01:50:55)Damian4570 napisał(a):  A jakby trochę wychodziło poza silnik i było odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, to dałoby radę?
No tak a dlaczego i nie? Mój kolega w Ogarze ma taką kostkę właśnie Wink


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - Damian4570 - 01-02-2014 14:48:10

Właśnie wróciłem z zakupów - wszystkie potrzebne materiały wyniosły mnie 22 zł Wink A tej kostki którą wymieniłem wcześniej po prostu zapomniałem kupić. Teraz zabieram się do tworzenia instalacji, jak będzie gotowa to być może wrzucę zdjęcie, jak wyszło Wink


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - Damian4570 - 01-02-2014 17:24:21

Instalacja zrobiona, poświęciłem temu troszkę czasu i przewody są wzorowe Wink Tu zarzucam kilka fotek z prac i gotowej instalacji. Dodam jeszcze na koniec, że w hurtowni el. o tym przekroju kabli mieli kolory tylko niebieski i czarny, oczywiście nie przeszkadzało to w wykonaniu elektryki, ale musiałem sobie pooznaczać kolory, doklejając kawałek izolacji w danym kolorze do konektorów, żeby się nie pomylić w trakcie podłączania Smile










RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - stqc - 01-02-2014 17:32:26

A więc mój kosztorys się sprawdził Big Grin
Nie ma to jak lutownica w talerzu :F Kupiłeś kable 1mm^2? Przecież mogłeś kupić grubsze, a 1,5mm^2 napewno mieli więcej kolorów Wink

PS? Za oplot robi Ci rurka termokurczliwa blink ?


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - Damian4570 - 01-02-2014 17:54:50

Tak, do oplotu zastosowałem opaskę termokurczliwą Wink


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - stqc - 01-02-2014 18:12:52

Będzie trochę lipa bo ona się nie zgina, tylko łamie i trochę ciepła i Ci się zaciśnie Tongue


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - Damian4570 - 01-02-2014 20:14:03

Zobaczymy ile wytrzyma Smile Jak na opaskę termokurczliwą, te które ja zastosowałem, są dosyć elastyczne Smile Gorzej może być w okolicach silnika, bo jedna termokurczka, która oplata dwa przewody wychodzące z silnika, będzie najbliżej jego, chociaż mam wątpliwości, czy panują tam w tych okolicach temperatury +/- 130 stopni Wink Więc jestem dobrej myśli ^^


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - Boszu - 02-02-2014 08:57:32

Hym... Robiłeś tą instalację na biurku?? Czy wcześniej ucinałeś kabelki przy ramie? Smile I mam podziw że zrobiłeś wszystko wedle schematu! Ja zawsze robiłem po swojemu. Tongue


RE: Instalacja elektryczna - opłaca się? - bartoszek5k - 02-02-2014 22:14:52

Po swojemu......
A później są takie dziwne rzeczy jak u mnie, że w lampie z suwakiem, na środku był zgaszony, w lewo był zapłon ,a przy chwilowym od gaszenia nic nie było. Do świateł miałem oddzielny przełącznik ON/OFF; nie było długich/krótkich i tylna żarówka była do masy podłączona.
Początkowo chciałem podłączyć przełącznik Dłu/Kró(nie wiedziałem że jest namieszane tak bardzo) ,ale okazało się że trzeba było całą instalacje poprawiać