Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak ściągnąć zatarty cylinder? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Jak ściągnąć zatarty cylinder? (/showthread.php?tid=20819)

Strony: 1 2


RE: Jak ściągnąć zatarty cylinder? - Boszu - 08-12-2013 12:02:42

Ja jak do ręki dostałem zatarty silnik WSK 125 to nie miałem żadnych skrupułów... Młotek, kawałek rurki i prałem aż się ruszył. Jak się ruszył, to podniosłem cylinder jak najwyżej się dało, i aby wał nie był w najwyższym punkcie. I znów młotek z rurką w ruch... W końcu za 3-cią podkładką pod cylinder, tłok wylazł!


RE: Jak ściągnąć zatarty cylinder? - skuter007 - 08-12-2013 12:33:50

Ja gdzieś miałem taki wypychacz zrobiony ze świecy i śruby. Wkręcałem to zamiast świecy i śrubą kręciłem aż tłok ruszyłWink


RE: Jak ściągnąć zatarty cylinder? - gabriel0 - 08-12-2013 13:20:56

weź 2 łyżki takie do opon i podważ cylinder. Reszta też dobrze gada.


RE: Jak ściągnąć zatarty cylinder? - szalik - 10-02-2014 23:28:55

ja bym proponował jak da rade podnieść troszke cylinder i pod cylinder jakieś drewienka równe żeby nie uszkodzić kraterów i tutaj nad tłok drewno i uderzać a druga osoba zakręca nakrętke na wał i próbuje kręcić i tłok ma iść powoli , kręcić należy z umiarem ale mocno a walić w tłok ile da rade i wcześniej tak jak ktoś pisał można posmarować olejem lub spryskać WD


RE: Jak ściągnąć zatarty cylinder? - sawlan - 10-02-2014 23:43:41

Polać temu wyżej dobrze gada Big Grin
Nic innego nie zrobisz więc korzystaj z tego co inni wyżej pisali bo innych metod nie znajdziesz.


RE: Jak ściągnąć zatarty cylinder? - bartoszek5k - 11-02-2014 18:25:52

(10-02-2014 23:43:41)sawlan napisał(a):  Polać temu wyżej dobrze gada Big Grin
Nic innego nie zrobisz więc korzystaj z tego co inni wyżej pisali bo innych metod nie znajdziesz.

"Polać mu" ,ale "piwa" mu nie dasz


RE: Jak ściągnąć zatarty cylinder? - Boszu - 11-02-2014 20:51:38

(08-12-2013 12:33:50)skuter007 napisał(a):  Ja gdzieś miałem taki wypychacz zrobiony ze świecy i śruby. Wkręcałem to zamiast świecy i śrubą kręciłem aż tłok ruszyłWink

Nie polecam! Bo jak zwalisz gwint na świecy to i głowica do wymiany, a z tym nie problem! Tongue Prędzej taki ściągacz to na szpilki by można było zrobić. Ale czy jest sens?? Tongue Młot w dłoń i jazda. A najlepiej we dwie osoby, tak jak ktoś wcześniej opisał.
Jedna osoba trzyma za cylinder silnik, druga puka młotkiem przez rurkę. I nie ma co przez drewno w sumie pukać, Bo zwykle i tak tłok jest do wymiany. A jak się umiejętnie puka to cylindra się nie zmasakruje. Wink


RE: Jak ściągnąć zatarty cylinder? - sawlan - 12-02-2014 00:20:07

Bo ja nie polewam tylko piszę żeby polewaliTongue Ale bronksa od kogoś dostał.