Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan (/showthread.php?tid=17846)

Strony: 1 2


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - PawDan - 20-08-2013 00:33:04

No cóż..... Przy 2 metrach wzrostu i 100kg wagi raczej bym sobie 16 calowe kółka darował... Boję się, że przy dłuższej eksploatacji rama w rejonach tylnego koła mogłaby nie wytrzymać... :-(

Ja mam 180cm i ważę jakieś 78kg. Generalnie śmigałem trochę na Domino. Pelikan i Slalom to bryki mojej dziewczyny ale ona ma 160cm wzrostu i waży 45 kg Smile Przy jej posturze te rowerki wyglądają normalnie, dopiero jak podejdę i stanę obok, to ludzie widzą jakie to małe Romety Smile Te rowery to był taki trochę żart na jeden z rajdów rowerowych ale potem zostały i okazały się bardzo przydatne na wakacje. Są bardzo małe i mieszczą się dwa jednocześnie na tylnym siedzeniu mojego nie za dużego auta. Są dobre na dojazdówki. Tak jak my; byliśmy nad morzem, do plaży było od samochodu 3km ścieżką rowerową.To my wyjęliśmy nasze "karakony" i po chwili byliśmy na miejscu Smile No ale nie ważymy po 100kg Smile Dobre są np na zwiedzanie sobie jakiś asfaltowych rejonów. Np wrzucić je do samochodu, pojechać do jakiegoś miasta i spokojnie sobie jeździć po centrum.

Ale nie oszukujmy się: - kółka są małe więc trzeba uważać na dziury, krawężniki itp. Duża osoba, nieuważająca na to, może swoją masą spowodować uszkodzenie koła lub ramy.30 kilkogramowy dzieciak zapewne nie Smile

Jeszcze jedna rzecz - prawda jest taka, że trzeba się opedałować na tych sprzętach Smile Nawet nie ma co porównywać do Jubilata na 24-kach. Co innego jakby miały 3 biegi w piaście... No ale nie mają... Na długie jakieś przejazdy raczej się nie nadają. Na szwędanie się po starówce bez celu czemu nie...

Ja obecnie jestem na etapie szukania sobie jakiegoś ciekawego składaka na 20-kach. Musi być składak, bo nie zamierzam wozić rowerów na dachu lub na bagażniku swojego auta, tylko pod dachem lub W bagażniku Smile Właśnie mi przeszedł koło nosa ZZR Karat w rewelacyjnym stanie z 1968 roku :-(

Mam nadzieję, że podpowiedziałem niektórym co nie co.....


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - miki1999 - 20-08-2013 00:38:32

A nie uderzasz nogami o kierownicę?


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - wnusiu94 - 20-08-2013 00:45:13

PawDan - dzięki.

miki1999 - co ma oznaczać ten pionek CIA w Twoim avatarze?


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - Krystian Colo - 20-08-2013 11:58:12

Gdy bym ja miał choć jeden z tych rowerów, to powiesił bym go na ścianie w domu.


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - wnusiu94 - 20-08-2013 12:50:29

(20-08-2013 11:58:12)Krystian Colo napisał(a):  Gdy bym ja miał choć jeden z tych rowerów, to powiesił bym go na ścianie w domu.

To sobie kup takiego, wieszaki na ścianę "za pedał" są do kupienia w serwisie na "a". U mnie w pokoju wisi sobie Wigry, a obok Jubilat i póki co jeszcze mnie nie zabiły, ani nie raniły.


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - miki1999 - 20-08-2013 18:58:36

@wnusiu94 - ten obrazek ma ukryty sens :F

Ponawiam pytanie, czy nie uderzasz kolanami o kierownicę podczas jazdy?


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - PawDan - 20-08-2013 22:11:25

Witam.
Odnośnie uderzania kolanami w kierownicę wypowiedziałem się bodajże w pierwszym wpisie o rowerach Domino i Slalom, tym ze zdjęciem... Wink


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - miki1999 - 21-08-2013 12:36:53

Czyli jednak ci obijał :F Dzięki za podpowiedź, nie doczytałem tego. Tak w ogóle fajne masz te rowerki.


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - PawDan - 31-08-2013 14:01:14

Witam.
Podczyściłem ostatnio trochę pojazd i udało się pyknąć kilka zdjęć. Na dniach planowana jest sesja fotografizna w plenerze z moim kolegą fografem Smile



RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - Wojski - 31-08-2013 14:39:48

Wow! Kawał dobrej roboty, bajerancko wygląda, chociaż ja bym dał po jednym odblasku na koło, a tylną lampę dał na niżej, po lewej Wink.


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - Wigrus - 31-08-2013 22:19:45

Fajny rowerek w fajnym kolorzeBig Grin, ale ja wolę te nieco większeTongue


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - Sołtys - 01-09-2013 13:41:56

Domino jest moim ulubionym rowerem na "szesnastkach". Big Grin
Twój egzemplarz jest najładniejszym, jakiego widziałem. :')
Kolor jest wspaniały! Dodaje mu uroku zestaw bateryjnego oświetlenia, oraz odblasków na kołach.
Jednak ja lampkę tylną umieściłbym jak w tym traperze. Wink


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - PawDan - 01-09-2013 22:59:02

Dzięki, dzieki. Ale nie jest taki ładny, bo ma trochę zszargany lakier. Może w przyszłe lato go pomaluję całościowo ale chwilowo mi się nie chce. Co do lampki, to proszę mi wierzyć, że próbowałem tak zamontować ale Jubilat ma 24 calowe koła i długie "pałąki" ramy w tym miejscu, a Domino ma koła 16-ki i taka lampka ledwo się mieści w tym miejscu co ma je Traper, a już napewno ładnie to nie wygląda :-( Co do odblasków, to lubię na bogato ;-P a trochę kiczu jeszcze nikomu nie zaszkodziło Wink no i z dwoma odblaskami napewno jest bezpieczniej ;-) To i tak dobrze, że darowałem sobie kilka gadźetów, w ktore wystroiłem Pelikana :-D


RE: Romet DOMINO + Romet SLALOM by PawDan - MichalSR50 - 03-09-2013 01:14:39

Oba są śliczne, jeszcze pokaż Pelikana. Naklejkę gdzieś kupowałeś czy sam dorabiałeś?
I powiedz mi jeszcze, czym potraktowałeś błotniki że tak się jarzą Smile
Gratuluję kolekcji. Masz już połowę rowerów na 16-tkach Smile