Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
jak zrobić napięcie stałe w romecie? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: jak zrobić napięcie stałe w romecie? (/showthread.php?tid=17437)

Strony: 1 2


RE: jak zrobić napięcie stałe w romecie? - rpd - 04-08-2013 21:26:46

Zamontuj sobie najlepiej akumulator i ładowanie z cewek świetlnych


RE: jak zrobić napięcie stałe w romecie? - Tomasso94 - 04-08-2013 21:31:52

A ty czytaj wszystkie posty w temacie.


RE: jak zrobić napięcie stałe w romecie? - scobedoo - 04-08-2013 21:49:35

za drogi interes na akumulator ;D


RE: jak zrobić napięcie stałe w romecie? - marcodado - 04-08-2013 22:44:39

(04-08-2013 20:32:50)Tomasso94 napisał(a):  
(04-08-2013 20:25:16)marcodado napisał(a):  No nie wiem jakim cudem chciałeś zrobić napięcie stałe w cewkach świetlnych zasilanych obrotem wału.

Powiedz że robisz sobie jaja... To czym miały by być zasilane cewki? obrotem manetki czy pędem powietrza? Facepalm2 Najpierw poczytaj cokolwiek o zasadach elektryki, potem wypisuj bzdury, bo już dawno nikt tutaj się tak nie skompromitował swoją odpowiedzią...


Prąd stały uzyskasz bez akumulatora wstawiając mostki, ale to nie pomoże jeśli chodzi o Twój problem, bo mimo tego że będziesz miał stały prąd, to napięcie będzie zmienne zależnie od obrotów silnika, i żarówki tak czy siak będą świecić słabiej na wolnych.
No to właśnie coś takiego miałem na myśli. Szkoda, że od razu na tym forum trzeba wyjeżdżać na kogoś i się przez to dowartościowywać, bo inaczej się tego nie da nazwać :x


RE: jak zrobić napięcie stałe w romecie? - Tomasso94 - 04-08-2013 22:54:12

Przeczytaj swoją wcześniejszą wypowiedź z 3 razy, i spróbuj wywnioskować z niej coś o mostkach prostowniczych, bo jedyne co ja tam widzę to to że się nie da, bo cewki "zasilane" są z wału a autor wątku jest nadto niekompetentny...

Ja się tym nie dowartościowuje, tylko jak widzę co najmniej "dziwną" wypowiedź, to ciężko jest milczeć.

No i nadal zastanawia mnie co ma obrót wału lub sposób zasilania cewek do tego czy prąd jest stały czy zmienny?


RE: jak zrobić napięcie stałe w romecie? - Romet drajwerV2 - 04-08-2013 22:58:08

marcodaco chodziło raczej o to że ciężko by było uzyskać napięcie stałe pod wpływem obrotu wału ponieważ zmienia się jego prędkość obrotowa. Wiec ty Tomku też sie mogłeś domyśleć a nie od razu najeżdżać na niego Big Grin


RE: jak zrobić napięcie stałe w romecie? - Tomasso94 - 04-08-2013 23:04:07

Do wjeżdżania na kogoś jeszcze daleko...

Dobra, koniec offtopu, problem rozwiązany, zamykam.