Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) (/showthread.php?tid=15910)

Strony: 1 2 3


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 02-07-2013 22:45:47

niewiele, krzywke zmieniłem, mała poprawa jest, na ciepłym silniku ma przymułke na niskich obrotach ale na zimnym idzie jak przeciąg ;P (mała kompresja może przez to , a jak nie to może ktoś wie dlaczego ;P, dysza 89 a ta mniejsza 38), wymieniłem tarcze od sprzęgła, jak bede miał więcej benzyny to podjade i skoczymy na pola w zborzu zdjęcia zrobić xD
kuffa w majz wjade jak przyjdzie pora xD


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - kondzio310 - 02-07-2013 22:47:38

daj kondensator na zewnątrz żeby miał lepsze chłodzenie Smile,

NO i możesz zapłon poprawić jak piszesz że ma mułą z niskich na ciepłym.


A co do ogara, no to ładny nawet nawet jest


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 02-07-2013 22:53:55

na zimnym silniku nie ma muła , na ciepłym troche jak chodzi na niskich obrotach , przekręce manetke do końca od razu to załapuje obroty, ale to ułamek sekundy i wtedy jest to błyskawiczne wkręcenie na obroty ;D a jak już bardzo zagrzany to musze powoli gazu dawać jak jade na biegu, bo jak od razu dam do końca to zrobi łuuuuu i wejdzie na obroty potem ;P ale przeważnie daję sprzęgło gazu troche w nadmiar i puszczam w miarę wolno sprzęgło wtedy ładnie startuje ;P
waham się dlatego między kompresją a dyszami, jednak bardziej pozostał bym przy kompresji, 6 max jak ostatnio mierzyłem ;P


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - kondzio310 - 02-07-2013 23:05:22

ja bym sprawdził stan cylindra, jak jest prógm no to szlif, jak progu nie ma, nowe pierścienie


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 07-07-2013 01:58:19

są rysy jest próg jest luz na tłoku(spory xD) jak i na tulejkach, na korbie również no i wogóle pierścienie dzwonią jak na mszy w kościele dzwonki dzyjn dzyjn xD
kapitala go czeka taka za 500zł lajtem


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 27-07-2013 22:14:32

Mam założony inny silnik i w nim cylinder po 2 szlifie, niby miało nie być luzu na wale, nie było go, ale się pojawił po około 30km "docierania" jednak że kompresja utrzymuje się na 10barach i jest dobrze, nie przegrzewa się itp.

http://www.youtube.com/watch?v=bAmzLmWuODs
kolejny filmik (nie uszczelnione łączenie kolanko - potem dam filmik z uszczelnionym)

teraz ogarek stoi w garażu i zbieram kase na wał, łożyska i takie tam pierdołki, trzeba zrobić remont poprzedniego oryg. silnika i założyć osprzęt z tego silnika, który obecnie jest w ramie Wink


http://www.youtube.com/watch?v=nLFJfb13rcw&feature=youtu.be

no to macie uszczelniony, nareszcie normalny sound Wink


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - BITER - 28-07-2013 21:19:35

Może to wina tego że się źle z początku wsłuchałem, albo że się nie znam, ale różnicy zbyt wielkiej nie było. Dopiero po odsłuchaniu ponownie obu filmików zauważyłem różnicę. Fajny dźwięk z tłumika Smile Taki to mi się podoba Big Grin


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - Adamromet.xd - 28-07-2013 21:49:32

fajna machina


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 29-07-2013 10:58:09

Filmiku zbytnio nie przemyślałem miałem nagrać z tej samej perspektywy i strony co poprzedni (tam gdzie nie uszczelniony) , lepiej było by to słychać, ale to następnym razem (tzn, jak załatwie oryg. czeski króciec, ten co mam (rozwiertany) ma do kitu niskie obroty, bo ich dobrze nie trzyma ;/ i uszczelka jest chyba za cieńka pod króćcem, też zorganizuje lepszą xD
z przyśpieszenia filmik też mam nagrany, ale nie wyszedł zbyt fajnie, wrzuciłem 3 i świeca dostała przebicia a wszystko przez to że montaż kamerki się udał W NIEDZIELĘ i takie efekty, jedno się udało drugie się.. do tego nie szedł tak jak miał a winą było mało paliwa w baku czyli jedna z wad tych silników xD
bedzie króciec, uszczelka, no i oczywiście zalany bak, wtedy nagram konkretny filmik dla was.


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 30-07-2013 21:17:38

z Braku czasu, suchego baku i cieńkiego portfela nie nagram filmiku przez być może dłuższy czas.

p.s.. nie mogłem edytować poprzedniego postu, iż.. cytuję
"Nie możesz edytować tego posta. Edycja będzie możliwa dopiero po 15 minutach od momentu jego napisania."


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 31-07-2013 22:04:13

Siema, znowu ja
dziś z nudów zrobiłem taki patent
http://i.imgur.com/EszRLck.jpg
co o tym myślicie ?;P


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - BITER - 31-07-2013 22:07:28

W nocy musi robić wrażenie, nie ma co Big Grin Fajnie to wygląda Big Grin


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 31-07-2013 22:08:59

jutro zrobię zdjęcie w ciemnym pomieszczeniu, wysprzątam kotłownie i tak o 20:00 zrobie fote, chyba że wstane wcześnie rano to bedzie zdjęcie jeszcze przed 6 a może 12 xD
taka mała zapowiedz ;P


filmik tez, ale z jazdy nie, nie bede go już katował ;F
jak obrobie ten co mam to wam pokażę, chodzi o to że mam jeden ale go nie wrzucę bo jak dałem już 3 bieg podczas nagrywania to przejechał kawałek i zdechnął - zakręcony kranik, do tego zrobiło się przebicie na świecy XD to były efekty niedzielnej pracy przy montażu kamerki (telefonu xd) , narazie to nie mam za tyle czasu, aby ogarnąć program i jakoś fajnie go obrobić żeby odciąć ten ostatni nieprzyjemny moment ;P


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - TomuS - 02-08-2013 23:36:01

http://www.youtube.com/watch?v=fZmzHlAoZrg
łapcie, była chwila więc zrealizowałem

w tygodniu będzie ten z jazdy :F


RE: Romet Ogar 200 (86r.) - czyli ogar Tumka ;) - BITER - 02-08-2013 23:53:26

Wooow Big Grin Wygląda jak wampir Big Grin Fajnie *.*