Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Simson zarejestrowany na motor:( - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Simson zarejestrowany na motor:( (/showthread.php?tid=14911)

Strony: 1 2


RE: Simson zarejestrowany na motor:( - LukaszzT1 - 28-05-2013 18:59:29

załoz mu zębatke 11z i na czas przeglądu nie przekorczy 45km/h jeszcze zrób zeby go zeby był słaby i bedzie git,po przegladzie przywrucisz go do takiego stanu jak był.


RE: Simson zarejestrowany na motor:( - krzychu999 - 28-05-2013 19:35:25

można sprawić że simek tylko tyle pojedzie zębatka zdawczą 13 z powinno dostać ja taką mam luzem i chyba nawet pasuje od 019 i 45 jest a jak to za dużo to zblokować manetkę jakimś patyczkiem albo czymś lub ewentualnie gdybyś był zdesperowany to zrób coś przy tłumiku żeby go przydławić albo żeby ledwo kompresje miał nie wiem świece lekko odkręć żeby bokiem leciała kompresja


RE: Simson zarejestrowany na motor:( - Quake96 - 28-05-2013 20:20:02

Cytat: lekko odkręć żeby bokiem leciała kompresja

facepalm Jak będzie miał niedokręconą świecę to może mu wystrzelić pod wpływem kompresji...


RE: Simson zarejestrowany na motor:( - ERC - 29-05-2013 06:42:30

Sam już nie wiem, kupie go a sie okarze że nie da sie i strace kupe kasy.


RE: Simson zarejestrowany na motor:( - nie_mientki - 29-05-2013 23:55:02

(28-05-2013 16:16:40)Oggórek napisał(a):  
(28-05-2013 16:13:18)ERC napisał(a):  Tata dziś dzwonił do kogoś i powiedział, że nie da rady. Musi być rzeczoznawca, który określi czy jest to motorower, a nie zakwalifikuje go na motorower bo musi spełniać dwa warunki:
-mieć pojemność do 50ccm (ten warunek jest spełniony)
-nie przekraczać 45km/h (tego simek nie spełni)

Piszcie jeszcze co o tym myślicie.

nie_mientki dalej sądzisz że to głupota co napisałem.:/

Oczywiście że głupota.

Jest tyle sposobów żeby moto nie pędziło zawrotnych 45km/h że aż nie wiem od czego zacząć. Od skopania ustawień zapłonu, mieszanki po najprostszą wymianę zębatek.

Poza tym, na stacjach mają coś takiego jak baza danych pojazdów. I stamtąd biorą dane które wklepują do dowodów(nie sądzicie chyba że sami sprawdzają DMC, nacisk osi czy moc).

A jak sobie wyobrażasz mierzenie v-max? Na pasie startowym lotniska w Modlinie?


RE: Simson zarejestrowany na motor:( - ERC - 30-05-2013 10:39:26

Byłem z tatą na przeglądzie samochodu i sie spytałem jak z tym jest. Powiedział mi że mogło dojść do pomyłki przy przerejdstrowysaniu simka i ktoś źle coś wpisał, w takim wypadku trzeba zobaczyć w przeszłość pojazdu czy nie był rejestrowany na motorower, ja to wykluczam bo gość co go ma jest pierwszym właścicielem. Druga opcja to wydanie kwitka przez serwis simsona że zostały dokonane takie i takie zmiany w motorze że stał sie motorowerem. Na przeglądzie mogą dać kwitek ale w wk tego nie przyjmą.


RE: Simson zarejestrowany na motor:( - nie_mientki - 30-05-2013 10:49:39

(30-05-2013 10:39:26)ERC napisał(a):  Na przeglądzie mogą dać kwitek ale w wk tego nie przyjmą.

Skąd pewność? Idź do WK i się spytaj...


RE: Simson zarejestrowany na motor:( - ERC - 30-05-2013 11:10:16

Ja tylko powtarzam słowa tego gościa. Do wk pójde i sie spytam.