Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet nie pali na ciepłym śilniku - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet nie pali na ciepłym śilniku (/showthread.php?tid=13550)

Strony: 1 2


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - krzysiek - 19-04-2013 10:07:52

Wystarczy dobrze ustawić Smile A jeśli chodzi o świecę to radzę załóż jakąś starą zardzewiałą tylko wyczyść Big Grin bo szczerze mówiąc to te nowy świece to gówno


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - michał205 - 19-04-2013 23:17:38

Witam w silniku zostało dzisiaj sprawdzonę zapłon jest bardzo dobrze ustawiony paliwo dostaje iglica ustawiona gażnik wyregulowany świeca jest dobra zimieringi są dobre. Lewego powiecza nie dostaje wszystko poskręcane lecz romet nadal strzela i dusi się na pełnym gazie teraz nawet już nie idzie jechach jak pojedzi do góra 10 km/h i się dusi nawet na małym gazie kumpel mi powiedział że może to być nieszczelność tłumika i wyjechane pierścienie i tłok że przepuszcza powiecze czy coś takiego nie wiem co robić czy ta wymiana pierścieni i tłoka coś pomożę proszę o pomoc i o wasze wypowiedzi na ten temat pozdrawiam.
Proszę o pomoc.


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - krzysiek - 21-04-2013 13:09:46

Jeśli wszystko dobrze złożyłeś to myślę, że na pierścionkach może być spory luz Smile jeśli się dusi to nie zależy od tumnika lecz od cylindra i tłoka

Jeszcze jedno, na jakiej świecy jeździsz \ jest to istotne bo bardzo często jest tak, że romet nie chce palić na świńskich świecach.

Jaki kolor jest tego co jest zaznaczone na żółto na rysunku ?
http://speedy.sh/FFbWe/597px-Spark-plug01.jpeg


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - BartuS - 21-04-2013 14:14:31

Ściągnij głowice i poruszaj tłokiem na boki jak ma luzy to pewnie jest tego wina.


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - michał205 - 22-04-2013 22:46:16

W Romecie zostało wymienione tłok,pierścienie, cylinder na mocniejszy wyregulowałem i dokręciłem platynki wszystki problemy ustały przerywanie duszenie itp po przejechaniu ok.300m po zgaszeniu i ponownym odpaleniu zaczeło się wszystko to samo Sad czyli dusiu się po daniu gazu ma maxa a w czasie jazdy nie da się jechać nie idzie nawet dać na płu gazu bo się dusiu ja juz nie wiem co z tym złomem jest chyba czeba go już odać do skupu złomu Big Grin Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.Pozdrawiam.


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - BartuS - 22-04-2013 22:49:56

Może dostaje za mało paliwa. A i z tą jazdą nie przesadzaj bo pisałeś, że cylka wymieniłeś Tongue Teraz to go docieraj Big Grin


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - michał205 - 22-04-2013 23:24:39

cylek nie jest nowy nie ma co docierać a paliwo dostaje i to dobrze leci z kranika.


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - BartuS - 23-04-2013 10:40:50

No ale jak wymieniłeś tłok i pierścienie to też trzeba trochę podocieracTongue


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - Romeciarz351 - 23-04-2013 10:56:08

Ja mam to samo tylko że słabo na obroty wchodzi a i na ciepłym to od 2 kopa pali i mysle , że moze to byc od tego, bo ja kopałem na sucho TZN:Z KRANIKA NIE LECIAŁO PALIWO PRZEZ 7 LAT A W CYLINDRZE BYŁO SUCHO I W GAŹNIKU I TAK KOPAŁEM I CHYBA PIERŚCIENIE WYTARŁEM MUSZE KUPIĆ NOWE


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - BartuS - 23-04-2013 11:01:11

Najpierw zmień świecę wyreguluj zapłon i gaźnik.


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - Dawido_99 - 23-04-2013 17:04:43

Jak tak to musi być nowy kondensator


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - krzysiek - 25-04-2013 21:01:24

Zgadzam się musisz dać na świecy 0,40 mm i tyle. Spróbuj ja trochę przeczyścić druciakiem bo nieraz tam jest nagar i nie chce palić Smile


RE: Romet nie pali na ciepłym śilniku - michał205 - 28-04-2013 22:13:51

w romecie zjechały się łożyska na wale i gubi iskre po przejechaniu ok 100m.