Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
łożyska na wale - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: łożyska na wale (/showthread.php?tid=12350)

Strony: 1 2


RE: łożyska na wale - budzikjacek136 - 13-03-2013 23:13:22

oj no to nie, to inną sytuacje masz.. Nie wiem co ci tu poradzic, no ale mogłeś zostawic je z tym luzem, później jakby przyszedł wał to by wszystko poustawiał... a jakiś przekładek między łożyskami nie ma?


RE: łożyska na wale - kadek05 - 13-03-2013 23:27:38

Jest podkładka 0,8-podręcznikowa. Tylko, że podkładka styka się bezpośrednio z bieżnią wewnętrzną co od razu wydawało mi się idiotyczne, bo na chłopski rozum podkładka powinna posiadać miejsce styku z łożyskiem na bieżni zewnętrznej.


RE: łożyska na wale - kadek05 - 16-03-2013 21:45:13

Udało się. Silnik złożonySmile
po złożeniu, wał chodzi OK. Lecz gdy założyłem kopkę i chciałem kopnąć to odczuwam spory opór, myślę, że się "wyrobi". Oczywiście nie udało mi się zrobić aby kopniak odbijał, starałem się, próbowałem, męczyłem i nic. Jest jakaś możliwość, żeby to teraz zrobić gdy już mam złożony silnik(wraz z prawym karterem?


RE: łożyska na wale - Alex Tom - 29-04-2016 02:23:36

kadek05, dawno to było ale jak tam, nie było problemów, że łożyska kręciły się ciasno? Ja właśnie zabiłem dwa łożyska w lewy karter, miedzy nimi podkłada i chodzą ciężko, no bo tę podkładkę ściskają wewnętrzne pierścienie łożysk więc wiadomo że ciężko chodzi. Jak kręci się jednym łożyskiem to automatycznie kręci się drugie. Ale mam nadzieje że się wyrobi.


RE: łożyska na wale - VRka :D - 29-04-2016 03:18:44

(29-04-2016 02:23:36)Alex Tom napisał(a):  kadek05, dawno to było ale jak tam, nie było problemów, że łożyska kręciły się ciasno? Ja właśnie zabiłem dwa łożyska w lewy karter, miedzy nimi podkłada i chodzą ciężko, no bo tę podkładkę ściskają wewnętrzne pierścienie łożysk więc wiadomo że ciężko chodzi. Jak kręci się jednym łożyskiem to automatycznie kręci się drugie. Ale mam nadzieje że się wyrobi.

Po cholerę odkopujesz kolejny temat?