Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Problem skrzynia Romet50t1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam pisze ponieważ potrzebuje pomocy z moim rometem 50t1 (3biegowy)
jechałem na trójce i nagle zaczął sie zachowywać jagby spadł łancuch więc spokojnie wcisnąłem sprzęgło zahamowałem lecz łańuch nie spadł ale skrzynia przestała działać i zaczeła wydawac dziwne dźwięki jak wrzuce na bieg , skrzynia również gdy jest na biegu nie stawia oporu tylko kręci się swobodnie jak na luzie i tylko brzęczy bardzo prosiłbym o pomoc w zdiagnozowaniu czemu tak jest ponieważ jeśli to cos drobnego szkoda było by rozbierać cały silnik na marne.
A odpala ? W sensie jak kopiesz kręci wałem ?
Objaw typowy dla Dezamet 023 Big Grin. W 019 może to tylko sprzęgło.
Jeśli silnik kręci a zębatka nie, to nie ma innej rady niż zajrzeć do środka, bo tylko tam mogło się coś skasztanić.
Ew. najpierw możesz zdjąć dekiel sprzęgła by zobaczyć czy to nie na sprzęgle coś puściło.
Prosta sprawa - jeśli przy kopaniu kręci wałem to trzeba rozpoławiać. Jeśli nie kreci to prawdopodobnie rozleciał się kosz sprzęgłowy Smile
(13-03-2026 01:50:24)romek napisał(a): [ -> ]Prosta sprawa - jeśli przy kopaniu kręci wałem to trzeba rozpoławiać. Jeśli nie kreci to prawdopodobnie rozleciał się kosz sprzęgłowy Smile

no własnie odpala romet

(13-03-2026 00:21:44)Elektronik napisał(a): [ -> ]Objaw typowy dla Dezamet 023 Big Grin. W 019 może to tylko sprzęgło.

to jest 019
Warto jeszcze przyjrzeć się zmieniaczowi.
(13-03-2026 20:27:01)vezuuu napisał(a): [ -> ]
(13-03-2026 01:50:24)romek napisał(a): [ -> ]Prosta sprawa - jeśli przy kopaniu kręci wałem to trzeba rozpoławiać. Jeśli nie kreci to prawdopodobnie rozleciał się kosz sprzęgłowy Smile

no własnie odpala romet

(13-03-2026 00:21:44)Elektronik napisał(a): [ -> ]Objaw typowy dla Dezamet 023 Big Grin. W 019 może to tylko sprzęgło.

to jest 019

naszczęście tylko się odkręciło
Przekierowanie