Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Moje rowery: Wagant, Wigry, Duet i składak (Favorit)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
W powitalni napisałem, że od jakiegoś czasu lubię pogrzebać przy rowerach. Zaczęło się od roweru mojego taty (Favorit?) a później wyciągnąłem z piwnicy rodzinnego Universala - Wigry, teraz pojawił się Wagant wraz z Duetem. Na każdy rower miałem i mam nadal inny plan.
1. Stara kolarka miała być odrestaurowana, żeby zachować jak najwięcej części (oprócz kół). Chciałem uratować rower bo jest w rodzinie bardzo długo i zachować łącznie z modyfikacjami zrobionymi przez mojego tatę tyle części ile da radę (nawet jak były nieoryginalne śrubki to też je odnowiłem i zostawiłem). Naklejki i ta paskudna niebieska owijka doszły później jak zacząłem jeździć na rowerze z 10 lat temu. Wszystkie prace przy rowerze, łączenie z malowaniem ramy zrobiłem osobiście.2. Wagant. Chciałem mieć rower na dojazdy do pracy (20km w jedną stronę). Nie chciałem kupować niczego nowego tylko coś uratować i dostosować, żeby było komfortowo ale też stylowo. Tutaj plan modyfikacji jest obszerniejszy. Rower ma być niezawodny i łatwy w toczeniu. Dlatego weszły inne koła z nowymi oponami, nowa korba na kwadrat + inne mniejsze modyfikacje jeszcze do przeprowadzenia3. Duet. Tu ma pozostać tak jak jest tylko ma być wszystko naprawione. To rower z historią. Ponoć objechał całą Polskę dookoła. Na razie rower umyłem i wstawiłem do piwnicy i czeka na swoją kolej. Na tą chwilę wiem, że nie działa napinacz bo nie ma sprężynki napinającej więc jak ktoś ma to chętnie kupię.


4. Wigry. To rower na kemping Smile i do jazdy po bułki (do momentu aż Wagant nie ożyje).


W planach są kolejne projekty ale o tym w innym odcinku Smile Na odnowienie jakiegoś roweru w pełnym oryginale też przyjdzie czas. Teraz trochę się bawię remontami bo lubię mieć coś innego, niespotykanego.
Piękna kolekcja, gratuluję
Podoba mi się to; taki rowerowy resto-mod + staranność. Ciekawe podejście i szczerze powiem, że zainspirowałeś mnie do ujezdnienia mojego Waganta, bo te koła [oryginalne] to zmora. Szczyle w sklepach rowerowych robili zeza i patrzyli na mnie jak na idiotę, gdy pytałem o dętki i opony ;]
Twoja koncepcja przekształcenia go w 'daily' wydaje się słuszna. Wink
Fajna kolekcja, fajne podejście Wink
Fajna kolekcja.
Dziękuję za miłe słowa. Jak skończę Waganta to dodam zdjęcia jak wyszło.
A myślałeś żeby swoje Wigry przerobić na Wigry lux i dać dodatkowe wyposażenie.
ZAZ dzięki za pomysł. Universal na serio służy jako transport po kempingu i boję się, że jak zrobię z niego taki unikat to zaraz się komuś za mocno spodoba Smile wersje lux miały metalową osłonę łańcucha i coś jeszcze co je odróżniało?
Osłona była metalowa i plastikowa. A tak się różniły tym że miały przerzutkę w piaście 3 biegowa Shimano i hamulec szczękowy z tyłu z klamka.
To idealnie, bo miałem zamiar wrzucić tu Nexusa 3 to może zerknę jak z dostępnością oryginału. Fajny pomysł, dzięki!
Wiem kto ma taka przerzutkę, manetkę z linka oraz hamulec z klamka. Napisz do mnie na priv to dam kontakt.
Przekierowanie