Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Misz masz ZZR
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Mam do was kilka pytań ogólnych odnoszących się do rowerów ZZR. Mianowicie:
1.W jakich latach występowały tabliczki ZZR (ta z napisem ZZR i dookoła Bydgoszcz-Poznań-Czechowice/ZZR z pegazem na miedzianej tabliczce/ZZR z pegazem na tabliczce aluminiowej/innych chyba nie było)?
2.Od którego roku występowała pompka cała aluminiowa a nie ta z drewnianą rączką?
3.W jakich latach występowały przednie okrągłe lampy z napisem na szkle ZZR a w jakich te z napisem HCP i w jakich latach te prostokątne przednie białe sygnowane ZZR.
4. W jakich latach na hamulcu tylnym (tym w pedalach) występował duży napis ZZR na chropowatym tle, a kiedy ten mały napis ZZR w 8-kącie?
5.Od którego roku występowała biała lampka tylna ,,pchielka" a kiedy ta większa ,,kocie oko"?
1. Nikt nie ustalił sztywnych ram czasowych bo nie z każdego zzr'a można odczytać rok produkcji
2. Pompka z drewnem była do popularnych i innych. Cała aluminiowa była tylko w huraganach/jaguarach a cała metalowa w sportowo turystycznych.
3.Nie wiadomo, prawdopodobnie te HCP są starsze były też szkła bez napisu.
4.Mały napis jest starszy i można go było spotkać jeszcze w rowerach z tabliczką z pegazem.
5.Pchełki były na składakach np flaming z 70r.
1. Ze swojej strony mogę dodać jedynie przypuszczenie, że wszelkie tabliczki ZZR skończyły się w 1970. Mam kilka rowerów z lat 1970-72 a z ogłoszeń znam inne przypadki z tego okresu - w tej grupie rowerów zaobserwowałem, że tabliczki pojawiają się tylko w niektórych rowerach z 1970, a pozostałe mają już kalkomanię "Romet".

Ciekawe jest to, że w ramach rocznika 1970 zdarzają się przypadki, iż rower z niższym numerem ramy ma kalkomanię a taki sam model z wyższym numerem ma tabliczkę.

Aby było jeszcze ciekawiej to wspomnę przypadek posiadanej przeze mnie ramy z 1971 roku, która wygląda na oryginalnie malowaną, na główce ma już kalkomanię "Romet" (również wygląda na oryginał), ale widoczne są też dwie dziurki na mocowanie tabliczki, nie do końca przewiercone i przykryte oryginalnym lakierem Smile Albo rama była zrobiona wcześniej a "obita" numerami sporo później, albo było tam jakieś nieoryginalnie grzebanie, nie wiem.

Co do rodzajów samych tabliczek mogę powiedzieć, że te które widziałem w tych rowerach z 1970 były wyłącznie typu "aluminium + pegaz".
Emblematy zzr były jeszcze w 72 r montowane w niektorych sokołach, karatach i flamingach. Wszystkie modele z ktorymi sie spotkałem były granatowe i miały białe błotniki.
Mam tez 71 universala z blachą.
Wygląda więc na to, że w tym magicznym okresie 70-72, w którym ZZR zmieniał się w Romet w rowerze mógł być absolutny miks wszystkiego Smile Korby, osie suportu, tylne piasty i dźwignie hamulca - wszystko to z sygnaturą taką albo inną. No i emblematy na główce różne.

A może - skoro tabliczka ZZR trafiała się później być może tylko na składakach - trzeba podejść do problemu inaczej: czy w tamtym czasie ramy do wszystkich modeli powstawały w jednym tylko zakładzie w Bydgoszczy ? Chociaż to i tak zły trop raczej... Magiczny czas po prostu, i tyle Smile

Co do tych tabliczek ZZR jeszcze w 72 - daleko szukać nie trzeba było Smile
http://allegro.pl/karat-72-zzr-romet-pol...ml#thumb/1

Może coś jest na rzeczy z tym granatowym kolorem i białymi błotnikami ?
Cześć
a kiedy były emblematy z nazwą PAFARO?,
Internety są jeszcze głupsze w tej sprawie niż w ZZr

Materiał w intenetach nie jest jednoznaczny 1945-1949?
Przekierowanie