Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Silnik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam koleiny problem...
Wziąłem się za przeczyszczenie silnika ( zalany olejem)
Po śćiągnięciu lewej osłony ( od strony zmiany biegów) napotkałem problem, mianowicie śruby nie chcą sie odkręcić. Odkręcają sie płasim śrubokrętem. Nie wiem ja je ruszyć, a bez tego ani rusz ;/
Próbowałeś maksymalnie dużym śrubokrętem, tj takim aby tzw. "płetwa" obejmowała całą szerokość rowka w łepku śrubki? Jeżeli tak i nadal nie ma szans na odkręcenie, to możesz użyć młotka i np przecinaka (lub śrubokręta z metalowym zakończeniem rączki, po której można uderzać młotkiem). Należy delikatnie ostukiwać śrubkę (jej łepek) po obwodzie pod takim kątem, aby siła uderzenia była skierowana w stronę, w którą śrubka powinna się odkręcić, czyli w lewo.
Też miałam kiedyś taki problem to odkręciłam dużym śrubokrętem i kluczem. Znaczy kręciłam śrubokręt kluczem Big Grin Może masz taki śrubokręt, do którego idzie dopasować klucz?
zrób tak jak na obrazku i pukaj młotkiem w górę śrubokręta - musi puścić (albo się urwać :F) wcześniej napuść to kilka razy jakimś wd-40 żeby zmniejszyć szansę na urwanie się.

Przekierowanie