Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Romet Jubilat '87 (=> '93) by wnusiu94
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przed Wami mój najnowszy nabytek - Jubilat z roku pańskiego '87.


Wygląda nawet całkiem fajnie, zdobi go oryginalny lakier, jest kompletny. Chwyty z odblaskami po bokach (serio!) oraz dzwonek pochodzą z lat '70. Rower wydawał mi się trochę "zapadnięty" do środka, myślałem że to nic poważnego. Wtedy odwróciłem rower celem dokładnych oględzin.

AMEN.


W dużym skrócie mówiąc - spotkało go najgorsze, co mogło mu się przytrafić. Rama strzeliła w najgorszym możliwym miejscu, absolutnie uniemożliwiając eksploatację roweru. W dodatku zawias zaklinował się na amen. "Dobra, co tu robić" - pomyślałem. Do sprawy trzeba było podejść profesjonalnie. W dniu dzisiejszym wróciłem z nową, niebieską ramą - produkcji Kowalewa Wlkp rocznik 1993 (stąd '93 w tytule tematu). Na dniach rower zostanie rozebrany do najmniejszej śrubki, przesmarowany oraz złożony od nowa na nowej ramie. Wymienię również siodełko z dłuższą sztycą.
Szkoda, ta rama była bardzo ładna. Ale w sumie te z Kowalewa są jeszcze rzadsze Smile
Szkoda ,że się złamał
Gdzie kupiłeś nową ramę?
(28-02-2014 17:27:43)Likor napisał(a): [ -> ]Gdzie kupiłeś nową ramę?

U znajomego.

Ożył!
Ja cię krence w obie ręce! Super Big Grin
Hoo jaka przemiana Big Grin Patrząc na pierwsze zdjęcie wiedziałem, że coś nie gra tylko nie wiedziałem co Big Grin Jubilat "na glebie" - całkiem fajnie heh szkoda tylko, że to ze względu na uszkodzenia :| Ale i tak Jubilat jak to Jubilat Big Grin Zawsze będzie ociekał fajnością Big Grin
Oho, aż takiego obrotu się nie spodziewałem. Piękną ramę dorwałeś Smile
No niezła przemiana Big Grin Gratuluje super Jubilacik Smile
fajny rowerek ;-)
Fajny, ostatnio coraz bardziej podobają mi się kowalewa. Zapodaj lepsze zdjęcia tych chwytów, ostatnio takie coś widziałem 2 lata temu.
(28-02-2014 22:52:46)Wojski napisał(a): [ -> ]Fajny, ostatnio coraz bardziej podobają mi się kowalewa.

Mają coś w sobie i wcale nie ustępują swoim pierwowzorom z lat '70. Ot posiadam np. bordowego Jubilata z '95 użytego od nowości ledwie 6 razy. Niezła ciekawostka. Jest nieźle pordzewiały (stał w jakieś szopie), nikt nie chce go kupić i myślę czy sobie go nie zostawić.

(28-02-2014 22:52:46)Wojski napisał(a): [ -> ]Zapodaj lepsze zdjęcia tych chwytów, ostatnio takie coś widziałem 2 lata temu.

[attachment=5190]
[attachment=5189]
[attachment=5188]
Identyczne chwyty z odblaskami ma Malwa mojej babci.
No no no fajny jubilacik, lubię błękitne maszyny.
Świetny, to Twój najlepszy Jubilat!Big Grin
Stron: 1 2
Przekierowanie