Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!

Pełna wersja: Romet Jubilat '76 by wnusiu94
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przedstawię Wam moje dzisiejsze znalezisko złomowe. Pojazd, o którym nie śmiałem nawet marzyć. Słowem - chyba mój najlepszy rower wszechczasów. Od początku. Od tego modelu zaczęła się moja miłość do Rometów, kilka lat temu. Żaden nie podobał mi się tak bardzo, jak Jubilat pierwszej serii. Niestety - nie miałem szczęścia do tak starych Jubilatów, dlatego zdobyłem nowszego. A teraz słowo o rzeczonym egzemplarzu. Składak jakieś kilka tygodni temu stał na tablicy z ceną 100zł. Kwota była zaporowa, niestety musiałem o nim zapomnieć. Kilka dni później ogłoszenie zniknęło i myślałem że to już koniec. Jak bardzo się myliłem, przekonałem się dzisiaj. Romet został przyniesiony na stracenie na skup złomu, na którym robi mój kolega (ten sam od Wigry za 20zł). Tylko i wyłącznie dzięki niemu udało mi się go zdobyć, ponieważ w ogóle nie był planowany do sprzedaży.

Wymaga gruntownego remontu.Lakier i naklejki zachowały się w niezłym stanie.


1976. Chyba sam w to nie wierzę.


Chyba najlepszym elementem roweru jest koszyczek. To przecież gondola z wózka sklepowego. best W planach jest mały remont. Podoba mi się taki, jaki jest więc przejrzę tylko dętki i pokasuję ewentualne luzy. Postaram się zdobyć oryginalne siodło, koszyczek i pedały (jest to chyba wyrób Spółdzielni Inwalidów "Września", miałem podobne w Perle) zostają.

Prawda, że jest świetny? best
Jest świetny. Jak u mnie stoją takie rowery, to wszystkie właściciela złomu. Kiedyś się wkurzę...
Nie rozumiem toku myślenia typu: " albo sprzedam za 100zł albo oddam na złom i dostanę 20zł"...
(23-12-2013 23:06:23)Bartek_ napisał(a): [ -> ]Nie rozumiem toku myślenia typu: " albo sprzedam za 100zł albo oddam na złom i dostanę 20zł"...

Ostatnio chciałem kupić Jubilata z Legnicy, to sprzedający zamiast sprzedać mi go za 20zł (lub ewentualnie się ze mną dogadać, przecież nie jestem z betonu), pociął go (!) i oddał na złom, żeby tylko broń borze już nikt nie miał z niego pożytku. I ile dostał? No chyba nie więcej jak 8zł.
Fajny Jubilacik i 76' miodzio Big Grin Doprowadz go do stanu orginalnego i będzie gitara Big Grin
Fajny jubilacik nic dodać nic ująć niech ci służy ;-)
fajny klasyk. Big Grin
Rzadkość na forum i nie tylko - fajny!Wink
Cudowny jest Big Grin mam Wigracza w identycznym stanie i kolorku Smile
Tyllko jest starszy od twego jubilata o 11 lat Big Grin
(29-12-2013 00:29:01)serzie-ogar205 napisał(a): [ -> ]Cudowny jest Big Grin mam Wigracza w identycznym stanie i kolorku Smile
Tyllko jest starszy od twego jubilata o 11 lat Big Grin

Starszy? krejzi A nie młodszy? Big Grin

A co do Jubilata - Świetny, pisałem Ci już o nim na fb. Wink Wierzę, że przywrócisz mu dawny blask. Wink
Przekierowanie