Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T-1 czy ogar 200
Autor Wiadomość
arecki16 Offline
ogarniający ogara ;)
*


Liczba postów: 520
Imię: Arek
Skąd: Dolnyslask
Pojazd: Romet Chart
Post: #16
RE: T-1 czy ogar 200
Jak dbasz tak masz, ktoś katuje to wiadomo że mu sie będzie psuł a jak sobie spokojnie eksploatujesz to oba będą jeździć dobrze.Wiem z własnego doświadczenia.

http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
24-07-2012 00:10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Nejkomesh Offline
Almot i przyjaciele
*


Liczba postów: 53
Imię: Paweł
Skąd: Zawalów/Zamość
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: T-1 czy ogar 200
Z tego co zauwarzyłem właściciele ogara 200 polecają ci ogara 200 a ci co mają lub mieli 50-T-1 to piszą bierz 50-T-1 wg mnie silnik polski jak i czechosłowacki ma swoje plusy i minusy jednak dobrze zrobiony silnik nie bedzie się często psuł a jak sie zepsuje to wystarczy śrubokręt aby go naprawić. Przecież romet nie ma 60m kabli w instalacji i nie trzeba podpinać pod niego kompa żeby zobaczyć co się stało. A i tak kupisz to co będziez chciał.

Cytat:Instalacja w motorynce jest prosta jak budowa cepa, dwa kije i rzemień. Kwestia podłączenia przewodów. Albo są światła albo ich nie ma.

1. Jeżeli nie ma świateł zamień przewody na karterach silnika
2. Jeżeli nadal nie ma świateł wymień żarówkę, albo wymień cewkę <3
3. Jeżeli nadal nie masz swiateł to posprawdzaj połączenia przewodów.
4. Jeżeli nadal nie możesz sobie poradzić, to kup sobie klocki "LEGO"! Bardziej prostych rzeczy już nie wynaleziono.
24-07-2012 00:12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
fanfso Offline
Nie kupuj Skutera .


Liczba postów: 913
Imię: Robert .
Skąd: Naramice .
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #18
RE: T-1 czy ogar 200
@ romecik1998 Skąd niby wiesz że w trasie T-1 nie puści himera ? Ogary 200 w trasach nie puszczają bo jeżdżą nad morze. Więc nie pie.dol, ja mam ogar'a 200 byłem najdalej w wieruszowie 50 km od mojego domu przyjechałem jak i zajechałem bez żadnego himera . Ja dosyć umiem regulować zapłon i gaźniki w jawkach także jakbyś pytał o pomoc to jestem do dyspozycji Smile
26-07-2012 19:30:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Winiar 93 Offline
wueskoczwórkoogarorometowiec
*


Liczba postów: 961
Imię: Mateusz
Skąd: Stalowa Wola
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #19
RE: T-1 czy ogar 200
skłaniam się przy zostaniu jednak przy T-1 a wogóle przechodzi teraz remoncik :] to spróbuję go na 20km trasie w jedną stronę dzięki ale te komentarze o tych jawkach są trafne rozmawiałem z mechanikiami 4 i każdy mówi że lepszy jest 50T-1

W garażu:
WSK 175 1978 (skradziona)
Romet 50 T-1 1980
Romet Ogar 205 1990
WSK 175 M21W2 Kobuz 1977
WSK 125 M06B3 1979

Części Romet,Wueska
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=22166
26-07-2012 20:09:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kuubaxx Offline
Bandyta
*


Liczba postów: 79
Imię: Jakub
Skąd: Lublin, Lubartów
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: T-1 czy ogar 200
Widzę że faktycznie kto ma T-1 poleca T-1 a ten kto ma Ogara 200 poleca Ogara 200.
No to bach. Odejdę od reguły. Tak się składa że mam te dwa motorowery w posiadaniu. Na temat każdego mogę powiedzieć co nie co, tym bardziej że poruszam się na nich od paru ładnych lat.

Moją opinię napiszę na podstawie moich sprzętów a nie tego co słyszę na temat tych motorowerów.

Ogar 200 z silnikiem od Jawki 223.
Posiadam czeską wersję silnika (odblokowaną) z polskim dwu pierścieniowym tłokiem. Na temat tego silnika mogę powiedzieć wiele dobrego. Jest to w końcu silnik który posiada około 3-3.5KM mocy pod odblokowaniu jeśli się nie mylę. Do tego 3 biegi i dosyć dobre przełożenie robią z niego motorower świetny do miasta oraz na krótkie trasy jak i te dłuższe. Dobry ogar może rozpędzić się do prędkości około 60-70km/h.
Zapłon - jak dobrze ustawisz to przejedziesz wiele kilometrów bez konieczności jego regulowania, wadą mogą tu być platynki które w przypadku nie równej powierzchni lubią robić nam kaprysy (dobrze takie wymienić na nowe). Polecam wymienić cewkę butelkową z 6V na 8V.
Gaźnik jest troszkę upierdliwy i paliwożerny. Jeżeli nie założysz dobrego filtra powietrza to często będzie się czymś zatykał. Dopóki nie wymieniłem filtra co najmniej raz na tydzień serwowałem mu zupę z octem.
Denerwującą sprawą według mnie jest kopniak, który moim zdaniem jest zrobiony fatalnie, rozumiem mieć go po prawej stronie ale żeby kopać do przodu. No, porażka...
Co do skrzyni nie mam zarzutów, działa płynnie i nic nie szarpie jeżeli dobrze wyregulujemy i przykręcimy porządnie automat. Dźwignia zmiany biegów lubi pękać i się urywać...
Sprzęgło, prócz tego że ciężko się je zakłada po dobrej regulacji działa lekko. Gdy wrzucimy któryś bieg na nóżkach i wciśniemy sprzęgło to koło nie powinno się obracać.

Romet 50-t-1 z silnikiem dezamet 019 a nie 023.

Od czego by tu zacząć, hmm. No dobra jak już zacząłem wcześniej od wypisania mocy którą pała 223 to teraz określę 019. Dobry silnik powinien wykazywać moc rzędu 2-2,5KM. Niestety przy 3b ten motorower dużo nie poleci jak 223 ponieważ przełożenia motoroweru są bardzo krótkie (nie chodzi o tryby skrzyni biegów), lecz można spokojnie je zmienić.
Zapłon - przy zapłonie jest mały mankament. Gdy mamy lekko skrzywiony wał magneto może ocierać o cewki, zaś gdy ów wspomniane magneto jest źle dokręcone to momentalnie ścina kliny. Dobrze wyregulowany zapłon powinien dawać nam dużą frajdę z odpalania motoroweru. Można to uczynić jedną ręką bez większego wysiłku. Wystarczy nawet połowa obrotu kopniaka. Niestety mój 019 lubi palić żarówki Tongue
Gaźnik - Osobiście posiadam seryjny gaźnik GM13F. Podoba mi się w nim jego prostota. Nie trzeba mieć dużo wiedzy by go wyregulować jeśli jest się początkującą osobą. Dzięki jego nie wielkiemu przelotowi uzyskujemy przyzwoite spalanie. U mnie wynosi ono około 2.5l/100km, lecz to zależy jak się jeździ. Ten gaźnik zawsze można rozwiercić do 15mm oraz przerobić lekko rozpylacz jak i dyszę gdy chcemy wykrzesać więcej mocy.
Skrzynia biegów. Ajaj przyznam, że jest to największa wada tego silnika, ale przy umiejętnej jeździe wytrzyma wiele. Dowodem na poparcie mojego argumentu jest fakt że na około 8 lat jazdy raz rozsypał mi się tryb pierwszego biegu (2 raz w życiu tego silnika). Jestem tym zaskoczony gdyż rometem poruszam się prawie na co dzień. Robię nim czasem trasy 30 kilometrowe. Automat zmiany biegów jest z kolei delikatny.. lubi się przestawiać i wycierać...
Sprzęgło - jak każdy wie nasze polskie silniki lubią po wciśnięciu sprzęgła na biegu kręcić kołem, nie ważne czy te sprzęgło jest dobrze naciągnięte czy też słabo. Taka konstrukcja.
Wał - ten też jak skrzynia lubi być ostrożniej traktowany. Osobiście jeszcze żaden podczas mojej kadencji się nie zepsuł ale musiałem regenerować go.
Małe info.
Choć ten motorower może nie nadaje się do tuningu postanowiłem w nim zrobić małą przeróbkę. Zamontowałem cylinder 50/4, gaźnik 19n1, tłumik charta ze stożkiem oraz zmieniłem przełożenia. Z tego silnika można osiągnąć sporą moc ale kosztem części. Choć jeszcze nic mi nie nawaliło. Sądzę że jednak styl jazdy ma na prawdę ogromny wpływ na żywotność 019 przy seryjce jak i tuningu. Czas pokażę co się będzie działo.

Jeżeli miałbym wybierać między 019 a 223 miałbym dylemat. Ponieważ na każdym z tych silników jeździ się inaczej.
Może to co napisałem nie da Ci konkretnej odpowiedzi co lepsze, ale może skłoni do lekkiego namysłu.
Wszystko napisałem według swojego doświadczenia...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2012 23:06:52 przez Kuubaxx.)
26-07-2012 23:03:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Winiar 93 Offline
wueskoczwórkoogarorometowiec
*


Liczba postów: 961
Imię: Mateusz
Skąd: Stalowa Wola
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #21
RE: T-1 czy ogar 200
po twej wypowiedzi skłaniam sięku T-1

W garażu:
WSK 175 1978 (skradziona)
Romet 50 T-1 1980
Romet Ogar 205 1990
WSK 175 M21W2 Kobuz 1977
WSK 125 M06B3 1979

Części Romet,Wueska
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=22166
29-07-2012 21:44:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 14
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53779
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 547
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 84
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52063
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10892
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165747
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 353

Reklama